2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 29 Maart 1914 Uit de Gemeente. „De macht van het Kleine" is nu geworden tot een Bond niet ruim 360 afdeelingen, 1200 collectanten en meer dan 20.000 leden. Dit verrassend resultaat heeft nu ten gevolge dat voor meer dan 190 arme toevallijders, ver pleegd in genoemde stichtingen, het ontbrekende verpleeg- geld kan worden aangevuld. Sedert 1906 is er ook te Zandvoort een afdeeling van „De macht van het Kleineeerst zoo warm voorgestaan door nu wijlen zuster Sia van Melle, en gedurende haar ziekte en na haar overlijden zoo trouw geleid door Zuster D. Bronders. Deze afdeeling is met haar 11 collectanten en 127 leden een sieraad en een eer voor Zandvoort, omdat zij bewijst, dat ook hier wordt meegevoeld met zoovelen die aan een der diep- treurigste krankheden lijden, en wordt medegeleefd met hen, die aan deze ongelukkigen een doelmatige, deskundige verpleging willen geven. Met onverminderden ijver en onveranderde trouw doen de collectanten het werk en geven de leden hunne bijdragen. Maar, daar het aantal steeds grooter wordt van hen, die een liefderijke ver pleging begeeren en tot de armen behooren, kan men ook niet tevreden zijn met de hulp die reeds geboden wordt, doch moet men er steeds op uit zijn die hulp te vermeerderen. Daarom is het zoo gewenscht, dat een grooter aantal collectanten te Zandvoort werkt, zoodat het ledental tot b.v. de 200 kan klimmen. Als dat nu het resultaat mag zijn van het optreden van den heer Hoeken dijk a. s. Zondag, dan zullen zeker allen zich daarover verblijden. Het werk is den steun, de liefde en het gebed van allen waard, en de Gemeente geniet in geestelijken zegen altijd allereerst van den liefdearbeid door haar verricht, want „De zegenende ziel wordt vet gemaakt". Lezing Dr. de Hartog. Donderdag 9 April zal 's avonds uur in het Kerkgebouw Dr. de Hartog van Haarlem een lezing houden over „Materialisme". Bewijzen van toegang zijn tegen betaling van 15 cent per persoon 's avonds aan de kerk verkrijgbaar. Evangelisatie-arbeid.. Zaterdag 28 Maart, 's avonds 7 uur- Kindersamenkomst in „Ons Huis" Zondag 29 Maart, 's avonds 7 uur, Openbare samenkomst in „Ons Huis". Dinsdag 31 Maart en Vrijdag 3 April, 's avonds 7 uur, Houtsnijcursus in school A. Woensdag 1 April,'s avonds 7 uur, Handwerkkiasse in „Ons Huis" 8 uur Openbare Samenkomst in „Bethlehem". Vrijdag 3 April, 's avonds 7 uur, Vertelavond in „Bethlehem". Vrouwenkrans en Bidstond worden gehouden op de gewone dagen en uren. De collecte, na de uitvoering van „lmmanuël"gehouden, bedroeg f 20.30. Aan programma's werd voor f 28.99 ver kocht, tezamen f49.29. Van den Heer G. M. werd, met dankbetuiging voor de hulp der Wijkzuster, een gouden vijfje ontvangen. Door den Kerkeraad is het hier volgende schrijven aan den Gemeenteraad verzonden en, blijkens het raadsverslag, in handen van B. en W. gesteld om praeadvies Aan den Gemeenteraad van Zandvoort. Edelachtbare Heeren, De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Zandvoort heeft de eer zich hierbij tot Uwen Raad te richten met een tweevoudig verzoek, dat, naar de overtuiging des Kerkeraads, een verlangen vertolkt van zeer vele inwoners dezer plaats. Het eerste verzoek betreft den toestand, waarin de weg die toegang verleent tot de Algemeene Begraafplaats, zich bevindt. Dien onhoudbaren toestand nader te omschrijven, komt den Kerkeraad geheel overbodig voor, daar op dit punt veilig van een „communis opinio" mag worden gesproken. Het is ook den Kerkeraad geenszins onbekend dat bedoelde toegangsweg nog niet in eigendom is over gegaan aan de burgerlijke gemeente alhier. Evenwel is het den Kerkeraad gebleken dat de tegenwoordige eigenaar bereid zal worden gevonden de gemaakte kosten van be strating aan de gemeente Zandvoort te restitueeren, wanneer eenmaal genoemde weg in eigendom aan haar zal zijn overgegaan. Daarom verzoekt de Kerkeraad UEdelachtbaren te besluiten om het tegenwoordige zandpad, dat van den hoofdweg naar de Begraafplaats leidt, te bestraten en aan dat besluit eene spoedige uitvoering te geven. Het tweede verzoek betreft de wenschelijkheid der op richting van een eenvoudige houten loods op de Begraaf plaats of bij den ingang, opdat zich daarbinnen de naaste familiebetrekkingen eenige oogenblikken kunnen verzamelen rondom de daarheen gebrachte baar, eer de doode graf waarts wordt gedragen. Op deze wijze zal er gelegenheid zijn tot het houden van een toespraak, zonder dat de genoodigden en belangstellenden bloot staan aan weer en wind, terwijl men zich tevens onttrekt aan de blikken der nieuwsgierigen. Zooals de toestand nu is, kan er van het spreken bij het graf herhaaldelijk niets komen. De voorbijsnorrende electrische trammen maken het voor velen onmogelijk den spreker te verstaan, terwijl, is het graf gedolven aan den West- of Noordkant van de Begraafplaats, de achter het hek verzamelde opgeschoten jongens en meisjes door hun gedrag het spreken en luisteren uiterst bemoeilijken, gezwegen nog van de honden, die met de nieuwsgierigen de Begraafplaats mede oploopen en zich, tot niet geringe ergernis der om de groeve geschaarden, vrijelijk tusschen hen bewegen. De Kerkeraad is er van verzekerd dat de onkosten van zulk een loods, uit zwartgeverfde planken getimmerd, niet groot kunnen zijn. Ook is de Kerkeraad niet ongenegen, zoo noodig, een gedeelte dier onkosten uit een kerkelijk fonds te helpen bestrijden. In het vertrouwen dat zijn tweeledig verzoek door U ernstig zal worden overwogen en, zoo spoedig zulks mogelijk is, zal worden ingewilligd, teekenen wij ons, met de meeste Hoogachting, de Kerkeraad voornoemd G. POSTHUMUS MEYJES, Predikant. J. SN1JER, Ouderling. W. H. DRIEHUIZEN, Ouderling. M. J. v. BRUMMELEN, Ouderling. H. C. VOET, Diaken. K. v. d. MIJE, Diaken. H. A. KLEIN, Diaken. Zandvoort, 11 Maart 1914. Immanuël. Zondag 1.1. gaf de Chr. Zangvereeniging „Immanuël" hare jaarlijksche uitvoering in de Ned. Herv. Kerk met welwillende medewerking van Mej. Maceron (zangeres), Mej. J. Blooker (violiste), terwijl het orgel gevoelvol bespeelo werd door Mej. C. Blooker, die voor Zandvoort allengs een goede bekende wordt, daar zij reeds meermalen des Zondags het lied der gemeente op het orgel begeleidde. De opkomst was goed, vooral als we in aanmerking nemen de concurrentie van de bioscoop, waar de „Passie spelen" gegeven werden; maar is er niet zooals de eere voorzitter dat geestig schetste altijd concurrentie in Zandvoort De opbrengst zou voor de Diaconie zijn en de opbrengst is prachtig geweest! Alles tezamen genomen was het een zeer geslaagde avond. Men begon met gemeenschappelijk te zingen Psalm 100 vs. 1, waarna het koor onder de uit nemende leiding van zijnen directeur, den heer N. Kerkhoven, zich liet hooren. Maar ieder nummer apart te

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3