LAURILLARD's Scheurkalender Bouwkunde. DRUKWERKEN. Zending. A. J. W. DENEKAMP, Dames Hoofdwasschen ELECTR. DRUKKERIJ P. SAAF - ZANDVOORT voor 1915. en den Heer C. L. Meijer. De eerste vacature is het gevolg van des Heeren Klein's benoeming tot Diaken; de tweede van 's Heeren Meijer's vertrek uit de gemeente. Het huisbezoek wordt a.s. Woensdagmiddag voortgezet in Wijk 11. Onze komst kan worden verwachtomtrek Bakker straat. Voortaan zal zoo nauwkeurig mogelijk in dit blaadje worden bekend gemaakt waar wij 's Woensdags hopen te komen, opdat men niet vruchteloos thuisblijve nóch onbe doeld afwezig zij. De extra-collecte11. Zondag voor de Kerk gehouden, bracht f 18.81 op. Diakenen collecteerden o.a. een bankbilj. van f 10. Hartelijk dank! Naaischool. Mevrouw P. M. bericht dat het aantal Zand- voortsche contribuanten in de afgeloopen week gestegen is van 9 tot 12. Mej. S. v. d. M. gaf een toezegging van f 1.--, Mevr. v. d. M.B. van f 1.en Mej. A. v. d. W. van f 2.50. In den e.v. Zondagsbode zal weer de stand van den naaischool-thermometer worden opgegeven. Moge t dan blijken dat het kwik een aanmerkelijk aantal graden is gestegen! Handschoenen. Ook de Vrouwenkrans is gemobiliseerd voor de vervaardiging van wollen handschoenen voor onze militairen. Deze mobilisatie is verbazend snel volbracht. 1.1. Maandagavond knetterden de breipennen er al lustig op los. Zoo gaat het goed! Wie weet of niet op deze wijze menig lid van den krans bezig is te zorgen voor een paar warme handen van haar eigen man, ginds aan de grenzen! Voor het Bijbelgenootschap kwam nog door enkele Zon dagsschoolkinderen het bedrag van f 0.725 in. De Provinc. Bond der Nederl. Zend. Ver. in N. H. houdt Woensdag 11 Nov. in de Herv. Kerk te Sloterdijk,'s avonds 63/4 uur een Openb. Samenkomst. Sprekers zijn de H.H. Ds. Lammerink van Amsterdam en Ds. v. Bemmel van Beverwijk. Verzending Zondagsbode. Maatregelen zijn getroffen dat de abonnés op dit Blad, die buiten Zandvoort wonen, den Zondagsbode vroeger ontvangen zullen. Voortaan zal de verzending reeds Vrijdagsavonds plaats hebben. Het „Feuilleton" moest, wegens plaatsgebrek, ditmaal achterwegen blijven. Steun-Comité. Ontvangen is in de afgeloopen weekf69.40 van het personeel der E. S. M. en f 1000.—van Jhr. Q. v. U. te Haarlem. Week-Agenda Maandagavond 7—9 uur, in de Consistoriekamer: Stemming voor 5 leden van het Kiescollege. Maandagavond 8 uur, in „Ons Huis"Vrouwen-krans. Dinsdagavond ll/2 uur, in Meisjes-krans. Woensdagavond 8 uur, Repetitie Zangver. „Immanuel". 8 ten Raadhuize: Zitting financ. Com missie „Steun-Comité". Donderdagavond 8 uur, Kostverl.str.weg No. 28, Bidstond. 71/» in „Ons Huis" Zondagsschool- Cursus. Donderdagavond 8 in „Ons Huis" Jongelingsvereen. 8'/2—10 Zondagsschool- Krans. Vrijdagavond 8 uur in „Ons Huis"Ledenvergadering N. C. G. O. V. Voor kostelooze vermelding van vergaderingen onder deze wekelijks terugkeerende rubriek, zeilde nien zijn op gave vóór Dinsdagmiddag 12 uur in bij de Redactie. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 30 October—5 November 1914 OverledenSimon Vink, 78 jr. Geboren: Jansje, Dochter van W. van Duijn—Koper. Hendrika Jakoba, Dochter van H Zwemmer— Koper. Margaretha Catharina Maria, Dochter van A. StokmanZegwaard. Getrouwd: Hendrik Nouwen en Neeltje van Zwieten. Een martelares in Afrika. (Slot) -En ziet, op eens is dat woord, dat ik zeventig jaar geleden gehoord had, in mijn herinnering teruggekomen, zonder dat ik zelf het terug geroepen had Ik ben over die woorden van den martelaar gaan nadenken; ik heb een kerk gezien hier in Isoavina. een andere in Ampanarivo, een andere te Ambodihahy, een half uurtje hier van daan; en zoo is het overal in de geheele streek. Het woord, door de zendelingen gebracht, is dus niet dood, maar het leeft en heeft zich overal verbreid; het is dus wel waarlijk Gods Woord. En nu heb ik nog slechts weinige dagen te leven en ik wil trachten dat woord te leeren kennen en te volgen. Mijn hart is tegelijk beangst en hoopvol; beangst omdat ik zoo lang gewacht heb, eer ik het woord aannam; maar tevens hoopvol, omdat God, indien Hij mij zoo lang liet leven en mij nu wederom riep, mij toch zeker ook redden wil." Sedert dien tijd is de inlandsche evangelist, die niet ver van hem woont, begonnen hem met grooten ijver te onderrichten en de grijsaard vindt nooit dat hij te vaak komt of te lang blijft Men ziet dat zijn hart dorst heeft naar de dingen Gods. Ook wenschte hij, niettegenstaande zijn lichaamszwakte, naar de kerk te gaan en heeft zich door zijn kinderen daarheen laten brengen. En op zijn beurt is hij ook zelf evangelist gewordenhij tracht zijn familie, die nog geheel uit heidenen bestaat, te overtuigen en smeekt zijn kinderen hem niet na te volgen en toch niet zoo dwaas en zoo zondig te zijn als hij, door zoo lang de liefde Gods te weer staan die ons roept. Tegenover den evangelist heeft hij zichzelf beschuldigd de oorzaak te zijn van het ongeloof der zijnen; hij was immers geroepen en had niet geantwoord; hij had de zijnen tot bekeering moeten leiden en integendeel heeft hij ze door zijn woorden en voorbeeld in het heidendom doen volharden. Het gevoel van zijn verantwoordelijkheid tegenover zijn bloed verwanten drukt hem zeer zwaar; men ziet dat hij er onder lijdt. Wie weet. misschien zal God in Zijn genade hem nog eenige vrucht van zijn eigen bekeering en getuigenis doen zien. Onlangs hoorde ik dat een zijner dochters te Isoavina de gods dienstoefening bezocht heeft, hetgeen zij in tien jaren niet had ge daan. Hetzelfde deed een van zijn zoons. Dat beteekent nog wel niet veel, want waarschijnlijk werden zij meer daartoe gedrongen door het denkbeeld hun stervenden vader genoegen te doen, dan door de begeerte om Gods woord te leeren; maar, wie weet? Mis schien vinden zij, door naar de prediking te luisteren, den weg der zaligheid, dien hun vader eerst na zeventig jaren dralens heeft leeren bewandelen. Zou de eerste martelares in den hemel zich met de engelen Gods nog niet over deze bekeering verblijden? v. L. Ondergeteekende, Bouwkundige te Haarlem, Lange Begijnestraat 22, belast zich met het maken van PLANNEN en uitvoeren van BOUW WERKEN, tegen zeer billijke conditiën, en tevens met den aan- en verkoop van Bouwterreinen. Inlichtingen gratis. BOUWKUNDIGE. (Tijdelijk Opzichter bij den bouw der 34 Arbeiderswoningen der Gem. Zandvoort.) ADVERTENTIËN. per keer f 0.75. Per Abonnement (12 maal) f 5.50 H. P. BREEUWER - KAPPER Duinweg No. 2, tegenover Groot Badhuis. beveelt zich beleefd aan voor de levering van alle mogelijke In SAAF's BOEKHANDEL verkrijgbaar a 75 ct.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3