Technisch Bureau f z. j. LEEN.J Voor eiken dag. Uit de Gemeente. Mededeeiingen. Vragenbus- J, H. BRAAM KASTPAPIER en - KASTRANDEN - ELECTR. DRUKKERIJ P. SAAF ZANDVOORT Licht-, Kracht- en 5 Zwakstr -Installaties. SAAF's BOEKHANDEL Verzameld door C. B. Zeven Paasch-gedachten. Laat ons in de kracht des Heeren de echte Paasch-vreugde genieten. Jezus' opstanding staat in de wereldgeschiedenis als een onloochenbaar feit. De geheele Kerk des Heeren rust op de opstanding. Laat zij ook voor ons de grondslag onzer hope zijn, de grond, waarop wij rustig bouwen voor tijd en voor eeuwigheid. J H. Gunning J.Hz. Ook als wij ons plaatsen op historisch-critisch standpunt, kunnen wij met een gerust hart en met een eerlijk geweten de Paasch-belijdenis handhaven: „De Heer is waarlijk op gestaan!" P. M. De opstanding van Jezus Christus is de openbaring, de zichtbaar-wording, van een wereld, die achter de verschijn selen ligt. Op Paschen is de onzienlijke wereld in de zienlijke wereld ingetreden, door welke gebeurtenis de dood gebleken is niét het laatste te zijn. Een andere bedeeling, dan die des doods, is op den eersten dag der vveek openbaar geworden. Het leven is aan het licht gebracht. J. J. P. Valeton Jr. In de wegstervende vlam van ons leven wordt, door Christus' opstanding, altijd nieuwe olie gegoten ons leven wordt gedurig door zijn leven gevoed. Die in Hem gelooft, zal leven, al ware hij ook gestorven en een iegelijk die leeft, en in Hem gelooft, zal niet sterven in eeuwigheid. E. Als de wereld nog te overtuigen is van de waarheid van het Evangelie der opstanding, dan zal de gemeente haar kracht moeten zoeken niet op 't terrein van de levens-theorie, maar der levens-practijk. Daar alleen kan zij het ongeloof verslaan. Het is onze taak het Paasch-feit te réaliseeren, d.i. het leven te laten zien. de la saussaye. De opstanding van Jezus Christus is een licht; in het licht van zijne opstanding heeft God ons tot zijn wonder baar licht geroepen. H. Bernardus. Het geloof in Jezus Christus en dien opgestaan is de hartslag van het Evangelie. Clemens v. Alexandrië. Sluiting Naaischool. Vrijdag 26 Maart 1.1. had de sluiting van den wintercursus der Christelijke Naaischool plaats. Aanwezig was ook het Bestuur, de Dames Posthumus Meyjes, Gerke en van Melle. Na het zingen van een lied, nam Mevr. P. M. als presidente het woord om haar blijdschap uit te spreken over het feit dat het aantal leerlingen tot 45 was geklommen, dat zij zoo weinig verzuimd en zoo ijverig gewerkt hadden en er zulk een prettige geest had geheerscht. Voorts her dacht Mevr. P.M. met dankbaarheid het herstel van de hoofdonderwijzeres Mej Jansen, die, tijdens haar ziekte, zoo goed was vervangen door Mej. Bekker, in wier plaats zoolang een helpster uit Haarlem was gekomen. En betuigde haar leedwezen over het vertrek der hoofdonderwijzeres, voor déze om vreugdevolle redenen, immerszij hoopt in den komenden zomer in het huwelijk te treden; maar dit heen gaan beteekent voor de Naaischool een groot verlies. Zoo wel het onderwijs als de persoonlijke invloed van Mej. J. zal noode worden gemist. Met de beste wenschen voor haar geluk besloot Mevr. P.M. haar toespraak. Toen over handigden de meisjes een herinnerings-geschenk aan Mej. J. bestaande uit een klokje en twee beeldjes, terwijl ook Mej. B. een klokje ontving. Van het Bestuur kreeg de ver trekkende hoofdonderwijzeres als aandenken een parapluie- standaard en een kristallen roomstel. Getroffen dankte Mej. J. de geefsters, hartelijk van allen afscheid nemende. Het Negertje van de Naaischool bleek f 6.8472 te bevatten. Dit geld is aan de Utr. Zend. Ver. overgemaakt. De volgende kleedingstukken zijn in den afgeloopen cursus afgewerkt: 21 jongensblouses, 12 kinderponnetjes, 18 lakens gezoomd, 30 doeken gezoomd en gemerkt, 24 sloopen, 52 rokken. 8 werkschortjes, 40 schorten, 12 jongens hemden, 27 meisjeshemden, 21 broeken, 7 nethemdjes ge breid, 10 paar kousen en 10 zakken. De Zending moest een week op plaatsing wachten. Vrijdag 9 April. Openbare Samenkomst 's avonds 8 uur in „Ons Huis". Spreker: de WelEd Heer v. d. Kloot Meyburg te Haarlem. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 26 Maart—2 April 1915. OndertrouwdR. van Duijn en A. van Soolingen. Geboren .-Theodorus, zoon van C. van Staveren en M.Spierings. Geerard, zoon van K. Rollema en B. Dijkstra. Willem Frans, zoon van H.fKeur en L. van Sprang. Dirk, zoon van F. A. Verkuil en T. van den Eijkel. Overleden: A. Groen, 59 jr. (Niet onderteekende vragen worden niet beantwoord). Vraag. Onlangs las ik nog eens het heerlijke 53ste hoofdstuk van Jesaja. Wat beteekent daar het begin van het 7de vers: „Als dezelve geëischt werd, toen werd, hij verdrukt?" Antwoord. Deze vertaling is ook onbegrijpelijk. Een betere vertaling is: „Hij werd mishandeld, doch boog zich onder het lijden". Zóó verstaan wij den zin. Wij weten hoe dit geheele hoofdstuk letterlijk in het lijden, sterven, de begrafenis en verheerlijking van Chrjstus vervuld is en daarom ook wel eens het vijfde evangelie genoemd wordt. Voor de geheele verklaring van dit hoofdstuk van Jesaja kan ik u verwijzen naar de hoofdartikelen van 16 Febr. tot 16 Maart 1913, in den Zondagsbode. v. L. Advertentiën. Beveelt zich beleefd aan voor reparatie aan meubelen en andere voorkomende werkzaamheden. BAKKERSTRAAT 6. VAN SPEIJKSTR 4. lnterc. Telef. No. 101. Aanbevelend, VERKRIJGBAAR IN

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3