H. J. CARELS. Allerlei- PRIJSRAADSEL. Bon Prijsraadsel, Advertentien- Kastpapier, Kastranden, Closetrollen VAN Ned. O. indie. Soerabaja. Het zij ous vergund, de belangstelling der vrienden van Zending en Christelijk ouderwijs te vestigen op een Zendingsbelang in bovengenoemde plaats. Er wonen te Soerabaja in de benedenstad honderden gezinnen van Indo-Europeanen. Deze z.g. Indo's, afstammelingen van ons Euro peanen, staan ons natuurlijk nader dan de Inlanders. Maar ook vormen zij voor de prediking des Evangelies een veel dankbaarder arbeidsveld, omdat zij qua Europeaan Christenen heeten en zijn willen. Zij hebben een sterk besef van het bestaan eener geestelijke macht boven hen en zijn mede daardoor zeer toegankelijk voor het Evangelie. Dóch tevens heersclit er onder.velen hunner nog zoo bedroevend veel inlandsch, animistisch bijgeloof, dat is vrees voor allerlei geesten en booze machten. Het is daarom vooral daar zoo zeer uoodig, dat de kinderen eene Christelijke opvoeding ontvangen, waarbij zij reeds vroeg worden bekend gemaakt met den Almachtigen God en den Heiland van zondaren. En gelukkig, dat velen hunner een dergelijke opvoeding- voor hunne kinderen begeeren. Daarom heeft de „Vereeniging tot oprichting en instandhouding- van Christelijke scholen te Soerabaja" (Voorzitter Ds. P. Nieuwen- huis) besloten, in Juni dezes jaars juist in die benedenstad eene Clir. school te openen, eene school, die dus in menig opzicht eene Zending-school zou mogen heeten. Doch de bewoners dier benedenstad zijn voor een groot deel minder-vermogend. De meesten hunner kunnen het volle schoolgeld niet betalen. Derhalve is juist daar zoo'n dringende behoette aan hulp van buiten. De vereeniging heeft te Soerabaja zelf een klein kapitaaltje bij elkaar gekregen door giften en contributies, maar was toch nog genoodzaakt eene geldleening, groot f15,000.uit te schrijven. En om nu niet genoodzaakt te zijn, zich al te diep in de schulden te steken, doet zij een dringend beroep op de vrienden in 't Vader land, om haar te helpen aan eene som van 15000. Ter verzameling dier föOOO.— heeft zich te Nijmegen welwillend een Voorloopig Comité gevormd, bestaande uit de H.H. Jac. van 't Lindenhout, Ds A. Pijnacker Hordijk en J. M. Voorhoeve (Pen ningmeester). De circulaire, waarbij dit Comité hulp vraagt, is ter hartelijke aanbeveling onderteekend door de H.H. D. Crommelin, Zendeling- leerasr, Ds. A. S. Taltna, oud-minister, J. G. Scheurer, Zendeling arts, Lid 2de Kamer der St. G., Ds. J. J. van Noort te Amsterdam, Ds. B. ten Katen, Dr. J: R. Callenbach en Ds. A. F. Krul te Rotter dam, Ds. J. C. Schuller en Ds. A. J. A. Vermeer te 's-Gravenhage en Ds. A. de Haan te Zwolle. Tot heden mocht het Comité van verschillende zijden eene som van ruim f600.ontvangen, waarvoor het dankbaar is.- Dit bedrag- is nog wel kleinmaar het vertrouwen op God en op de vrienden van Zending en Chr. Onderwijs doet het hopen, dat ook de ont brekende 14400.nog ontvangen zullen worden. Met het oog op de a.s. pinkstercollecte verwachten we, dat menige ICerkeraad gaarne zal willen helpen, door die collecte, of een deel daarvan, voor deze eene lceer tot dit doel af te zonderen; een doel, dat hun zeker sympathiek zal zijn. vooral als zij weten, dat sedert jaren tientallen der bedoelde Protestantsche kinderen op de 1 oomsche Broeder en Zusterscholen gaan, waar zij tegen be taling, of zonder dat. gaarne met open armen worden ontvangen. Nog zij herinnerd, dat het adres van den Penningmeester van het Voorl. Comité, (den Heer J. M. Voorhoeve) is: Reinoldstraat 3. te Nijmegen. De godsdienstleeraar te Soerabaja, met verlof te Nijmegen, R. AKKERMAN Nijmegen, April 1914. Verzameld door C. B. 1. In welk hooldstuk, van welk Evangelie, wordt het wonder verhaald, waarbij Jezus slijk maakte? 2. Wanneer heeft een slang gesproken? en wanneer een ezel? 3. Wanneer heeft God voor 't eerst een regenboog aan de menschen laten zien 4. Hoe heet de man (in de Handelingen der Apostelen) die eerst te voet gegaan is, toen gereden heeft en daarna plotseling verdween 5. In welk boek van den Bijbel vindt mer. den naam van God volstrekt niet? 6. Wie viel in slaap gedurende een lange preek van Paulus? 7. Van welken maaltijd in het N. T. bleef er meer over dan er aanvankelijk te eten was? 8. Welke boom in het O. T. heeft slechts één enkelen dag geleefd en schaduw gegeven De antwoorden moeten geschreven worden op onderstaanden bon. De oplossingen moeten vóór Woensdag, 29 April 's middags om 2 uur, bezorgd zijn aan het adres van de AdministratieBurgem. Engel, bertstr. alhier in gesloten envelop. Als prijzen stelt- de Redactie, bij genoegzame deelneming, een twee-tal boeken beschikbaar, die onder de inzenders van de juiste oplossing zullen worden verloot. De uitslag van den wedstrijd wordt in dit blad vermeld. (Hierlangs af te knippen.) voorkomende in den Zondagsbode van 26 April 1914. 1 5 2 6 3 7 Administratie- IEMAND, over veel vrijen tijd beschikkende, biedt zich aan voor het bijhouden van boeken. Adres: Kostverlorenstraat 8b. verkrijgbaar in SAAF's Boekh. Ter voldoening aan art. 38 Wetb. van Kooph. wordt bekend gemaakt, dat bij acte den 25 Maart 1914, voor Notaris J. Ratelband, te Haarlem, verleden, is opgericht de Naamlooze Vennootschap: Naamlooze Vennoot schap Ijsfabriek Zandvoort", gevestigd te Zandvoort, op het ontwerp waarvan de Koninklijke Bewilliging is verleend bij besluit van 27 Februari 1914, no. 80 en welke acte in haar geheel is geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Zaterdag 18 April 1914, no. 90. Eet het

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 5