H. J. CARELS. Jb BOON, BLOEMIST Voor eiken dag. Mededeelingen. Zending. Advertentien. DANKBETUIGING. Burgem. Engelbertstraat 12 VAN Gedoopte kinderen op Zondag 3 Mei 1914. Cornelis, zoon van Evert Bol en Jobje Keus Cornelis, zoon van Leendert Ból en Jansje Molenaar; Anna, doch ter van Jan Otter en Aaltje de Roode Willem, zoon van Evert Bos en Marijtje PaapCornelis Christiaan, zoon van August Snellens en Dirkje Visser. Verzameld door C. B. .Zeven gedachten over den Bijbel. De grond en de rots, waaraan ik en wij allen ons vast houden moeten, is het onvervalschte geloof, zooals de Bijbel het ons leert. Keizer Wilhelm 1. leder menschengeslacht zal nieuwe jeugd putten uit den Bijbel, en de maatstaf van het leven en de kracht van een volk zal altijd zijne positie tegenover den Bijbel zijn. Goethe. De Bijbel moet weg uit de rechtszaal, uit de Kerk, uit den huiselijken kring. Dat is het, in hoofdzaak, wat het ongeloof wil. Zijn aanval op den Bijbel gaat gepaard met groote grappigheid. Er bestaat bijna geen enkel onderwerp, waarover meer geestigheid gelucht wordt dan over den Bijbeleen soort van lach, die iets doodelijks heeft, een lach, waarin men den weerklank der wanhoop hoort. Talm age. in het gansche Christendom is er nooit een jongen of een meisje geweest of zij hebben voordeel gehad van dit groote boek. Theodoor Parker. Oude menschen redeneeren en disputeeren over den Bij bel en sterven in duisternis en twijfel. Kinderen gelooven God op Zijn Woord en sterven zalig. Lindemann. Al de hoop op vooruitgang van het menschdom hangt af van den steeds toenemenden invloed des Bijbels. William Sevard. De Bijbel is in zijn geheel „Volksboek". .Hij mag niet worden verminkt en moet weer worden als eertijds, de steeds aanwezige vriend in de huiskamer. Hij moet weer worden gelezen als vroeger, rustig en nauwgezet om het schuldbesef en den ootmoed van den zondaar, maar ook om de schuldvergiffenis en den troost van God te erlangen. Dan eerst kan de mensch gewapend zijn tegen zichzelven en tegen ongeloof en bijgeloof. N. Kamp. Mededeelingen, vragen, berichten enz moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan liet adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Donderdag 14 Mei heeft, 's middags om 12 uur, de Huwelijksin zegening plaats van Adriaan Pieter Metselaar en Petronella Luijen- dijk èn van Jacob van Duivenboden en Alida Koning. Ingekomen is de attestatie van Jacob Hendrik Helweg en Catha- rina Wouters, uit Amsterdam. De Krans van Zuster Dina en Mej. N. Koning heeft Maandag 27 April zijn laatste bijeenkomst gehouden. Dinsdagavond deed dat de Martha-Krans. Het negertje bracht f6 50 op, bestemd voor „Het Evangelie in Spanje". De Zondagsschoolkrans sloot insgelijks Het Zendings-Kerkje wordt altijd eerst in Juni, na afloop van den Zon dagsschool-cursus, geopend. Donderdagavond, 81/» uur, is er Bidstond bij den Heer van Brum- melen aan huis. De Knapenvereeniging vergadert eiken Zondagavond van 7—8 uur in „Ons Huis". N. B.Hebt gelezen gij het bericht, bóven de predikbeurt geplaatst, Het Hospitaal-Kerkschip. In No. 5 van den eersten jaargang schreef ik een stukje over den gezegenden arbeid van dit schip, toen het gereed stond zijn dertiende reis te aanvaarden; die reizen duren gewoonlijk van begin Juni tot half November, en men herinnert zich dat het doel van de Vereeni- ging, die het scheepje uitzendt, is om geestelijke en geneeskundige hulp te verleenen aan de Nederlandsche visschers, die in grooten getale er zijn er gewoonlijk een Tienduizendtal den geheelen zomer op de Noordzee hun bedrijf uitoefenen. Natuurlijk worden visschers van andere nationaliteit ook geholpen, wanneer die hulp noodig is en gevraagd wordt. Voor mij ligt thans het verslag over 1913, door de hand van den Secretaris der Vereeniging, den heer C. Beels te Amsterdam, oud zeeofficier, opgemaakt. Een woord van dankbare hulde wordt aan Mr E. N. Rahusen gewijd, die in 1913 overleed, na ontzaglijk veel voor de Vereeniging, die hij zeer liefhad en die hij veertien jaar als voorzitter leidde, te hebben gedaan Zijn plaats .werd door Mr. G. Vissering, president der Ned. Bank, ingenomen. Op Zaterdag 31 Mei werd „de Hoop' naar zee gezonden en op de gebruikelijke wijze door het Bestuur tot IJmuiden uitgeleide ge daan. Vóór het vertrek heeft aan boord van het scheepje altijd een korte godsdienstoefening plaats, door den predikant die de eerste reis medemaakt, geleid, waarin op den arbeid die aangevangen zal worden, Gods zegen wordt afgesmeekt en het schip met zijn be manning aan de hoede van den Heer van wind en golven wordt opgedragen. „De Hoop" zette dadelijk koers naar Lerwick, op de Shetland-eilanden, waar den geneesheer en den predikant volop werk wachtte. Evenals voorgaande jaren was de aanvraag om hulp zeer groot, zieken werden behandeld of opgenomen, terwijl vele bezoeken konden worden afgelegd tot verbreiding van Gods Woord of het uitreiken van stichtelijke lektuur. Als regel werden de werkdagen op zee doorgebracht, kruisende door de visschersvloot, terwijl Za terdags de baai weer werd opgezocht, omdat op Zondag de meesten onzer visschers te Lerwick een toevlucht zoeken. Tegelijk met de vloot verliet „de Hoop" voorgoed de Shetland- eilanden om geleidelijk om de Zuid te kruisen. De gebruikelijke verwisseling van predikanten had 1 Augustus te Leith bij Edinburg plaats, de tweede 15 Sept. te IJmuiden. Dr. Janzen was dit jaar onze geneesheer, de heeren Krop, de Stoppelaar en Reus onze predi kanten, en uitnemende diensten werden door allen bewezen Be handeld werden 222 Nederlandsche patiënten, 36 Duitsche, 6 Fran- sche. 2 Engelsche en 1 Belgische, terwijl in het hospitaal aan boord 14 Nederlandsche, 1 Fransche. 1 Belgische en 6 Duitsche visschers werden opgenomen. Telkens werd van de gelegenheid, dat de sloep uitging om patiënten te halen, door den predikant gebruik gemaakt om bezoeken aan boord der visschersvaartuigen af te leggen en daar, zoo mogelijk, dienst te houden, of in elk geval, gesprekken met de bemanning aan te knoopen. Aardig is het, in de dagboeken der predikanten te lezen wat zij over die bezoeken opteekenden. Dankbaar merken wij op, dat slechts hoogst zelden het aanbod tot het houden van een korte godsdienst oefening geweigerd werd. In de meeste gevallen waren de visschers er op gesteld, betoonden zij zich dankbaar voor de belangstelling hun betoond en namen gaarne de lektuur, hun aangeboden, aan. Zoo is er in 1913 weder met ijver en toewijding gewerkt op dit gebied der inwendige zending en zeker niet te vergeefs. Met ver trouwen zien wij binnenkort „de Hoop" weder vertrekken, terwijl onze wenschen en beden het scheepje vergezellen. v. L. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan den WelEd- Heer Dr. C. A. GERKE voor zijn goede en zorg vuldige behandeling en aan Zuster DINA BRONDERS voor haar liefde rijke verpleging bij de ziekte en het overlijden aan onze Dochter bewezen. Jb. PAAP. ANTJE PAAP-Paap. Zandvoort, Mei 1914. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij annex zijne kweekerij „FLORA" Zandv. laan 13, en zijne Snijbloemkweekerij te Heemstede, een filiaal heeft geopend tegenover den Watertoren. Beleefd aanbevelend: (heeft geen ander adres). TELEPH. INTERC. 54. Eet het

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3