2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 30 Mei 1915. Mededeelingen. De kleinste plichten kosten den meesten strijd en hebben de hoogste waarde. Het is lichter een enkele keer de barm hartige Samaritaan te zijn, dan een leven lang stil te bedenken, wat rein is en liefelijk en welluidt. Ten Kate. „Koude" is de ergste ziekte van een menschenziel. Hilty. Diep gevoel van eigen gebrek moet ons tot nederigheid stemmen: want nederigheid is ten slotte de wortel der vroomheid, al zou men het aan de Christenen vaak niet zeggen. P. D. Chantepie de la Saussaye. Zandvoort. De Pinkster-collecte voor de Zending heeft opgebracht f52.465. Den eersten Pinksterdagbedroeg zij f44.39(1 bankbiij. van f 10.1 rijksdaalder, 15 guldens, 27 kwartjes, 63 dubbeltjes, 23 stuivers en 269 centen.) Den tweeden Pink sterdag f8.075 (4 guldens, 4 kwartjes, 19 dubbeltjes, 5 stuivers en 92Vï cent Waarom ik zulk een zendings-collecte gespécifieerd ver meld? Om twee redenen; de eerste is verblijdend: de f 52.465 is verkregen door véle bijdragen. Het had ook b.v. zóó kunnen zijn: dat twee menschen ieder f25.— hadden ge geven. Dan zouden de overige kerkgangers samen f2 465 hebben opgebracht. Nu blijkt er echter, gegeven den mobili satie-toestand, een algemééne offervaardigheid te zijn geweest. De tweede reden is bedroevend: Uit de gecollecteerde koperstukken blijkt dat, de centen der armen daargelaten, die allicht nog zwéérder offer waren dan de zilverlingen der anderen, óók de zending nog te veel afgescheept wordt met de producten van den man, van wien Paulus in 2 Timotheus 4 vs. 14 zegt dat hij hém veel kwaad heeft betoond. De e. v. Doopsbediening heef plaats den lsten Zondag in Juni. in Juli en Augustus wordt niet gedoopt. De meisjeskrans van Zuster Dina en Mej. Koning begint niet in Juli. zooals gemeld werd, maar in juni op nader te bepalen datum en uur. Het 19de Prov. N.H. Zendingsfeest wordt Woensdag 7 Juli gehouden op het landgoed van mevrouw Willink te Bennebroek. De namen der Sprekers en hun onderwerpen worden in de e.v. Zondagsbode vermeld. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 21-28 Mei 1915. OndertrouwdJb. Wingender en J. Kuik. J. O- Kuik en A. Wingender. H. H. Dalman en P. Nolen. GetrouwdK. Paap en M. Schilpzand. J. Heiliegers en M. Zwemmer. GeborenJan, zoon van A. Terol en M. Slagtveld. Raphael Louis Marie, zoon van J. D. A. M. Ver hagen en M. J. E. J. Dheere. Sijtje, dochter van L. Bol en J. Molenaar. OverledenJ. W. van der Lee, 57 jaar. Bloemendaal. Onderstaande circulaire, die door het College van Kerk voogden is verzonden aan alle Protestanten te Bloemendaal en Overveen, behoeft geen toelichting. Ik hoop hartelijk, dat ieder die haar leest, de zaak niet zal laten gelijk zij is, maar zal helpen, eer de nood hooger gerezen, en dus moeilijker te verhelpen is. BI. J. A. v. L. KERKVOOGDIJ DER NEDERDUITSCH-HERVORMDE GEMEENTE TE BLOEMENDAAL. Aan de Protestantsche Inwoners van de gemeente Bloemendaal. L. S. Het College van Kerkvoogden der Ned. Hervormde gemeente alhier acht zich tot zijn leedwezen verplicht Uwe aandacht te vragen voor den noodlijdenden toestand, waarin de kerkelijke fondsen der gemeente, in verhouding tot de dringende behoeften des tijds, zich bevinden. Niettegenstaande de spaarzaamheid in de uitgaven tot het uiterste grenspunt is doorgevoerd, alle herstellingen tot het volstrekt onvermijdelijke worden beperkt, ja zelfs vaak met gevaar voor het in stand houden van het gebouw der kerk moeten worden uitgesteld, en terwijl aan de dringende verbetering van de salarissen der beambten, in verband met de nooden des tijds, niet kan worden gedacht, blijft de begrooting voor dit jaar weer een tekort aanwijzen van ongeveer f 1200.—. Die begrooting, waarvan aan elk belangstellende door den Secretaris van het College, op aanvraag, gaarne inzage zal worden gegeven, wijst voor 1915 aan: in ontvangsten eene som van f 5400.—, en in uitgaaf 6600. In de raming van ontvangsten is reeds opgenomen eene som van f 750.uitmakende het gemiddeld bedrag, dat in de laatste jaren als vrijwillige bijdragen van leden der gemeenten is ontvangen, aannemende dat het College min stens op hetzelfde bedrag van zoodanige bijdragen voor 1915 zal mogen rekenen. Het College vertrouwt echter niet alleen dat door hen, die tot dusver van hunne belangstelling in den openbaren Eeredienst door offers der liefde hebben doen blijken, op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan, maar durft de hoop te koesteren, dat een groot aantal van de leden der gemeente, zoowel als van de hier wonende leden der Protestantsche zustergemeenten, nu de noodzake lijkheid daartoe hun is onder de aandacht gebracht, bereid zullen gevonden worden om, door vrijwillige giften in ééns. of, wat aan de Kerkvoogden niet minder welkom zou zijn, door jaarlijksche bijdragen de instandhouding en, zoo mogelijk, verheffing van den Eeredienst met wat daartoe behoort door de verbetering van den finantieelen toestand der kerkelijke inkomsten te helpen bevorderen. Behalve de bovengemelde behoeften meent het College nog te mogen noemen als een dringenden eisch voor de naaste toekomstde aanbouw van eene behoorlijke consistorie kamer tegen den zuidelijken zijmuur der kerk, waartoe reeds bij de laatste verbouwing der kerk eene deur nevens den predikantstoel is aangebracht, welke deur echter tot dusver, door gemis van de noodige fondsen voor den bouw, onbenut is gebleven. En toch, elke belangstellende zal er zich door bezichtiging van kunnen overtuigen, is de bestaande toestand in dit opzicht onhoudbaar. Als consistorie kamer moet, bij gemis van wat beters, dienst doen een klein opkamertje, uitsluitend bereikbaar door een smallen trap. Dat kamertje strekt niet alleen voor de vergaderingen van kerkeraad, kerkvoogden en notabelen èn tot plaats van samenkomst vóór en na de godsdienstoefeningen van predikant en kerkeraad, maar dient tegelijk tot wachtkamer voor de kinderen, die, op den arm hunner verzorgsters, tot het ontvangen van den Heiligen doop in de samen komsten der gemeente worden gebracht. Afgescheiden nog van de omstandigheid, dat het op- en afgaan van den trap vóór en na de doopsbediening voor de laatstbedoelden niet zonder gevaar is, wordt de vrijheid van beweging voor de verschillende personen door een en ander zeer belemmerd. Het zal dus geen verder betoog behoeven, dat Kerkvoogden niets liever zouden willen dan in dezen toestand de zoo hoog noodige verbetering te kunnen aanbrengen door geldelijk in staat te worden gesteld eene bescheiden, maar voor het

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3