VOOR ZANDVOORT ENAERDENHOUT No. 33 ZONDAG 13 DECEMBER 1914 3de Jaargang. De Zon der gerechtigheid. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnementsprijs Per Jaargang voor Zand voort 1.50 buiten (franco) 2.50 Afzo'nderlijke nummers005 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort. Jhr. Dr. M. F. van LENNEP - Aerdenhout. Adres voor de Administratie P. SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 6-13 Zandvoort - Telefoon No. 27 Advertehtiën 1—5 regels0.55 Elke regel meer0.10 Dienstaanbiedingen 1—5 regels 0.35 Elke regel meer006 Bij abonnement extra korting Zondag 13 December 1914, Ned. Herv. Gemeente: v. m. 10 uur: Ds. C. J. VAN PAASSEN, Predt. te Haarlem. Extra-collecte, (zie mededeelingen.) Ulieden daarentegen die Mijnen naam vreest, zal de zon der gerechtigheid opgaan en daar zal genezing zijn onder zijne vleugelen. Maleachi IV vs. 2a. Op de vraag waarmede wij ons vorig artikel besloten, geeft de profeet zelf het antwoord in onzen tekst. Maleachi verzekert uitdrukkelijk ulieden die Mijnen naam vreestzal de zon der gerechtigheid opgaan. Van het al of niet aanwezig zijn bij iemand van de vreeze Gods, hangt het dus af of hij den zegenrijken invloed der opgaande zon ervaren zal. Waar die vreeze Gods wordt gemist, blijft het, ondanks den opgang der lichtende en koesterende zon, donker en droef. Vreeze Gods. Het is niet gemakkelijk zulk een uitdruk king te vervangen door een andere, die hare bedoeling geheel juist weergeeft. Als wij er maar nooit bij denken aan vrees en bangheid voor God 1 Gij zult liefhebben den Heer uwen God. Er is in de liefde geen vrees. De vol maakte liefde sluit juist de vrees buiten. Laat mij er dit van zeggen, dat de vreeze des Heeren onbestaanbaar is zonder waarachtig schuldbesef. De zon gaat niet op over een lichte maar over een donkere aarde de zon der gerechtigheid gaat alléén op voor hen, over wier ziel de nacht van het berouw is gedaald. De Heer is nabij niét den sterken en den vroolijken de Heer is nabij den gebrokenen van hart en den verslagenen van geest. Niétzalig zijn de lachenden, maarzalig zijn de treuren den. Geen sieraad voor sieraad, maar sieraad voor asch. Berouw alléén is echter niet genoeg. Berouw zonder ge loof werkthopeloosheid. Wie altijd in het stikkedonker zit kan tenslotte geen enkele zonnestraal meer verdragen. Wie het niet verder brengt dan tot de kennis van de grootheid zijner zonde en ellende, eindigt met stekeblind te worden voor het evangelie der verlossing. Van de vreeze Gods zijn dit de twee onmisbare bestand- deelen berouw én geloof. Waar deze samengaan, begint t te dagen in het menschenhart en de zon der gerechtig heid doopt het in goud. De weg der goddeloozen, zegt de spreukendichter, is als donkerheid zij weten niet waarover zij struikelen zullen. Maar het pad der rechtvaardigen is gelijk een schijnend licht, voortgaande en lichtende tot den vollen dag toe. Daarbij komt nog iets. Wie de vreeze van den naam des Heeren kent, koestert ook het heilig verlangen, om verlost te worden niet alleen van de schuld, maar ook van de macht der zonde Hij stelt zich daarom onder de behandeling van Hem, die ook de meest verouderde hartkwalen kan genezen en nieuwe ziekten kan voorkomen. Alle medicijnen baten niet als de kranke niet wil beter worden. Daarom vroeg Jezus telkens aan de menschen die zijn hulp inrie pen wilt gij gezond worden Maar wie wil van zijn krankheid verlost worden, die haar niet voelt als een belemmering en een verdriet? Er is genezing onder de vleugelen van de zon der gerechtigheid. Maar alleen ulieden die Mijnen naam vreest. Over enkele weken is het Kerstmis, het geboortefeest van Hem in wien ons van God een rijke overvloed van heil en zaligheid is geschonken. Alleen de vreeze des Heeren maakt ons daarvan deel genoot. Zonder haar is er voor u, mijn Lezer, misschien wel Kerslpret, maar er is voor u niet een enkele Kerst -zegen. Zonder haar zult ge misschien wel Kerst-lichtjes zien branden. Maar de Kerst-zon gaat over u niet op. Zonder haar is er voor u wel zonde, maar geen gerech tigheid. Zonder haar zal straks wél de dood zijn vale vlerken over u uitbreiden. Maar beschutting onder de koesterende vleugelen van het Licht des Levens is er voor u niet. Als ge echter in waarheid G-od-vreezende zijt, wees dan ook niet ongerust, maar dankbaar en blijde en getroost. Kerstvreugde wacht u De Zon der Gerechtigheid, in Bethlehem opgegaan, op Golgotha verduisterd en in Jozefs hof stralend herrezen, zal lederen nacht, ook uw laatsten nacht, uw doodsnacht, verhelderen. Jezus Christus is beide licht des daags èn middernacht zon. En wat al uw kwalen en krankheden betreft, voor hen die God vreezen is er géén „ziekte tot den dood". Laten de lichamelijke nooden maar blijven. In Christus' ge meenschap gedragen, zijn ze tot verheerlijking Gods. En eens worden ze voor eeuwig weggenomen. In het Huis des Vaders zal niemand meer zeggen ik ben ziek. Tot die ure wordt echter de volkomene genezing van W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145. Depót van de STOOMVERVERIJ en CHEMISCHE WASSCHERIJ J. LOTTGERING, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771. Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Garderohe ving en onber speljjk. je? Speciale inrichting voor het stoomen van Dekens, Bedden en Matrassen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1914 | | pagina 1