St. Nicolaas-Cadeaux LAURILLARD's Scheurkalender Bouwkunde. Mededeelingen. Zending op Nias. S AAF's Boekhandel A. J. W. DENEKAMP, voor 1915. niet verterend, gelijk het braambosch van Mozes. God zou de menschen niet bij het vuur laten, als Hij niet wist dat Zijn Rijk vuurvast is. Daarom moet de gemeente vaster worden in haar geloof, heiliger in hare gemeenschap met God, ook door de nooden van dezen tijd. Op de slagvelden is het maaitijd, de dood slaat zijn sikkel, en zijn oogst is groot, in het Koninkrijk Gods zij het zaaitijd. God laat zijn ploeg door de harten gaan, opdat het Woord erin doordringe en vrucht brenge. Vrucht brengen. Als het geloof gesterkt, het hart geheiligd, het gebed inniger wordt, dan zal ook de liefde rijker, het offer grooter worden. Gemeente! a.s. Zondag wordt bij de extra-collecte geen gewone gift van U gevraagd, maar een offer. Bij de 1.1. Maandag gehouden hèrstemming, is tot lid van het Kiescollege gekozen: Jhr. Dr. M. F. van Lennep. De e.v. Doopsbediening is vastgesteld op Zondag 6 December. Mej. C. Bienfait heeft 25 Nov. 1.1. voor het Classicaal Bestuur van Haarlem met goed gevolg examen afgelegd en alzoo haar akte tot het geven van godsdienstonderwijs verkregen. Het huisbezoek wordt a.s. Woensdagmiddag hervat: Duinweg. Attestatie is ingekomen uit Gouda van Anna Nelina van den Heuvel, geb. 19 Sept. 1890. Mevrouw P. M. ontvangt, gedurende de wintermaanden, niét meer lederen Maandag, maarlederen eersten Maandag van de maand. Dus nü weer voor het eerst Maandag 7 December. Voor de Week-Agenda was deze week geen plaats. De Prov. Verg. der N. C. G. O. V. wordt 10 Dec. 1914 gehouden in „Ons Huis" te Zandvoort. Aanvangv. m. 10'/2 uur. Voorloopige agenda: Openingswoord door Ds. Montijn van Haarlem, Referaten door de H.H. Koelen, van Haarlem en Ds. de Haas van Purmerend. „Wintercampagne", in te leiden door Mej. M. Gunning. Voorstellen etc. in te dienen vóór 1 December bij den loco-secretaris, Ds. de Haas. Koffietafel kost 25 ets. 's Avonds is er een propaganda- samenkomst. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 20-26 Nov. 1914. OndertrouwdM. Kuiper en M. A. Hof. J. v. d. Meije en J. Slagtveld. Geboren: Anna Sophie, Dochter van H. G. L. Hermse en A. van der Mije. Leuntje, Dochter van A. Schaap en G Zwemmer. Cornelis, Zoon van C. Koning en C. Driehuizen. Maria Jacoba, Dochter van jb. Molenaar en A. M. E. Bergers. Overleden: W. Hijlkes, 26 jr. Een geneesmiddel tegen booze gedachten. Op het laatste Kerstfeest kon ook Talila gedoopt worden. Bij Zend Fries stond hij in zware verdenking, een meineed gedaan te hebben. Het betrof een hoofd, dat hij wilde verkoopen en dat hij beweerde, dat van een vroegeren krijgstocht was, terwijl men hem beschuldigde, dat het was van een onlangs gestorvene, dien hij had uitgegraven, waarop hij een eed had gedaan om zich te rechtvaardigen. De ver denking van dezen meineed rustte zoo nog op hem en was een hinderpaal bij zijn doop. Daar komt hij op een middag, d.i. na 41/, jaar aan en vraagt om medicijnen tegen booze gedachten. Lachend gaf Zend. Skubinna hem ten antwoord: „die heb ik niet, maar Gods Woord is de beste medicijn daarvoor". Verder zei hij hem. dat hij zijn gedachten op wat anders moest richten, dan werden ze goed. Maar dienzelfden avond kwam hij heel verward met zijn vrouw aan en beweerde steeds, dat de soldaten hem vervolgden en hem gezegd hadden, dat zij hem wilden dooden. Hij vloog de kamer in en keek angstig naar de deur, of zijn vervolgers nog niet kwamen. „Ik zei hem" aldus Br. Skubinna dat er geen vervolgers waren. Toen zei hij: „dan geloof ik het, als gij het zegt". Nu liet ik mij vertellen, hoe het hem in de laatste dagen was gegaan. Als koopprijs voor een tweede vrouw had hij vroeger al meer dan f 100.— betaald. Daar hij doopcandidaat was, werd hem gezegd, dat hij geen vrouw meer mocht nenten. Hij wilde nu ook afstand daarvan doen. Over terug gave van het geld of een deel ervan zou in het dorp van de betrok ken vrouw worden gehandeld. Maar zie, toen de behandeling naar Niassisch gebruik 's nachts zou beginnen, was Talila nergens te vinden. Hij vertelde nu de reden: toen hij buiten op den dorpsweg was. waande hij zich plotseling door soldaten vervolgd en vluchtte. Onderweg wilde hij zich ook reeds uit angst met een mes dooden. Toen zeide echter een stem tot hem: angandro-moehaga, d i. bid, dan wordt het licht. Hij bad dan ook: „O God. Gij ziet ons men schen. Gij weet ook, hoe het met mij is gesteld. Het is donker in mij. omdat ik een zondig mensch ben. Maar help mij nu. Ik leg mij geheel in Uw hand Gij kunt mij oordeelen, ik geef mij aan U". Zoo ongeveer had hij gebeden, en inderdaad werd het rustiger in hem en in den nacht nog ging hij naar huis. Nu echter kwam het weer aan. Ik zeide hem, dat als hij werkelijk niets misdreven had, hij ook niet voor de soldaten bevreesd behoefde te wezen, maar daar zou wel grond voor wezen en ik herinnerde hem aan de vroe gere uitgravingsgeschiedenis. Toen ik hem niet losliet, legde hij eindelijk een bekentenis af: hij had vroeger menschenhoofden gehaald, hij had veel gelogen en bedrogen, hij had ook indertijd het bewuste hoofd uitgegraven en een meineed gedaan. Wat moest ik nu tot den beangstigden man zeggen? Ik vroeg hem, of hij zich aan God op genade of ongenade wilde overgeven. „Ja", zeide hij. Toen wees ik hem op Jezus Christus, die de zonden van alle menschen, ook de zijne gedragen had. Hij smeekte mij. met hem en voor hem God om genade te bidden, waartoe ik natuurlijk gaarne bereid was. Toen ging hij met zijn vrouw in het donker naar huis, terwijl hij te voren het huis niet wilde verlaten. Sedertdien tijd is hij van dezen vervolgingswaanzin vrij gebleven. Hoe waar is toch Jezus' genaderijke noodiging: „Komt tot Mij, allen, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven". Dat was het geneesmiddel, dat hij noodig had voor zijn slechte gedachten. Uit „De Rijnsche Zending" v. L. ADVERTENTIE N. Eene zeer ruime keuze vindt men in Op de voorradige Artikelen wordt 10 korting toegestaan. Ondergeteekende, Bouwkundige te Haarlem, Lange Begijnestraat 22, belast zich met het maken van PLANNEN en uitvoeren van BOUW WERKEN, tegen zeer billijke conditiën, en tevens met den aan- en verkoop van Bouwterreinen. Inlichtingen gratis. BOUWKUNDIGE. (Tijdelijk Opzichter bij den bouw der 34 Arbeiderswoningen der Gem. Zandvoort.) In S AAF's BOEKHANDEL verkrijgbaar a 75 ct.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 3