2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 23 Mei 1915. Mededeelingen. Aan J. Koning, Voorlezer en Voorzanger bij de Herv. Gemeente te Zandvoort. Op het herhaald voorstel van ons ondergeteekenden, uit makende den Kerkeraad en het Kollegie van Kerkvoogden der Herv. Gemeente te Zandvoort, of Gij den post van Koster zoudt wenschen te behouden, op die voorwaarden welke wij U in de Instructie d.d. 7 Febr. 1.1. gesteld hebben, ontvingen wij gisterenavond uw antwoord. Wij hebben U voorgesteld dat Gij op die Instructie aannemen of weigeren zoudt, Koster te zijn uw antwoord is wederom ontwijkend en houdt voorwaarden in. Vooreerst komt het stellen van voorwaarden van Uwe zijde niet te pas, allerminst na al het geschrevene sedert December 1848 en ten tweede is die voorwaarde op zich zelve, voor ons hetzelfde als iets te stellen waaraan wij toch niet kunnen beantwoorden. Gij brengt ons dus in de noodzakelijkheid om te doen, hetgeen wij U herhaaldelijk zeiden te zullen moeten doen, als Gij genoemde Instructie ons terugzendtnl. U als Koster af te stellen. Alzoo moeten wij U als Koster uwe afstelling geven, welke wij U dan geven bij deze, waarvan dit stuk het bewijs is. Verder wenscht Gij eene aanstelling alleen als voorlezer en voorzanger, op een vast jaarlijksch traktement van f 66.50. Deze som was uw traktement als voorlezer, voorzanger en koster; nu deze posten van elkander gescheiden zijn en wij een ander tot koster moeten aanstellen, spreekt het immers van zelfs, dat het traktement niet in zijn geheel blijven kan, maar dat daarvan moet worden afgenomen voor het traktement van den aan te stellen koster. Als voorlezer en voorzanger hebt Gij eene Instructie van den Kerkeraad d.d. 3 Jan. 1828 deze willen wij onveranderd laten. Alleen voegen wij daarbij dat uw traktement als voor lezer en voorzanger bepaald is op vijftig guldens in het jaar. De Kerkeraad en het Kollegie van Kerkvoogden voornoemd: W. DRIEHUIZEN. C. VAN DER WERFF. C. KEUR. J. VAN DER MIJE Jr. J. HOLLENBERG. R. KOPER. E. PAAP. C. SWALUE. Alzoo opgemaakt in onze vergadering gehouden te Zandvoort den 1 Maart 1849. Zandvoort. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 6 Juni. In de maanden Juli en Augustus wordt niet gedoopt. Vrijdag 28 Mei verwacht Ds. P. M. de onderwijzeressen en de onderwijzers der Zondagsscholen 's avonds 8 uur in de Consistoriekamer. De meisjes-krans van Zuster Dina en Mej. Koning zal in Juli weer beginnen op een in den Zondagsbode nader aan te kondigen dag en datum en uur. Van iemand die, het stukje van C. B. over Immanuël gelezen hebbende in den vorigen Zondagsbode, bij de uitvoering niet tegenwoordig was, kwam voor Immanuël een gift in van f 2.50 die de ongenoemde, ware hij wèl aanwezig geweest, in het collecte zakje zou hebben gedaan. Zijn er niet meerdere afwezigen die op dergelijke wijze de schade, door hun afwezigheid geleden, willen vergoeden 't Donateurschap kost f 1.50 of f2.50 per jaar, al naar men zelf gelieft te bepalen. Immanuël heeft nog een schuld van f60.—. Wie helpt nu, door een gift-in-ééns öf door zich op te geven als donateur (trice) dat dit rekeningetje kan betaald worden? Wijkkamer. In de wijkkamer in „Ons Huis", waar ook de krans van Zuster Dina en Mej. Koning bijeenkomt, is een schoorsteenmanteltje. Maar het staat zoo kaal dat er niets opstaat. Een paar vazen en b. v. een klokje zouden er zoo goed te gebruiken zijn, evenals aan de wanden eenige mooie platen in een reeds lang gevoelde behoefte zouden voorzien. En als dan nog een kleed over de tafel kwam, zou het intérieur aan gezelligheid verbazend hebben gewonnen. Het gewenschte behoeft echter volstrekt niet spiksplinter nieuw te wezen. Lezers (essen) van dit berichtje! kijkt eens rond in uw huis en snuffelt eens in kasten en kisten. Misschien dat ge wel een oud doch nog goed bruikbaar tafelkleed vindt en iets wat als schoorsteen-garnituur dienst kan doen. Als ge dat dan wilt afstaan, behoeft ge niets anders te doen dan er de wijkzuster mede in kennis stellen. Die zal dan wel zorgen dat het van uw woning naar de wijkkamer verhuist. Voor verleende hulp door de wijkzuster kwam in: van de familie P. f 1.50van de familie V. f5.— en van de familie H. f5. Maandverslag van de Wijkverpleging over April. In het geheel werden 15 patiënten geholpen. Van hen behoorden er 10 tot de Ned. Herv., 4 tot de R. C. en 1 tot de Doops gezinde kerk. Te zamen ontvingen zij 312 keer hulp. Onverwachts werden 26 patiënten geholpen, terwijl 2 over leden patiënten werden afgelegd en 1 patiente naar Haarlem werd vervoerd. Ds. P. M. houdt zijn spreekuren des Woensdags voorm. van 1012 en nam. van 7—9 uur. Mevrouw P. M. ontvangt eiken Woensdagmiddag. De Godsdienstleerares is te sprekendes Maandagavonds van 8 tot 10 uur in de Pastorie. Kraamvrouwen die van de Vereeniging tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen hulp behoeven, moeten een door Mej. Zankel of door den behandelenden geneesheer geteekend bewijs overleggen dat onderstand noodzakelijk is. Aangezien Mej. Z. blijft weigeren zulk een attest af te geven en het Bestuur der kraamvrouwenvereeniging zeker heid onmisbaar acht dat de aangevraagde hulp inderdaad noodig is, dreigen door dit conflict de wéarlijk-behoeftigen het slachtoffer te worden van het niet te verdedigen op treden der vroedvrouw. Om dit bezwaar te ondervangen, raadt het Bestuur de hulpbehoevenden aan om zich, ingeval het vereischte attest wordt geweigerd, te wenden tot de Wijkzuster, die de op dracht heeft om zich alsdan persoonlijk te gaan overtuigen of de gevraagde onderstand dient verleend te worden, ja dan neen. Ds. van Lennep blijft zich beschikbaar stellen tot het bezoeken van kranken in Aerdenhout, indien hem het ver langen daartoe wordt kenbaar gemaakt. 2den Pinksterdag houdt de N. C. G. O. V., n.m. 2 uur op het Strand, voor Hotel d'Orange, (bij ongunstig weer in de Herv. Kerk) een Openluchtmeeting. Sprekers: Ds. Montijn, Openingsrede; Ds. v. d. Meulen, „Zware tijden aanstaande"; A. L. Soetekouw „De eisch zijns wegs"; Ds. Ledeboer, „De val der dogma's". Muziek en zang. Toegang vrij. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 14—21 Mei 1915. OndertrouwdDr. J. K. W. Weygers en A. L. van de Poll. Getrouwd: A. van den Bos en A. Keur. Geboren: Gerard, zoon van H. van Koningsbruggen en K. Zwemmer. Hendrikus Franciscus Jozef, zoon van P. Zegwaard en M. M. van der Meij. Simon, zoon van J. Molenaar en M. L. C. van der Mije. Gijsbert, zoon van D. Drommel en M. van Duijn, Overleden: J. Molenaar, 78 jr. W. Schilpzand, 69 jr.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3