VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 32 ZONDAG 6 DECEMBER 1914 3de Jaargang De Zon der gerechtigheid. Voor eiken dag. DE ZONDAGSBODE V E R S C H IJ N T E L K E N Z A T E R D A G Abonnementsprijs Per Jaargang voor Zandvoort 1.50 buiten (franco) 2.50 Afzonderlijke nummers0.05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 Zandvoort - Telefoon No. 2.7 Advertentiëu 1—5 regels0.55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1—5 regels 0 35 Elke regel meer0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 6 December 1914, Ned. Herv. Gemeente: v. m. 10 uur: de Heer j. W. HILBRANDER. Ulieden daarentegen die Mijnen naam vreest, zal de zon der gerechtigheid opgaan en daar zal genezing zijn onder zijne vleugelen. Maleachi IV vs. 2a. I. De Zon der Gerechtigheid is opgegaan- Ook Maleachi's profetenwoord is in de verschijning van onzen Heer Jezus Christus vervuld. Daarbij worden wij gedurende deze advents- weken bepaald. Daarvan hopen wij weer op het komende Kerstfeest met dankbare blijdschap gedachtenis te vieren. Er zijn er die ons het recht daartoe ontzeggen. Met hen, die ons tegenwerpen dat onze profeet niet aan Christus gedacht heeft, noch denken kón, toen hij den op gang van de zon der gerechtigheid aankondigde, wil ik niet twisten. Ik kan volstaan met te antwoorden dat ik deze dingen ook wel weet. Maar wat zou dat Hebben wij niet het volste recht om te zeggen dat ook Maleachi's profetie haar eigenlijken inhoud, haar volkomene vervulling ver kregen heeft in en door Hem, die sprak „Ik ben het licht der wereld die Mij volgt, zal in de duisternis niet wan delen, maar zal het licht des levens hebben" Iets anders is het evenwel, wanneer men ons het goed recht om onzen tekst op Christus toe te passen, betwist met de opmerking dat er, sedert Zijn komst in de wereld, toch eigenlijk bitter weinig is veranderd. Waar is, vraagt men, de gerechtigheid en waar is de genezing waarvan sprake is Heeft Christus deze zegeningen inderdaad aan gebracht Het gewicht dezer bedenking laat zich niet ontkennen. Wel kan men er zich van zoeken af te maken door aller lei teksten aan te halen, die dan moeten bewijzen dat de zon der gerechtigheid toch wel waarlijk in Christus is op gegaan en dat de Evangelieën vol zijn van verhalen die ons doen zien dat de naar gerechtigheid hongerenden en dorstenden door Hem verzadigd werden, evenals Hij kran- ken naar lichaam en ziel genas. Maar is dit resultaat be vredigend Voor wie nadenkt, is het geopperde bezwaar door deze opmerkingen geenszins opgelost. Immers toe gegeven dat Christus zichzelven het licht der wereld heeft genoemd en een lichtend spoor achterliet, waar Hij ook Zijn voetstappen zette toegegeven dat Hij naar alle kanten gerechtigheid heeft uitgestraald en medegedeeld aan zon daren toegegeven dat Hij vele genezingswonderen heeft verricht tijdens Zijn omwandeling op aarde, wat hebben wij ten slotte aan een zon, die 1900 jaar geleden licht en warmte verspreidde Met een eeredienst van het verledene zijn wij niet geholpen. Nu hebben wij zonlicht noodig nü behoeven wij gerechtigheid en genezing. En wat is het geval? Is. sedert Christus' geboorte, de ongerechtigheid verdwenen, althans verminderd Is de ge nezing tot stand gekomen, althans begonnen Wie in de wereld rondziet, zal die vragen niet bevestigend durven te beantwoorden. Neen, de verwachting van den nieuwen hemel en de nieuwe aarde, in dewelke gerechtigheid woont, is ook door Christus' verschijning niet vervuld, evenmin als de toegezegde genezing is gekomen. Integendeel, de onge rechtigheid is vermenigvuldigd en vermenigvuldigt al meer en de zielskrankheid is tot een huiveringwekkende hoogte geklommen. Niet alleen in de wereld, die haar uiterste best doet om Christus' licht te verduisteren en Hem als heel meester afwijst. Maar ook in de gemeente van Christus is zoo bitter weinig te bespeuren van Zijn heiligenden en heelenden invloed. Hoe veelvuldig en zwaar is de onge rechtigheid ook onder hen, die het Kerst-kindeken belijden als den Heer, hun gerechtigheid Aan hoeveel doodelijke ziekten lijden ook zij, die zeggen te gelooven dat geboren is de Zaligmaker en in Hem roemen als in den Machtige en Genadige, Die alle wonden heelt. Die alle krankheèn kent en liefderijk geneest Deze dingen laten zich niet loochenen. Maar, indien wij ze toestemmen, hoè kunnen wij dan het Kerstfeest tegengaan, als het feest van den Opgang uit de hoogte, der verrijzenis van de Zon der Gerechtigheid, die genezing bergt onder de vleugelen (Slot volgt.) P. M. Verzameld door C. B. Zeven raadgevingen van Teresa (15151582) Onder velen steeds zeer weinig zeggen. Nooit iemand berispen zonder ingetogenheid en nederig heid en zonder zichzelf in het geval te plaatsen. Meng niet in alles uw oordeel als het niet verzocht wordt of Christelijke liefde het eischt. Denkt niet over de fouten maar over de deugden van anderen én over uw eigen gebreken. Of het eten goed of slecht bereid is, klaag niet en denk aan de gal en den azijn van Jezus Christus. W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145. Depót van de STOOM VERVERIJ en CHEMISCHE WASSCHERIJ J. LOTTGER1NG, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771. Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Oarderobe ving en onberispelp. Speciale inrichting voor het stoomen van Dekens, Bedden en Matrassen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1