Ook door zijn ZONDAGS-KLEED onderscheidt zich de mensch van het dier. Voor eiken dag. Mededeelingen. FEUILLETON. Verzameld door C. B. Hoop is als de zonwanneer wij haar tegemoet gaan, maakt zij dat wij de schaduw niet zien van den last, dien wij te dragen hebben. E. Alle wegen zijn goed, die naar den voet van het kruis leidenlaat ons toezien, dat wij er niet één afsluiten, en alzoo de wegen van Christus en de bekommerde ziel ver minderen. N. N. De steenen tafelen der wet werden verbroken, maar de letters die er op stonden vlogen de lucht in en vliegen nog altijd de wereld door. Rabbijnsch gezegde. De beste manier om ons voor de toekomende erfenis voor te bereiden bestaat niet hierin, dat wij ons inspannen om een voorgevoel te krijgen van wat ons zal geschonken worden, maar veeleer hierin dat wij met ons gansche hart ons verdiepen in wat ons nu in Christus geschonken is E. Boys. Voorvader van elke daad iseene gedachte. Denkt daar aan 1 Emerson. Er is geen lijden in de wereld, dat dezelfde aandoeningen opwekt als dat van Christusdie aandoeningen worden evenwel niet gewekt door dat lijden als zoodanig, maar door den lijder zelf. Fairbairn. Het is volkomen in de goede orde, dat ieder zijn beroep voor het gewichtigste houdt; als hij daarbij dan maarniet vergeet, dat ook de anderen hun beroep op dezelfde wijze beschouwen. Rothe. Mededeelingen. vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De Rekening en Verantwoording der Diakonie over 1913 ligt bij den Diaken H. C. Voet ter inzage van Maandag 16 tot Woensdag 18 Maart, 's avonds van 7—9, uur. De e.v. Doopsbediening is één week uitgesteld en bepaald op Zondag 22 Maart. In April is, tot den 22sten dier maand, geen gelegenheid tot Huwelijksinzegening. De 1.1. Zondag gehouden extra-collecte ten behoeve van de Vereeniging „Zarfath", heeft opgebracht de som van f30.—. Aangevraagd is de attestatie naar Amsterdam door Cor- stiaan Kraijenoord en Anna Bernardina Beindorff (Echtel.) en naar Velsen door de Echtel. Gebe—Bos. Vrijdag 27 Maart, 's avonds 8 uur, heeft de Jaarverga dering plaats van de afdeeling Zandvoort der N.C.G.O.V. De Aanneming der nieuwe lidmaten is bepaald op Don derdag 2 April, 's avonds 7 uur in de Consistorie-kamer. De Bevestiging op Palmzondag, 5 April, 's morgens 10 uur en het Avondmaal op Goeden Vrijdag, 10 April, 's morgens 10 uur. Zondag, 22 Maart, geeft de Christelijke Zangvereeniging „Immanuël" een Openbare Uitvoering in de Kerk, met medewerking van eenige Dames, die orgel-, viool- en zangnummers ten gehoore zullen brengen. De opbrengst is, na aftrek der onkosten, bestemd voor onze Diakonie. In het e.v. nummer van den Zondagsbode wordt het programma gepubliceerd. De „Vrouwenkrans", die iederen Maandagavond om 8 uur in „Ons Huis" vergadert, heeft een nieuw Bestuur gekregen, bestaande uit de Dames v. Brummelen, Helweg en Pfundt. Mevrouw Posthumus Mey.jes heeft de benoeming tot Eere-presidente aangenomen. Herinnerd wordt aan de bepaling dat alle zitplaatsen in de kerk vrij zijn, zoodra de Predikant op den preekstoel is. Wie dus zeker wil zijn van zijn eigen plaats, moet er voor zorgen bij tijds aanwezig te zijn. De heer van Brummelen houdt eiken Donderdagavond om 8 uur bij zich aan huis een Bidstond. Mevrouw P. M. ontvangt iederen Woensdagmiddag van 25'/a uur. De Vergaderingen der Knapenvereeniging worden eiken Zondagavond van 7—8 uur in „Ons Huis" gehouden. Propaganda-vergadering der Jongelingsvereeniging op Donderdag 19 Maart, 8 uur in-Ons Huis". Spreker: de heer Joh. Visser uit Haarlem, onderwerp „Draaikolken in de levenszee". Verder worden er nog wat voordrachten en samenspraken gehouden. Toegang vrij voor personen van 16 jaar en ouder. Evangeliesatie-arbeid kan deze week wegens late inzending niet worden opgenomen. De gevonden bijbel of dat staat in mijn boek ook. (Vervolg). Na den dood van Anna besloot ik een vrouw te zoeken, wat Alphons goed vond. Een boeren dochter uit de buurt, die Anna dikwijls bezocht, en die, als deze sprak van hare verwachting in de eeuwigheid, zoo geweend had, had ik eens hooren zeggen: „Anna! indien ik zoo gelukkig was als gij, zou ik willen sterven." Dit trok mijn aandacht. Toen Anna nog kon, had zij Maria, zoo heette zij, wel eens uit de „Biblia" voorgelezen, hetwelk haar zooveel genoegen deed, dat zij er soms om vroeg, en toen zij 't niet meer kon, deed Maria het voor haar, als wij op het land waren en de meid het huiswerk deed. Ik besloot haar ten huwelijk te vragen maar zou ze wel standvastig zijn in haar overtuiging, en zouden die woorden misschien slechts tijde lijke aandoeningen zijn geweest? Intusschen bemerkte ik, dat Maria niet zoo dikwijls naar de mis ging als anders, en vroeg haar eens, of zij ook al afvallig zou worden, waarop zij onder tranen antwoordde: „Ik voei mij diep ongelukkig en verlang zoo, gelukkig te worden ais Anna; maar die wist zooveel uit dat heerlijke boek. Zou ik ook niet zoo'n boek kunnen krijgen: ik wil eralies voor geven wat ik heb." -Ik geloof niet," zoo sprak ik, „dat er nog zulke boeken zijn, maar toch zie ik kans er u aan te helpen Als gij u zelf er voor geeft, dan krijgt gij het boek en dan bezitten wij het te zamen." Dit gebeurde. Een half jaar later waren wij, ook met de toestemming van Maria's ouders, niettegenstaande de tegenwerking van den priester, getrouwd. Intusschen was ook Alphons gestorven. Maria en ik leefden zeer gelukkig met elkander en met onze Biblia. In een oogenblik was de tafel na het avond eten afgenomen en legde zij de Biblia voor mijdan las ik en deed een gebed Ook las zij zelve, als zij met haar werk gereed was, in het boek. Het was haar of alles veel vlug ger ging, als zij werkte met de gedachte wanneer tk klaar ben, lees ik nog een half uurtje. Wij werden ook met en in onze kinderen gezegend, aan welke wij al vroeg de eenvou digste geschiedenissen en gelijkenissen bekend maakten. Toch was er iets, waarover wij niet het rechte licht bezatenhet was de inzetting van het H. Avondmaal. Onze kinderen doopten wij zeivenwij hadden beiden de overtuiging dat het niet-houden van deze instelling zonde was. Het bezorgde mij wel eens een slapeloozen nacht, als ik dacht, hoe het gemis der Avond maalsviering kon hersteld worden, want nu ook mijne vrouw dat opgemerkt had, kon het zoo niet blijven. De Verlosser had het Avondmaal ingesteld en geboden dit te vieren tot Zijne gedachtenis. Mijn plan om het met de mijnen te vieren in eigen woning, was tot rijpheid ge worden, vooral, omdat ik in die dagen van be kommering gelezen had „Hij heeft ons gemaakt tot koningen en priesters," waarbij mijn vrouw nog de opmerking maakte: „Het is toch juist zooals daar slaatgij zijt mijn man en mijn priester." Kort vóór Paschen sprak ik: „Maria, wij zul len ook onze Paschen houden en het H. Avond maal vieren." Hoewel zij nog niet begreep, hoe dat kon, viel zij mij niet lastig door vragenzij ver trouwde mij werkelijk als haren priester, wiens leven en wiens gebed voor haar tot zoo'n rijken zegen waren geworden. (Wordt vervolgd v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 2