VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT BERICHT. Met Hem sterven. No. 1 ZONDAG 3 MEI 1914 3de Jaargang. Lo!D8z DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers005 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEVJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr 9-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1 5 regels0.55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1 -5 regels 0.35 Elke regel meer006 Bij abonnement extra korting De uitgave van „De Zondagsbode'' is gebleken te duur te zijn, dan dat zij zonder verhooging van abonne mentsprijs zou kunnen voortgezet worden, terwijl het toch wenschelijk is dat voor de Zandvoorters de prijs van f I.50 blijft gehandhaafd. Daarom zou de Redactie er gaarne toe overgaan om de abonnementsprijs voor de abonné's buiten Zandvoort vast te stellen op f2.50 per jaargang, franco thuis. De abonné's buiten Zandvoort woonachtig, die tegen deze nieuwe regeling hun bezwaren aan de Redactie kenbaar maken, kunnen „De Zondagsbode", 3denjaar- gang, tegen den prijs van f I.50 blijven ontvangen. Zij, die hun bezwaren niet kenbaar maken, worden geacht met het boven omschreven voorstel accoord te gaan. REDACTIE. Zondag 3 Mei 1914, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds. G. POSTHUMUS MEYJES. (Doopsbediening.) Thomas da», genaamd Didymus, zeide tot zijn medediscipelenlaat ons ook gaan, opdat wij met Hem sterven. Johannes 11 vs. 16. Het woord van Thomas, boven deze overdenking ge schreven, kenmerkt hem als een innig-trouwen discipel van Jezus- Thomas kan Jezus niet missen. Hij kan en wil en zal niet van Hem scheiden. Als het hem niet vergund is langer met Hem te leven, dan is hij bereid met Hem te sterven. Met Jezus in den dood gaat hem verre boven het zónder Jezus te zijn in het leven. Als Jezus weg is, is voor Thomas alles weg. En wij Kunnen ook wij het niet stellen buiten den Heiland Is de gedachte om met Hem te blijven onze heerlijkste gedachte en de gedachte Hem te verliezen de vreeselijkste gedachte, die wij ons denken kunnen Zorgen wij er dus voor altijd met Hem in gemeenschap te blij ven Doen wij geen dingen, waarbij de gedachte aan Zijn tegen woordigheid ons hinderlijk is Kiezen wij den weg, waarop Hij ons voorgaat, ook al is die weg de kruisweg Dat zijn ernstige vragen. Laat uw geweten, laat uw leven daar op antwoord geven. Mij aangaande, ik sla voor dien z. g. n. „ongeloovigen" Thomas beschaamd mijn oogen neder. Had ik U maar zóó lief als hij U liefhad, o Heer Thomas is innig aan Jezus verknocht. Toch mist hij iets, wat wij niet mogen missen. Hij is mistroostig, somber, zwaartillend. Hij zegt het niet blij hij dankt niet. Maar hij zegt het droevig hij zucht als het dan niet anders kan dan met Jezus sterven, dan moet het maar Thomas ziet vóór zich niets dan den dood. Verder dan met Jezus in den dood gaan, kan hij niet. Wat zou er nog verder zijn Met hangend hoofd en donkeren blik en loomen tred gaat hij achter den Heer. De blijdschap des geloofs is Thomas vreemd. En wij Is óns geloofsvertrouwen sterk genoeg om ons te doen zingen niets kan ons van Hem scheiden, geen leven én geen dood Ach, zoovele volgelingen van den Heiland missen de rustige zekerheid dat de weg achter Hem een weg is die door lijden tot heerlijkheid en door den dood tot het leven voert. Zij hebben het altijd over hun moeite en strijd, hun opofferingen en ontberingen. De weg dien ze gaan is hun enkel kruisweg. Zeker, zij verkiezen dien boven den breeden weg, die zulk een zon nige weg schijnt. Maar als zij zich-zelf en anderen op wekken om op den smallen weg te blijven, dan is dat toch altijd op een toon, die duidelijk verraadt dat ze met dien weg toch geen vrede hebben. Mijn Lezer, als gij in dit opzicht op Thomas gelijkt, zal ik u niet oordeelen. Ook al wilde ik dat, mijn eigen hart aan die zwaarmoedigheid geenszins vreemd, zou het mij verbieden. Toch is bet met ons discipelschap niet in orde, als wij de blijdschap des geloofs missen. Kinderen Gods zijn blijde kind'ren, Blijde ook onder strijd en plicht 't Leven heeft zijn donk're zijde, Maar hun ziele heeft het licht Laten wij ons er eens helder rekenschap van geven hoeveel oorzaak tot blijdschap wij hebben Thomas kón niet zoó rustig en goedsmoeds zijn, als wij dat kunnen. Want óns is Jezus verkondigd als Degene, die dood is ge weest, en zie: Hij leeft! Als Degene, wien alle macht is gegeven in hemel en op aarde. Ais Degene, die er voor instaat dat het sterven, gelijk voor Hem, zóó ook voor de zijnen niét het laatste is. „Ik leef", spreekt de Paaschvorst, „en gij zult leven Die dat verstaan, drogen hun tranen af en antwoorden, vroolijk lachend Ik treed blijmoedig voort, daar 'k U, mijn Heiland! ken. Ik weet dat Gij er zijtGij weet dat jk er ben. P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1