Firma H. J. CARELS G. KUIPER Een mooi Jongens- of Meisjesboek Zending. Ingezonden. Allerlei. Beslist 1ste kwaliteit. VRAAGT PR IJS-COURANT. Het adres voor Banketletters, Stukjes en Speculaas, is: Prima HONIG TAAI TAAI a 25 cent per 5 ons. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 7 Dec. 1913. Gerrit, zoon van W. Zwemmer en C. Koper. Adriaan, zoon van J. Paap en Jansje Paap. Arie, zoon van V. Terol en A. Bol. Hendrik, zoon van W. G. Gebe en M. Bos. Cornelia Petronella, dochter van P. v. Koningsbrugge en C. Kerkman. Verslag van de Wijkzuster over de maand November. In deze maand werden 15 patiënten van 1—3 maal daags geholpen. Van hen behoorden 12 tot de N. H., 2 tot de R. C. en 1 tot de Luth. Kerk. Tezamen ontvingen zij 413 keer hulp, terwijl aan ééne patiente onverwachts hulp moest worden verleend. De Zendingsconferentie. (Slot.) Op Dinsdag 25 November kwamen zeer velen in de groote zaal van „Bellevue" te Amsterdam bijeendien dag zouden de buiten- landsche afgevaardigden het woord voeren en de tekst der liederen was dan dok in vier talen afgedrukt. Bisschop Hennig, van de Broeder gemeente, sprak het eerst over het moeilijke vrargstuk, dat weder honderd andere vraagstukken insluit, hoe de Zending te doen heeft tegenover de verschillende rassen, die op de wereld gevonden wor den. Na hem hoorden wij den anglikaanschen bisschop Lloyd uit Noord-Amerika, die over de Zending in Japan sprak, dat wonderbare land, dat in weinige jaren een ontwikkelingsgang van eeuwen heeft doorloopen en welks gedachtengang dan ook met groote sprongen is voortgegaan, zoodat het voor een groot deel van heidensch, ag nostisch is geworden, dat is feitelijk zonder geloof en zonder godsdienst. Het Christendom vindt daar een heerlijke taak; immers Japan kan als christelijk land, tot grooten zegen worden, maar wanneer het slechts de westersche cultuur zonder het Christendom overneemt, wordt het zelf ongelukkig en daarbij een ontzaglijk gevaar voor het Westen. Des namiddags s'prak eerst de heer Couve, secretaris van de Fransche Zendings-vereeniging, die zoo juist van een verblijf in Madagascar was teruggekeerd, waar hij met afgevaardigden van enkele Zusterverenigingen over de beste middelen had beraadslaagd om meer eenheid onder de verschillende evangelische kerken en Zendingsgenootschappen op dat groote eiland te brengen. Die po gingen waren, Gode zij dank, op merkwaardige en heerlijke wijze met gunstigen uitslag bekroond. Het eiland was onder de verschil lende Vereenigingen verdeeld, zoodat men niet meer, gelijk vroeger, telkens op elkander terrein zou komen en drie Zendingsvereenigingen, de Fransche, Londensche en der Quakers hadden zich verbonden el kanders lidmaten, op attestatie over te nemen en in te schrijven en elkander zooveel mogelijk te helpen. Zóó gaat het heerlijk, wanneer de eenheid in Christus meer en meer openbaar wordt en de kerke lijke muren meer en meer vallen. De heer Hodgkin, een Engelschman, sprak daarna over de taak, die de „leeken" in de zendingsbeweging hebben, een zaak, die in Noord-Amerika reeds groote afmetingen heeft aangenomen, maar waaraan bij ons nog lang niet de aandacht geschonken wordt, die zij verdient. Hoe heerlijk zou het én voor henzelven én voor de zaak van het Koninkrijk Gods zijn, wanneer mannen van zaken, mannen van invloed op de Beurs, hun gaven en talenten, hun tijd en hun geld op milde wijze voor de zaak der Zending beschikbaar stelden. Moge die tijd spoedig aanbrekenGod zende daartoe een echte „opwekking" onder ons volk en over de wereld. Het was aandoenlijk en voor het Nederlandsche hart heerlijk tevens om te zien, hoe alle buitenlandsche sprekers opgetogen en innig dankbaar waren over de schoone boodschap van onze Koningin aan het „Voortzettings-Comité," die ik een paar weken geleden hier memoreerde en over de allervriendelijkste ontvangst hun door Hare Majesteit op Vrijdag 21 November op Het Loo bereid. Zij konden er maar niet van zwijgen en begonnen er telkens weder over. Met ieder der leden had zij zich belangstellend en met groote kennis van za ken over de zendingzaak en hun speciaal arbeidsterrein onderhouden. „Uwe Koningin" zeide Bisschop Lloyd, „weet zelve niet en kan niet vermoeden hoeveel goed zij door haar geloovige en schoone „Boodschap" aan de zendingzaak over de geheele wereld gedaan heeft. Moge haar voorbeeld door andere Souvereinen worden nagevolgd." Dinsdagavond spraken de heeren Hoekstra en Talma in de Nieuwe kerk en Woensdag werd de Conferentie in het Hollandsch voortge zet en besloten. De heeren Crommelin en Scheurer spraken achter eenvolgens over de zendingsmethode onder de Mohammedanen en over het opiumvraagstuk, nadat Dr. Callenbach uit Rotterdam een overzicht van de Zending in onze Oost had gegeven. Het waren gezegende dagen, die zeker nog zullen nawerken. v. L. (Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie). De copie, al of niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Zandvoort, 8 December '13. Geachte Redactie! Zeer gaarne wilden wij van U eenige plaats ruimte, bij voorbaat onzen dank. Woensdag 17 Dec. hoopt voor de J. V. „Eendracht maakt Macht" in een openbare vergadering op te treden de Heer C. de Wal, ver- tegenw. v. d. Ned. Mil. Bond, met het volgende programma: 1. De arbeio der Tehuizen voor Militairen. 2. De gebraden gans (Luim). 3. Bij het graf mijner moeder (Ernst). 4. Amersf bruine boonensoep (Luim), enz. De vergadering is voor ieder toegankelijk tegen betaling van f 0,10. De opbrengst komt ten goede aan den Ned. Mil. Bond. Wij noodigen ieder dringend uit deze vergadering bij te wonen en zoodoende dien arbeid te steunen. Hij beoogt het stichten en onderhouden van Mil. Tehuizen in garnizoensplaatsen Hij tracht overal den jongen man, die in dienst gaat, en dus zijn huiselijke omgeving verlaat, op geestelijk en maatschappelijk gebied te steunen. Hij bezorgt hem, die anders aan zich zelf was overgelaten, ook in den vreemde een tehuis, waar hij al zijn vrijen tijd op een genoeglijke, gezellige en ook leerzame wijze kosteloos kan doorbrengen. Ieder, die kennis gemaakt heeft met die Tehuizen, weet welk een nuttigen arbeid die Bond verricht. Ouders, gij die misschien spoedig uw zoon van huis moet zien gaan, zonder te weten in welke omgeving hij komt, hoe groot is het voorrecht om te weten, dat daar een nieuw tehuis voor hem open staat, waar hij ten allen tijde welkom is. Steunt daarom dien arbeid! Bezoekt dus die vergadering! Wil iemand dien arbeid steunen door een gave, ondergeteekende zal altijd bereid zijn die in ontvangst te nemen. Nogmaals dankend voor de verleende plaats ruimte, verblijf ik, hoogachtend, Namens de J. V. „Eendracht maakt Macht", M. C. DRAIJER. Verzameld door C. B. OMVALLENDE ZONDE. Een kleurling deed eens een gebed op een bidstond, dat hij en zijne broeders mochten bewaard worden voor om vallende zonden. „Broeder", zeide een van zijne vrienden aan het einde van de samenkomst, „gij hebt het rechte woord niet gebruikt. Het is omringende, niet omvallende zonde." „Broeder", antwoordde de eerste, „indien dat zoo is, dan is het zoo. Maar ik bad den Heere, om ons te bewaren voor de zonde van dronkenschap, en indien dat geen om vallende zonde is dan weet ik het niet." ADVERTENTIE N. Vleeschhouwerij' en Varkensslachterij' Kerkstraat 14 Telefoon 102 Het Varkensvleesch, door mij verkocht, staat onder geregelden keuringsdienst van het Abattoir te Haarlem. uit SAAF's BOEKHANDEL is en blijft altijd een welkom KERST-GESCHENK voor onze jeugd

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3