WAARSCHUWING. LAURILLARD's Scheurkalender N.V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINEHANDEL Mededeelingen. Zending. voor 1915. P. v. d. GEER, Biorkstraat te Zandvoort, HAARLEM - Barteljorisstraat 4 - Telefoon 2472 van de Commissie van Onderzoek en Advies, geld èn bonnetjes voor levensmiddelen en cokes. De Financieele Commissie heeft een grooten voorraad etenswaren en brandstoffen opgedaan. De eersten zijn op geslagen in de provisiekamer van het Groote Badhuis, door de Directie geheel belangeloos voor dit doel in gericht. En de leden van het Dames-Comité wisselen de bonnetjes daar des Donderdagmorgens in. De brandstoffen worden bewaard in een schuur van den Heer Saasse. De prijzen der levensmiddelen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Voor het van onze Commissie ontvangen geld, of vooreen deel daarvan, kan men op een bonnetje krijgenrijst a 7 ct., gort a 13 ct., uien a 2 ct., vet a 33 ct. per pond, erwten a 13 ct. per liter en cokes a 58 ct. per mud. Noodlijdendenlaat niemand uwer zich door vaische schaamte laten weerhouden om onze hulp in te roepen. Het is hard zichzélf niet te kunnen helpen. Maar gij ver zwaart noodeloos uw strijd om het bestaan, als gij niet geholpen worden wilt. Geeft uw naam aan ons op en als gij hulp behoeft, gij zult geholpen worden Openbare Samenkomst der Afd. Zandvoort der N C. G. O. V. op Vrijdag 23 Oct. Door een vijftig-tal belangstellenden bijgewoond, werd de samenkomst, na het zingen van een lied uit den bundel, door den Heer v. d. Kloot Meijburg met gebed geopend. Namens de afdeeling deed spreker de niededeeling dat er voortaan wekelijksche bijeenkomsten zullen gehouden worden, waarvoor verschillende sprekers zullen worden gevraagd. Zoo hoopt het Bestuur den bloei der afdeeling te zullen bevorderen. Gelezen en behandeld werd Nehemia 1. terwijl het gesprokene door eenige zangnummers werd afgewisseld. Hoewel de directeur der zangvereeniging wegens ernstige ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, werd er goed gezongen. Met het zingen van een gemeenschappelijk lied en dank zegging werd de avond besloten. Oproeping Stemgerechtigden ter verkiezing van 4 leden in het kiescollege op Maandag 9 November, 's avonds 7—9 in de Consistoriekamer, waar het stembureau, op verlangen, stembriefjes uitreikt aan de stemgerechtigden. Aftredende leden zijn de H.H. M. Koning, Jhr. A. W. G. van Riemsdijk en Jb. v.d. Werff, Wzn. Voorzien moet worden in de vacature H. A. Klein, door wiens benoeming tot Diaken een plaats in het Kiescollege is open gekomen. De openbare winter-Catechisaties worden Dinsdag 3 Nov. hervat op de dagen en uren, in den vorigen Zondags bode vermeld. Attestatie is aangevraagd naar Amsterdam door Antje Keur. En het bewijs van lidmaatschap kwam uit Haarlem in van Jurre Lambertus Bouwmeester. Steuncomité. Ontvangen is f 5.van den Heer M. K., terwijl de beschikbaar gestelde konijnen in geldswaarde zijn omgezet. Jhr. R. de F. schonk daartoe f 200. De Zangvereeniging Immanuël houdt hare repetities 's Woensdagavonds in „Ons Huis". De Jongelingsvereeniging heeft haar vergaderingen 's Don derdagavonds in „Ons Huis", 8 uur, weer aangevangen. Denkt aan de maandelijksche extra-collecte voor de kerk op Zondag 1 November! De krans van Zuster Dina en Mej. Koning houdt haar bijeenkomsten voortaan geregeld op Dinsdagavond 8 uur in „Ons Huis". Voor het huisbezoek is de Woensdag-middag bepaald. Mevrouw P. M. houdt haar ontvangdag voortaan geregeld des AfflöfluGg'-middags. Voor het Ned. Bijbelgenootschap verzamelden eenige kinderen van onze Zondagsscholen f2.71. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 23—30 October 1914. OndertrouwdW. v. Doorn en A. H. G. Wijdeman. Getrouwd: D. van Zetten en M. Stok. Een martelares in Afrika. Vervolg.) Enkele van deze laatste echter drongen dieper door dan de eerste getuigen van deze treffende tooneelen hadden kunnen denken. Er zijn zaden die langen tijd, zonder te ontkiemen, in de holte van een rots blijven liggeneindelijk breekt de steen, het zaadje valt op vochtige aarde en het ontkiemt nog. Een grijsaard, zoo verhaalt ons een der Fransche zendelingen, die thans in Madagascar arbeiden, liet mij eenige weken geleden roepen. Hij wilde gedoopt en als lidmaat der kerk aangenomen worden. Maar daar hij te oud was om te loopen, kon hij de lessen niet komen bijwonen, die ik hier en daar in de streek geef. ik ging hem opzoeken en vond hem in een hoek van zijn hut nedergehurkt. Hij ^scheen zeer oud te zijn en daar hij mij vertelde koning Radama I gekend te hebben, die in 1828 stierf, moest hij ongeveer 90 jaar zijn. Zijn hoofd was echter nog zeer helder. Toen ik mijn verwondering uitdrukte dat hij zoo lang gewacht had, eer hij ernstig aan de dingen Gods en aan de zaligheid zijner ziel dacht, daar hij toch zeker dikwijls genoeg roepstemmen van den Heer had ontvangen, antwoordde hij met tranen in de oogen het volgende „Ja, ik ben een groot zondaar en God heeft zich jegens mij bij zonder genadig en lankmoedig betoond- Hij heeft mij heel, heel lang geleden geroepen, gedurende de regeering en de vervolgingen van de wreede koningin Ranavalona I. Ja, het is mij, of ik nog de stem van een der martelaren hoor, die naar Ampamarinana gebracht werd om daar van de rotsen afgeworpen te worden. Hij ging voorbij mijn hut ik was toen een jong mensch en riep juist op dat oogenblik uit: „Indien het woord door de zendelingen gebracht, niet van God is, dat het van Madagascar verdwijne en dat de wind het als kaf doe verstuiven; maar indien, zooals wij gelooven, God het gezonden heeft, dat het blijve en heerlijk in de harten ontkieme.'' Eenige maanden geleden voelde ik duidelijk, dat mijn geheele lichaam verzwaktemijn beenen weigerden mij hun .dienst en ik begreep dat mijn leven haastig ten einde spoedde." (Slot volgt.) v. L. ADVERTENTIE N. In SAAF's BOEKHANDEL verkrijgbaar a 75 ct. Hiermede berichten wij, dat de heer niet meer voor ons optreedt als agent en zijn voortaan onze Naaimachines alléén verkrijgbaar te HAARLEM, Barteljorisstraat 4. v/h A. LEWENSTEIN,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3