VOOR ZANDVOORT EN AËRDENHOUT No. 34 ZONDAG 21 DECEMBER 1913 2de Jaargang. Advent. DE ZONDAG§BODE VERSCHIJNT EL KEN ZATERDAG abonnementsprijs Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers0.05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort- Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1-5 regels0.55 Elke regel meer„0.10 Dienstaanbiedingen 1 —5 regels 0 35 Elke regel meer,0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 21 December 1913, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds G. Posthumus Meyjes. Donderdag 25 December 1913, le Kerstdag, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds. G. Posthumus Meyjes, (Extra-collecte voor de Kerk). Vrijdag 26 December 1913, 2e Kerstdag, Ned. Herv. Gemeente n.m. 6 uurKerstfeest-viering met de Zondagsschool leerlingen in „Zomerlust". IV. Zijt gij gereed Schik u om uwen God te ontmoeten. Amos 4 vs. 12b. Kunt gij Kerstfeest vieren over enkele dagen, mijn Lezer in den vollen zin des woords Christus-feest? Misschien zegt gij: waarom zou ik niét; waarom ik niet? Toch is mijn vraag nog zoo dwaas niet. Wat ik bedoel, voelt gij meteen als ik het zóó zeg staat er niets aan eene ont moeting tusschen God en u in den weg Hém moet gij op het Kerstfeest ontmoeten. Kunt gij dat Kunt gij dat Laat mij u mogen helpen op deze vraag het antwoord te vinden. En dan begin ik met u een andere vraag te doen, déze: wat dunkt u van uzèlven? Zijt gij reeds geworden een zondaar voor God Zeg nu niet dat immers alle menschen zondaren zijn, en dat gij u niet inbeeldt op dien algemeenen regel een uitzondering te maken. Want wat voor waarde heeft die erkenning? De réchte schuldbelijdenis is de persoonlijke, de eigene, de uit ervaring geborene. Zij heeft met eene verstandelijke overtuiging niéts te maken. Zij is een ziele-kreet, een nood-kreet. Geen oppervlakkige aan doening en geen voorbijgaande stemming, maar diepe be schaamdheid en duurzame verootmoediging. Daarbijécht zondebesef brengt ons op de knieën voor GW. Het is Hém zijn zonden belijden tegen U, U-alleen heb ik gezondigd en gedaan wat kwaad is in Uwe oogen Welnu, is het daartoe bij u reeds gekomen Als dat het geval niét is, wat doet gij dan bij de kribbe van Bethlehem Het Kin deken, in doeken gewonden, is de Zaligmaker, het onder pand van Gods schuldvergiffenis. Indien gij geen schuld besef hebt, dan kan Hij u niets schenken, Hij die niet is gekomen om te roepen rechtvaardigen, maar zondaars tot bekeering. Wie hem zóó op het Kerstfeest ziet, ziet den Vader. En den Vader zien, dat is danken mij is barm hartigheid geschied Kerst-/e«.V is het alleen voor bege nadigden. Hoe gaat gij het Kerstfeest tegen? Kunt gij het vieren? gij In dien schamelen stal ligt een kindeken neer, zwak en teer. Zóó zagen Maria's oogen in dien zaligen nacht den Beloofde aan de vaderen. En de herders vonden Hem zóó in doeken gewonden en liggende in de kribbe, hulpbe hoevende en arm. Maar op dien stillen Kerstnacht is gevolgd de Goede- Vrijdag met al zijn verschrikkingen. En alleen als wij Golgotha verstaan, verstaan wij de kribbe van Bethlehem. Daar kunnen wij God niet ontmoeten, als wij Hem niet eerst, van aangezicht tot aangezicht, hebben ontmoet bij het kruis. Wees gewaarschuwd Het Kerstfeest is geen onschuldig feesthet is niet zoo „lief" als men het doorgaans beschouwt. Het Kind, dat wij gaan begroeten, is Christus, de Heer. En van uwe verhouding tot Hem, hangt alles voor u af. Alles in den tijd. Alles in de eeuwigheid. Wat gij van Hem belijdt, doet er niets toe. Gij kunt Hem de schoonste namen en titels geven en tóch geen deel aan Hem hebben. Zijn eigendom, in leven en in sterven, wordt gij alleen door het geloof. Gelooft gij gij Hebt gij u aan Hem overgegeven in Hem den vrede gevonden Is zijn verzoenend sterven het rustpunt van uw hart Dan, maar dan ook alleen, breekt voor u straks het Kerstfeest aan. Bij de kribbe ont moet gij dien God, tot wien gij bij het kruis leerdet bidden mijn Vader! En die ontmoeting doet u meezingen het Engelenlied, dat gij, in zalige verwondering, zóó aanstemt God heeft welbehagen in mij Als het tusschen God en u niet in orde is, kan het niet komen tot de gewenschte ontmoeting. Maar dat kan even min als het niet in orde is tusschen u en uw broeder. Is dat het geval of loopt gij nog altijd met wrok in uw hart jegens uwen naaste rond? Wilt gij hem niet vergeven zint gij nog steeds op een gelegenheid om hem zijn gedrag betaald te zetten En dan stelt gij u tóch voor Kerstfeest te zullen vieren Dan zult gij tóch meèzingen „vrede op aarde" Gij moet weten wat gij doet. Maar ik zeg u indien gij den menschen hunne misdaden niet vergeeft, zoo zal ook uw Hemelsche Vader u uwe misdaden niet vergeven. Daarom ga heen en verzoen u eerst met uwen broeder en kom dan ter Kerstfeest-viering. God is een God van ver geving. Wees dan een navolger Gods, als een geliefd en daarom ook een liefhebbend kind Schik u om te ontmoeten üw God, die u, in Christus, al uw zonden vergeven heeft, opdat gij zoudt vergeven. P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 1