Ik hef mijn oogen op tot U, die in de hemelen zit. Voor eiken dag. Uit de Gemeente. FEUILLETON. Verzameld door C. B. De houding van het lichaam is de taal van de ziel, waarnaar men oordeelt of de mensch lichtzinnig en dom, dan wel ernstig en standvastig is. Goethe. De zedelijke opvoeding is van des te grooter belang, omdat de mensch, hoemeer hij uitsluitend verstandelijk ontwikkeld is, des te eerder in het buitensporigste en wildste van alle wezens ontaardt. Aristoteles. Alleen voor den ernst, die voor geen moeite terugdeinst, ruischt de diep verborgen bron der waarheid. Schiller. Gemeenschap maakt gemeen. Nietzsche. De wereld heeft vóór al het andere menschen noodig, bij wie de eeuwige grondbeginselen van het ware en het goede rotsvast staan. Vittorino da Feltre. Een menschwaardige omgang kan zelfs een individu, waarin het beeld van God reeds was uitgewischt, weer menschelijk maken. Dostojewski. Wanneer het kind zich van de deugd een treurig sombere voorstelling maakt, terwijl vrijheid en teugelloosheid zich in de aangenaamste gestalten aan hem voordoen, dan is alles verloren, is iedere arbeid vergeefsch. Fénélon. Namen der Kinderen gedoopt Zondag 7 Maart 1915. Johanna Margaretha Georgina Elizabeth, dochter van Arie Loos en Marijtje Weber. Cornelis Jan. zoon van Jan v. d. Werff en Maria Alberdina Johanna de Jager. Jan Cornelis, zoon van Albertus Kraaijenoord en Cornelia Maria Zwemmer. Namen der aanstaande nieuwe Leden, die tegen Paschen belijdenis des geloofs wenschen af te leggen. Agatha Jacoba van den Bos, geb. 13 Mei 1895, Burgemeester Engelbertstraat 2. Elizabeth Bol, geb. 19 Juli 1895, van Ostadestraat 2. Anton Beekhuis, geb. 19 Juli 1897. Diaconiehuisstraat 3a. Willem Bol, geb. 14 Maart 1897, Kruisstraat 14. Johanna Koper, geb. 5 October 1896, Koningstraat 15. Leentje Koning, geb. 31 December 1894, Zeemanshofje 7. Dirk Koper, geb. 17 April 1896, Diaconiehuisstraat 11. Arie Anthoon Koper, geb. 14 December 1895,Hobbemastraat29. Leendert Koning, geb. 22 December 1894, Swaluëstraat 2. Robert Loos, geb. 26 October 1894, Baan 20. Albertje Meester, geb. 26 December 1883, Hulsmanstraat 6. Anna Paap, geb. 26 Januari 1896, Noorderstraat 31. Volkert Paap, geb. 2 September 1895, Zuidbuurt 8. Arend Paap, geb. 2 November 1895, Diaconiehuisstraat 5. Maria Elizabeth Spoor, geb. 17 |uli 1889, Lange Laeken- straat 33 rood, Haarlem. Mengsje Schuiten, geb. 14 December 1896, Kruisstraat 5. Adriana Jacoba Slagveld, geb. 25 Oct. 1896, Hoogeweg 86. Helena Elizabeth Geertruida Schaap, geb. 20 October 1896, Swaluëstraat 8. Adriana van Santen geb. 22 December 1896, Haarlemmer straat 35. Leonard Hendrik Schut, geb. 23 Juli 1895, Kruisstraat 1. Elsje Weber, geb. 10 Februari 1896, Strandweg 18. Adriana Anna Zwemmer, geb. 1 Mei 1880, Kerkdwarspad 4. Steun-Comité. In den Zondagsbode van 21 Februari 1.1. is medegedeeld dat het Dames Comité, om te voorzien in de onontbeerlijke uitgaven, besloot een loterij te houden ten bate van het Zandvoortsche Steun-Comité. Thans kan het welslagen dezer onderneming worden geconstateerd. De verkoop van de loten, a 25 ets. per stuk, is uitnemend geslaagd en er zijn 210 prijzen ingekomen, waaronder ook een schoon schilderstuk van den Heer Timmermans, een Belgischen schilder, die, in Zandvoort verblijvend, op deze wijze zijn dank wenschte te uiten voor hetgeen in onze badplaats voor de Belgische vluchtelingen is gedaan. De Directie van het Groote Badhuis had de vriendelijk»- heid haar Concertzaal geheel belangeloos ter beschikking te stellen aan het Dames-Comité om daarin de prijzen ten toon te stellen, hetgeen op Maandag 15 Maart des middags van 2—4 uur geschiedt. Het spreekt vanzelf dat op een druk bezoek wordt gerekend. De trekking van de loterij heeft plaats op Dinsdag 16 Maart. De uitslag zal in den Zondagsbode worden bekend gemaakt. Moge het blijken dat de opbrengst van dien aard is, dat de penningmeester der financieele commissie met de nood zakelijke uitkeeringen nog zal kunnen voortgaan zoolang de nood dringt. Wie nog geen loten heeft, verzuime niet langer zich van een aantal te voorzien. Men helpt daardoor anderen, die door den oorlog onderstand behoeven en heeft zélf een goede kans op een schoonen prijs. PSALM 123 1 MISS WESTON EN HAAR ZEEMANSTEHUIZEN. Slot Miss Weston doet ook veel voor de opleidings schepen, om de jongens, vóór ze de wereld ingaan, tegen de verleiding te wapenen en onder goeden invloed te houden. Op elk schip van de Vloot heeft ze haar correspondenten onder de officieren en de manschappen, leden van hare Onthoudersvereeniging of Christelijke Unie. Al haar werk is op algemeen christelijken grond slag, ze wil daarin geheel vrij blijven en ontvangt ook geenerlei Rijkssubsidie, hoewel er voor haar Tehuizen meer dan drie en dertig duizend pond sterling d.i. ruim vier honderd duizend gulden jaarlijks noodig is. Ze wil geheel vrij blijven in de wijze waarop zij onder haar jongens werkt, zelf neemt ze van harte deel aan de evangelische samenkomsten, maar heeft er ook niet het minste bezwaar tegen dat op een anderen avond der week een matrozenvereeniging in dezelfde zaal een tooneelvoorstelling heeft, mits de stukken een gezonden geest ademen. Zoo kan ieder man het zich gezellig maken en zich thuis voelen in deze Royal Sailors' Rest. Het Maandblad, waarvan we hierboven met een enkel woord spraken, wordt ook op de Japansche Vloot gelezen door adelborsten, die het Christendom genegen zijn, en heeft een bijblad in het Japansch Geen wonder dat de Fransche en Russische Regeeringen zich van de inrichting van hare Tehuizen op de hoogte lieten stellen om op denzelfden voet iets der gelijks van Regeeringswege te stichten. Maar dan worden zulke inrichtingen natuurlijk neutraal en missen ze den geest en het leven en den geleidelijken groei, die Miss Weston's werk kenmerkt. Er zijn ook andere Tehuizen in Portsmouth, op anderen grondslag, we hebben die niet gezien, maar wat we zagen, gaf ons aanleiding om bij ons afscheid, toen wij nog even aan de vriendin van Miss Weston werden voorgesteld, niet als een ijdel compliment, maar uit den grond van ons hart te zeggen: Het is ons eenigszins als het met de Koningin van Scheba was toen ze Salomo had bezocht. We staan verbaasd zoo voortreffelijk als alles hier is georganiseerd, zoo praktisch, zoo degelijk, zoo rustig, zoo gezellig en zoo volkomen pas send aan de behoeften van den zeeman Een opmerking nog. Om een denkbeeld te vormen van de ontzaggelijke administratie diene, dat elke man van de Marine met wien Miss Weston ooit in aanraking is geweest, op het bureau zijn eigen kaart heeft en zij hem blijft volgen. Waar hij ook henen zwerft, van het eene schip op het andere, de gansche wereld door, zij verliest hem niet uit het oog maar blijft hem volgen en door lektuur of anderzins, zoo mogelijk den band onderhouden. Haar leuze: „For God and the good of the Service" (voor God en het welzijn van den dienst) spreekt uit al haar geschriften. „Engelsche" is en blijft ze in merg en been, maar het ontbreekt haar niet aan liefde ook voor de matrozen van alle landen, die, vallen ze in een der havens binnen, waar Miss Weston haar tehuizen heeft, daar even welkom zijn: Franschen, Engelschen, Russen, Japanneezen, Hollanders, Noren, Turken, alle zeevarende natiën. God zegene Miss Weston en haar edel ei» navolgenswaardig werk! v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 2