Technisch Bnrean Oorlogskaart van Europa met Bijlage, Mededeelingen. Zending. Ad ver ten tien. Licht-, Kracht- en Zwakstr.-Installaties. Z. J. LEEN. prijs 50 ct. en ons te woord te staan. Tevens zal men ons verplichten, indien men aan ons aangekondigd bezoek in Wijk I zooveel ruchtbaarheid wil geven als mogelijk is. ,,Ons Huis". Deze Stichting, tijdelijk ingericht voor de hier gedéta- cheerde manschappen van het 10de regiment infanterie, kan in de komende week weer aan hare bestemming worden teruggegeven. De soldaten worden ergens anders ingekwar tierd," daar de commandant er de voorkeur aan gaf de geheele compagnie in één gebouw onder te brengen, waar voor in „Ons Huis" geen ruimte genoeg was. Het is nog niet precies te zeggen wanneer de diverse lokalen weer vrij komen. Vermoedelijk vóór Woensdag a.s. Men informeere dit bij den concierge. Gaarne breng ik hier een woord van dank en hulde aan den Heer L. N. Weber en zijn gezin voor de wijze waarop zij ook in de dagen, gedurende welke „Ons Huis" in een kazerne was herschapen, weder zijn gebleken de rechte personen op de rechte plaats. Met dankbaarheid vermelden Diakenen de toezegging van een jaarlijksche bijdrage voor de Diakonie, van de volgende Heeren C. V. f 1.50, A. v. d. P. f 2. H. de J. Jr. f 1.50, H. v. A. f 1.50, J. E. A. R. v. H. f 1.50, L. ten B.f5.— F. Z. f5.—, N. A. B. f25.-, J. A. v. S. f2.50 en Mevr. Wed. P. de J. f2.50. Voorts ontving de Diakonie van den Heer H. C. R. te Amsterdam een gift van f 100. Voor het Steun-Comité is nog ingekomen: Van de melk inrichting „De Toekomst" te Haarlem f 25.van het E. S. M.-personeel een toezegging van f 14.50 per week en van een ambtenaar H. ij. S. M. f 4.— maandeiijksche bijdrage. Zondag 27 September begint de Zondagsschool weer. De Vrouwenkrans houdt deze week zijn bijeenkomst in de Consistoriekamer, des Maandagsavonds om 8 uur. Donderdagavond om 8'/2 uur houdt Ouderling v. Brum- melen een bidstond bij zich aan huis. Zondag 20 Sept. is er 's avonds 8 uur een Openbare Samenkomst ten huize van den Heer J. Visser, Piet Hein- straat 59. Naaischool. Inschrijving van nieuwe leerlingen van 1317 jaar op 2 October 5 uur in „Ons Huis". De Heer A. v. d. Mije heeft, wegens drukke werkzaam- zaamheden, ontslag genomen als Zondagsschoolonderwijzer. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 11 18 Sept. 1914. Geboren: Zoon van J. Paap—Schaap. Zoon van K. PaapSchaap. Dochter van J. Haldermanvan der Spek. Zoon van H. KoperBeekhuis. Dochter van C. van KoningsbruggenKerkman. Dochter van J. M. Zwemmer—Noordhof. De Medische Zending in Noord-Afrika. In de eerste eeuwen na Christus werden in Noord-Afrika zeer talrijke en bloeiende christen-gemeenten gevonden, die echter, helaas, allen te niet zijn gegaan in de zevende en achtste eeuw, door de veroveringen der Arabieren zoo werd geheel Noord-Afrika mohammedaansch. De heerschappij van den Islam uit zich ook daar door een dweepzieken haar tegen het christendom. Het was dan ook zeer moeilijk er een steunpunt voor de evangelische zending te vinden. Slechts de medische, waarbij de ziel dooi middel van wel daden aan het lichaam bewezen, bereikt wordt, heeft er kans van slagen en verkreeg dan ook onder Gods zegen, heerlijke resultaten. Reeds in 1831 wilde het Parijsche Zendinggenootschap zich in Algerië vestigen, maar dit gelukte evenmin als een hernieuwde poging in 1853. De eerste arbeid die stand hield, werd in 1876 begonnen. In dat jaar bezocht een En- gelsche zendeling Pearse met zijn vrouw de Kabylen in Algerië. Op aandringen van den bekenden zendingsvriend Dr. Grattan Guinness te Londen, begon hij in 1880 een zendingsarbeid onder den Berberstam. In dienzelfden tijd had ook een Engelschman Glenny het plan opgevat in Algerië het zendingswerk aan te vangen en nu begonnen beide mannen dezen arbeid onder medewerking van een Zwitser, Major, en een bekeerden Druse, Zeitun genaamd. Deze ar beid, onder den naam van Noord-Afrikaansche Zending bekend, heeft van den aanvang af vele mannelijke en vrouwe lijke doktoren als zendelingen gehad. Bij den heftigen tegen stand, dien christelijke arbeid steeds onder de Mohamme danen ondervindt, is het niet te verwonderen, dat ook de Noord-Afrikaansche Zending, niettegenstaande trouwen ar beid, slechts langzaam vooruitgaathet heeft dan ook niet ontbroken aan smartelijke teleurstellingen, en waar de Mo hammedanen door de kracht hunner woorden het Evangelie niet konden tegenhouden, gebruikten zij soms moordend staal om de gehate zendelingen uit den weg te ruimen. De N. Afrikaansche Zending heeft thans twee doktoren en een doktores; enkele jaren geleden had zij er zelfs zes, die acht verschillende zendingsgebieden bezet hielden. In het jaar 1906 echter stierven kort na elkander twee uit stekende zendeling-artsen aan typhus, de doktoren Grieve van Casablanca en Roberts van Tanger, en niet lang daar na ook de hoofdverpleegster van het ziekenhuis te Tulloch aan dezelfde ziekte. Deze smartelijke verliezen konden slechts gedeeltelijk worden aangevuld. Het geheele getal zendelingen van de N. Afrikaansche Zending is iets meer dat honderd, Het getal behandelde patiënten is ongeveer 40.000 jaar lijks. Dit is een verblijdend aantal en wie zal zeggen hoe veel christelijken invloed door dit stille werk der liefde in het volk is doorgedrongen. Meer dan honderd verschillende stammen zijn door de patiënten vertegenwoordigd. Het ge heele medische zendingswerk der N. Afrikaansche Zending heeft jaarlijks ongegeveer f24.000 noodig, die niet uit de zendingskas genomen, maar afzonderlijk voor dit doel ver zameld worden. Wordt vervolgd.) BOTER- EN EIERHANDEL „DE GEKROONDE BEETWORTEL" W. SCHAAPMAN - LEMELERVELD. Prima Grasboter: per kistje van 9 pond f5.85 ■a n 5 v f 3.40 FRANCO THUIS REMBOURS VAN SPEIJKSTR 4. Interc. Telef. No. 101. Aanbevelend, bevattende de sterkte der Legers, Oorlogs vloten, Namen der Kruisers, Torpedobooten, Snelheid, Bemanning, enz. Verkrijgbaar in SAAF's BOEKHANDEL.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3