LAURILLARD's Scheurkalender Bouwkunde. DRUKWERKEN. Zending. voor 1915. A, J. W. DENEKAMP, ELECTR. DRUKKERIJ P. SAAF - ZANDVOORT De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 6 De cember. Déze week kan liet gewone huisbezoek op Woensdag middag niét plaatshebben. De Vrouwenkrans viert 30 November zijn 9den verjaardag. Ik deel dit nü reeds mede om de lezers van dit Blad op te wekken bij mij het verlanglijstje van den jarige aan te vragen. Naaischool. Iemand met een warm hart heeft, mede uit ontferming met al die bevroren Zandvoortsche harten, den op het vriespunt staanden naaischool-thermometer tegen dat liefdehart gedrukt, met dit resultaat: dat de kwikkolom naar boven schoot en het kookpunt haalde. Mevr. P. M. ontving voor de naaischool van N. N. f 125.—. Nu kunnen de Zandvoortsche gegoeden, die het vriendelijk verzoek om f 1.— contributie per jaar zoo stram negeerden, blij zijn dat zij hun guldentje zoo lekker in hun zak hielden, zich verkneuterende in het buitenkansje dat er voor de echt-Zand- voortsche belangen toch maar goed gezorgd wordt door nièt-Zandvoortsche menschen. Aangevraagd is de Attestatie naar Twello door Aletta Vermeer. Mevr. P. M dankt allen hartelijk, die haar op 17 November een gelukwensch toezonden. Bivak-mutsen. Voor het vervaardigen van wollen hand schoenen voor onze militairen is een oproep gedaan. Nü ontving Mevr. P. M. het verzoek om hare bemiddeling te verleenen tot het bijeenbrengen van eene collectie bivak mutsen, uitnemende beschermings-middelen van den soldaat te velde tegen den nadeeligen invloed van strenge koude en guur weer Deze mutsen, bestemd om des nachts op bivak of bij noodlogies in koude, tochtige lokalen en door schild wachten aan grenzen en kusten of in forten gedragen te worden, neemt, over het hoofd getrokken, den vorm aan van een helm met een ringkraag en bedekt dus hoofd èn hals. Wie helpt breien? Ook ons legerbestuur heeft verklaard dat die mutsen een weldaad zouden wezen voor menig verkleumd soldaat. Laat u dat gezegd zijn, moeders, zusters, echtgenooten, verloofden, van al die mannen, die in den voor de deur staanden winter van hoofd en hals warm houdende bivak mutsen zoo bijzonder gediend zullen wezen! In twee avonden kan een muts gebreid zijn. Mevr. P. M. verstrekt alle noodige aanwijzingen voor het breien. De bedoeling van het predikantsvrouwen comité, van hetwelk deze oproep uitgaat, is: de soldaten met zoo'n bivakmuts op het a.s. St. Nicolaasfeest te verrassen. Men vrage het recept dus haastje-repje bij Mevr. P. M. aan Mevr. P. M. ontvangt iederen Maandagmiddag. Kerstlijst. Weldra gaat deze, oudergewoonte, weer rond in Zandvoort en omgeving. Een eigenlijk-gezegd Kerst-/eesf vieren wij dit jaar met de Zondagsschoolkinderen niet. Dat hopen wij weer te doen als de oorlog voorbij is. Maar wél moet de gebruikelijke uitdeeling van kleeding- stukken plaatshebben. Het benoodigde bedrag voor de 350 kinderen is nu f 350. Week-Agenda. Maandagavond 7—9 uur in de ConsistoriekamerStemming voor het Kiescollege. 8 uur in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Dinsdagavond 71/» Meisjeskrans. Woensdagavond 8 Repetitie Zangver. „Immanuel". 8 ten RaadhuizeZitting financ. Comm. „Steun-Comité". Donderdagochtend 10 uur_ in het Groot BadhuisInwisseling van Steuncomité-bons tegen levensmiddelen. Donderdagavond 8 uur, Kostvcrl.str.weg No. 28: Bidstond. 7Vo in „OnsHuis"Zondagsschool-Cursus. 8 JongeHngsvereeniging. 8V2—10 Zondagsschoolkrans. Vrijdagavond 8 Ledenverg. N.C.G.O.V. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 1320 November 1914. Overleden: N. van der Voet, 84 jr. Het werk van een Roomsch-Katholieken Bijbel. (Slot). Anderen om hen heen bemerkten dat er iets heerlijks in hun leven verschenen was. Eenigen voegden zich bij hen om uit den Bijbei te hooren lezen en verscheidenen kochten zelf een exemplaar. Eindelijk werd ook Luthers vertaling goedgekeurd. Na korten tijd bestond er in het kleine prinsdom een groep wak kere christenen. Zij wenschten in het geheel niet de Kerk te verlaten. Zij verlangden slechts te leven volgens de waarheid, die zij zonder menschelijke leeringen in Gods Woord gevonden hadden, maar deze vrijheid werd hun niet gegund. De priesters verzetten zich tegen hen en vervolgden hen. De leiders werden gevangen genomen. Zij gingen in hooger beroep en hun zaak kwam voor het hoogste gerechtshof van den Staat. De prins kwam luisteren in een aan grenzende kamer, hoe alles zou afloopen. Hij begreep dat de beschul digden eerlijke menschen en trouwe burgers waren. Hij begreep ook dat zij niet tegen hun geweten handelen, noch hun overtuiging afzweren zouden. En wijselijk gaf hij den beschuldigden hun vrijheid weder. Nu konden zij eenigen tijd ongestoord voortgaan hun geloof te belijden, terwijl zij toch in de Kerk bleven. De kleine groep ware Christenen leefde en breidde zich alzoo uit temidden van de Roomsch Katholieke Kerk; hare leden gingen niet meer ter biecht en lieten ook andere gewoonten na, die niet door de Schrift voorgeschreven waren. Maar de verdraagzaamheid hield weder op. De kleine kudde moest zich verdeelen;39 volwassenen, waaronder verscheidenen meer dan 70 jaar telden en waarvan de jongste 20 jaar oud was, spraken den wensch uit zich bij de Hervormde Kerk aan te sluiten. Slechts 4 trokken zich terug. De anderen werden den 2den Februari 1858 als leden van de meest nabij gelegen Protestantsche Kerk ingeschreven. In September 1860 volgden er nog 11. En deze allen waren hun bekeering min of meer onmiddellijk ver schuldigd aan de lezing van een Roomsch Katholieken Bijbel, in 1781 uitgegeven als een wapen om de Protestanten te bestrijden. Heden zoo goed als immer kunnen „de Schriften wijs maken tot zaligheid door het geloof in Jezus Christus''. Uit het Christ. Volksblad.) v. L. In SAAF's BOEKHANDEL verkrijgbaar a 75 ct. ADVERTENTIËN. Ondergeteekende, Bouwkundige te Haarlem, Lange Begijnestraat 22, belast zich met het maken van PLANNEN en uitvoeren van BOUW WERKEN, tegen zeer billijke conditiën, en tevens met den aan- en verkoop van Bouwterreinen. Inlichtingen gratis. BOUWKUNDIGE. (Tijdelijk Opzichter bij den bouw der 34 Arbeiderswoningen der Gem. Zandvoort.) beveelt zich beleefd aan voor de levering van alle mogelijke

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3