Mededeelingen. Uit de Gemeente. Zending. FEUILLETON. iWen bemint 't meest een jong kind tot het groot ge worden is, een ziek kind tot het hersteld is en een kind, dat afwezig is, totdat het terugkeert in 't ouderlijk huis. Als uw zoon jong is, voed hem opis hij volwassen, maak hem dan tot uw' broeder. Als gij uw kind niet opvoedt, zal de tijd het doen. De vreugde van ouders in hunne kinderen verlengt hun leven. Verdriet over een kind is een brandend vuur in 't hart. Wie niet teeder is voor zijn kind, zal geene teederheid van God ondervinden. Gelukkig de vrouw, die eerst dochters heeft, en daarna zoons. Het welbehagen van ouders verschaft het kind het wel behagen van God. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Donderdag 26 Maart zal, 's middags 12 uur, de Huwelijksinzege ning plaats hebben van Jakob Schut en Arendje Paap. In de maand April is er geen Doopsbediening en tot den 22sten geen Huwelijksinzegening. Vrijdag, 27 Maart, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Jaarvergadering van de afdeeling Zandvoort der N. C. O. O. V. De Aanneming der nieuwe lidmaten zal plaats hebben op Donder- nag 2 April, 's avonds 7 uur in de Consistoriekamer. De Bevestiging op Palmzondag, 5 April, 's morgens 10 uur. Het Avondmaal op Goeden Vrijdag. 10 April, 's morgens 10 uur. De Vrouwenkrans vergadert 's Maandags om 8 uur 's avonds in „Ons Huis". De Heer van Brummelen houdt eiken Donderdagavond 8 uur Bid stond bij zich aan huis- De Vergadering der Knapenvereeniging wordt gehouden eiken Zondagavond van 7—8 uur in „Ons Huis". Mevrouw P. M. ontvangt eiken Woensdag, 's middags van 2—5V2 uur. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 21 Maart, 's avonds 7 uur, kinder samenkomst in „Ons Huis"; 's namiddags 5 uur lichtbeeldensamen komst voor kinderen in „Ons Huis" (entree f0.03), 's avonds 8 uur voor volwassenen (entrée f0 05). Zondag 22 Maart, 's avonds 7 uur, openbare samenkomst in "Ons Hnis". Dinsdag 24 en Vrijdag 27 Maart, 's avonds 7 uur, houtsnij- cursus in School A. Woensdag 25 Maart, 's avonds 7 uur, handwerk- klasse in „Ons Huis''; 8 uur, openbare samenkomst in „Bethlehem". Vrijdag 27 Maart, 's avonds 7 uur; vertelavond in „Bethlehem". Penningm. Mej. R. Gertenbach, bericht met dank de ontvangst: van den heer J. fl.—K. f 1.v. N. f 1.—W. f2.— voor de Evan gelisatie; van Mevr. N. N. f2.50 voor den houtsnijcursus. Met harteiijken dank werd voor de Wijkkas f20.— van Mevr. W. en f 10. van den heer K. ontvangen voor verleende hulp. Programma van de Uitvoering der Chr. Zangver. „Immanuël", met welwillende medewerking van Mej. W. Maceron (zang), Mej. C. Blooker (orgel) en Mej. J. Blooker (viool) te geven op Zondag 22 Maart 1914 des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk. De opbrengst strekt, ten voordeeie van de Diaconie der- Ned. Herv. Gemeente. Het programma kost 15 centen en is tevens bewijs van toegang. In. Mij is barmhartigheid bewezen (Koor.) J. A. Hiller b. Elk zijn kruisJ. Paardekooper 2. Avondlied, voor gem. koor bewerkt door N. Kerkhoven 3. Jeruzalem (Solo, Aria „Paulus") Alendelssohn Bartholdy 4. Benedictus (Orgel en Viool)Mackenzie 5. Avond (bekroonde compositie in den wedstrijd, uitgeschreven door den Bond van Chr. Zangvereen.in Nederland, 1911) W. Vonk 6. Lentelied, voor gem. koor bewerkt door N. Kerkhoven 7. Jezuslied (Solo)Eugen Hildach Pauze. 8. Ons Prinsesje (Koor)Henri Völlmar 9. Lofzegging J. S. Bacil 10. Panis Angelicus (Solo, orgel en viool) César Franck lln. Andantino (Orgel en viool)Padre Martini-Kreisler b. Aria Tenaglia. 12. Mijn taal (Koor) Leo Mens 13. Slaap zacht Fr. Abt Een feestdag te Tasikmalaja, op Java. Door Zendeling C. J. HOEKENDIJK, (Vervolg) Als ik echter over Tasikmalaja zuchtte, dan was het niet zoozeer omdat de arbeid daar zoo onvruchtbaar was. Neen, wanneer alle Inlanders en Chineezen nog hier waren, die hier reeds waren gedoopt, Wees ons welkom, dag der rusf! Bron van vrede, vreugde en lust 1 Levensstroom in 'f dorre zand, Kerkkloksfoon van 'f Vaderland De gevonden bijbel of dat staat in mijn boek ook. (Vervolg). Paschen kwam en ik noodigde mijn vrouw uit om in de „mooie kamer" te komen, ter viering van het H. Avondmaal. Op de tafel lag een witte doek, waarop een kleine schotel met een stuk grof brood, een glas bier en de Biblia geplaatst werden, terwijl de stoelen eromheen stonden voor het gezin. Nauwelijks trad Maria de kamer binnen, of zij maakte de opmerking: „Lieve man, zoo is het niet goedons Heer gebruikte geen bier, maar wijn bij het H. Avondmaal, en gij hebt bier!" „Dat is zoo, Maria. Gij hebt gelijk, maar wij zijn maar boerenmenschen. die geen wijn in huis hebben. Ook woonde ons Heer in een land, waar de wijnstok groeide, en daar Hij toch ook arm was in het wereldsch goed. zou Hij zeker ook bier gebruikt hebben, als Hij in België had gewoond. Ook moef gij bedenken, dat wij zoo min door wijn als door bier verlost wordenwij hebben de verlossing door Zijn bloed. Wij moeten aan Zijn dood denken, en dat kunnen wij zoogoed bij bier als bij wijn, vindt gij niet, vrouw?" „Dat is waar, en dan is 't ook goed." Hierop gingen wij aanzitten, nadat wij den kinderen hun plaats hadden aangewezen. Nu verzocht ik allen op te staan en met mij te bidden, waarna ik mijn Biblia open sloeg en las. Hier kon ik mij niet weerhouden hem te vragen; „Wat hebt gij dan gebeden?" „Ik weet dat niet alles meer, „antwoordde hij," maar ik herinner mij nog dat ik bad Lieve Heer! wij zijn maar boerenmenschen. Wij hebben geen wijn in huis. Wil het ons niet kwalijk nemen, dat wij bier gebruikenwij zullen daarbij toch denken aan Uw bloed, waardoor Gij ons hebt verlost." „En, wat hebt gij", vroeg ik verder, „uituw Biblia gelezen bij het H Avondmaal, dat gij toen zoudt vieren?" „Het spijt mij", hernam hij, „dat ik niet zeggen kan, waar het staat, maar ik ken het van buiten. Er staatHetgeen ik van den Heer ontvangen heb, heb ik ook u overgegeven, namelijk, dat de Heer in den nacht dat hij verraden werd, het brood nam en brak, en gaf het zijnen jongeren en zeidedit is mijn lichaam, dat voor u verbroken wordt -Toen heb ik ook het brood genomen en gebroken en aan vrouw en kinderen gegevenevenzoo liet ik uit den beker drinken, waarna wij van blijdschap gezongen hebben. Ik vroeg nog aan mijn vrouw; hebt gij nu ook geen schik gehad? En zij zeide; „O ja! ik geloof dat ik nog nooit zoo'n schik had, want ik gevoel aan mijn hart, dat onze Verlosser het goed vindt, datwijZijn dood hebben herdacht. Hij is bij ons. Wat zijn wij gelukkig Zeg eens, Pieter, gelooft gij dat er nog gelukkiger menschen op de wereld zijn dan wij?" „Wel neen, dat kan niet"antwoord de ik, „niemand is gelukkiger dan wij, en mij dunkt, beste vrouw, dat gij ons Heer wel zult willen bedanken, eer wij van deze tafel weg gaan, en zij deed het." „Kunt gij ons," vroeg ik ten laatste, „ook nog zeggen, wat je vrouw zei „Niet alles," was zijn antwoord, „maar ik hoor haar nog zeggenLieve Zaligmaker, wij danken U, omdat Gij bij ons zijt, dat wij het H. Avondmaal mochten vieren en omdat wij zoo'n schik hebben." Nog altijd stonden allen rondom Pieter ge schaard en waren geheel onder den indruk van zijn verhaal, toen ik zeide„Beste vrienden ik heb getracht u duidelijk te maken, wat het zegt, dat het Evangelie een kracht Gods tot zaligheid is, maar God heeft dezen man ge zonden om het te bewijzen. Onze tekst en 's mans geschiedenis hooren bijeen. Bewaart ze bij elkander, al vergeet gij al hel overige wat ik u gezegd heb." Hierop gingen allen huiswaarts en Pieter was dien dag mijn gast. (Wordivervolgd.) v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 2