VOOR ZANDVOORT ENAERDENHOUT Lottgering,haarlem. No. 11 ZONDAG 12 JULI 1914 3de Jaargang Ontfermend als Hij. JT nilrrrminrr Gr. Houtstraat 5a ROBE, vlug en onberispelijk. DE ZONDAGSBODE V E R S C H IJ N T E L K E N Z A T E R D A G RED A f. T T R Abonnementsprijs G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Advertentien 1—5 regelsƒ0.55 Per jaargang voor Zandvoort 1.50 Jhr Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. 1-5 're'geis' I 0-35 buiten (franco) „2.50 Adres voor de Administratie Elke regel meer 0 06 Afzonderlijke nummers0.05 P. SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 Bjj abonnement'extra 'korting Zandvoort - Telefoon No. 27 Zondag 12 Juli 1914, Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur: Ds. G. POSTHUMUS MEYJES. v.m. 10 uur in „Ons Huis": Pfarrer Plath, aus Halberstadt. (Deutsch-Evangel. Gottesdienst.) Het gekrookte riet zal hij niet ver breken en de rookende vlaswiek zal hij niet uitblusschen. Jesaja 42 vs. 3a. In Jezus Christus is ook déze profetie vervuld. Welk eene bijzonder groote waarde heeft Hij gehecht aan het leven en hoe heeft Hij het, ook in zijn geringste uitingen, ontzien Het werk van den Zaligmaker was niet verwoestend, maar opbouwend. Wel was het aan Hem onwedersprekelijk te zien dat God een God is die geen lust heeft in den dood des zondaars, maar in zijn leven. Gevallenen richtte Hij opwat dreigde te bezwijken, werd door Hem geschraagd het verlorene zocht Hij en het kranke heelde Hij. Hij wist het geknakte riet zorgvuldig op te kweeken tot een krachtige plant en de wegstervende vonk van hoop in het hart der hopeloozen wist Hij door Zijn levensadem weer aan te blazen tot een heldere vlam Maar ook in Zijn ontfermingen is Jezus Christus gisteren en heden Dezelfde. Nog zijn tollenaren en zondaren, door de menschen uitgeworpen, Zijn vrienden. Wat krank is, zucht en kwijnt, is nóg het bijzondere voorwerp Zijner bijzondere bescherming. In zwakheid blijft Hij Zijn kracht volbrengen. Zalig zijn de armen van geest zalig die treurenzalig de ellendigen en nooddruftigen en die geen helper hebben hunner is het koninkrijk der hemelen hunner is de vertroosting; hunner is de toezegging: Vrees niet, geloof alleen Zondaren Jezus neemt de zondaars aan. Verlorenen uw reddeloosheid is juist een noodiging om tot Hem te gaan, die de Goede Herder is en het verdoolde schaap wederbrengt. Aan Zijn zachte hand leidt Hij u lot het teeder Vaderhart. En Zijn leven u instortende, vernieuwt en heiligt Hij u. Het geknakte riet werd en wordt door den Heiland niet verbroken en de smeulende vlaswiek bluschte en bluscht Hij nimmer uit. Ook hierin moeten Zijn discipelen gelijk den Meester wezen. Ach, zoovele Christenen zijn erbarmelijk wreed en hard tegenover hetgeen zwak is en teer Met hun ruwe vingers grijpen zij forsch in de fijne, trillende snaren der zieleharp, en daar ligt het speeltuig, met ontstemde en gebroken koorden, gedoemd tot zwijgen, terwijl het, was het niet mishandeld, weer muziek had kunnen voortbrengen, het hart Gods en dat der menschen tot vreugd Met de krachtige waterstralen van hun ijs-koude, streng- logische betoogen blusschen zij de vroolijk opflikkerende vlammen van jeugdig vuur Met hun grove handen duwen zij het ontkiemende plantje in den harden grond of vertrappen het met hunne plompe voeten, zoodat de wortelvezels breken en het donzig' stengeltje knakt Met hun hooghartige verwijten en bejegeningen schenden zij het schaamtegevoel in den zondaar en vermoorden zijn nog overgebleven besef van eigenwaarde, door hem prijs te geven aan de zelf-verachting Met hunne voorhamers, waarmede zij het stalen aan beeld bewerken, beuken zij ook meedoogenloos op het teere beeld Gods, dat zelfs de slechtste mensch nog niet geheel heeft verloren. En zij vermorzelen het, zoodat de scherven naar alle kanten spatten, terwijl zij daarbij nog plechtig verzekeren dat zij opkomen voor de eere Gods Met hun hartelooze verstands-dogmatiek gaan zij het ontluikend geloofsleven te lijf en dan verbazen zij er zich nog over dat het door dien killen adem bevriest, inplaats dat het gaat bloeien Met bedenkelijke gezichten en meewarig-schuddende hoofden treden zij den twijfel van zooveel jonge menschen tegemoet en zij werpen zich, zonder iets van dien twijfel te verstaan, en de twijfelaars uit de hoogte veroordeelende, als heelmeesters op. Maar hun geneesmiddelen zijn doekjes voor 't bloeden en plakkerige pleisters, in den vorm van zalvende zinnetjes en temende theoriën Met boos ongeduld en verachtelijke eigengerechtigheid trappen zij het gekrookte riet nog een beetje dieper in den modder en zij knijpen het rookend vlaswiekje tusschen de vrome vingers uit Goddank, ook aan echt mede-lijdende, over ellendigen zich ontfermende, aan het verachte juist de teerste zorg gevende discipelen van Den Barmhartigen Samaritaan ontbreekt het niet. Er zijn er nog, die Hem Zijn hartstocht voor de onder de moordenaars gevallenen hebben afgezien het geheim Zijner ook aan het behoud der verst-verlorenen nimmer twijfelende liefde. God zegene allen, die de voetstappen drukken van den Man vol genade God ontferme zich over alle neergebogenen en verslagenen van harte en doe hen Jezus-zelf ontmoeten in Zijn waar achtige jongeren P. M. Ververij en Chemische Wasscherij stD0Illt en verft alle DAMES- en HEEREN GARDE-

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1