2e Blad van „De Zondagsbo de" van Zondag 27 Juni 1915. Uit de Gemeente. De zangvereeniging „Immanuel" zal zich Zondag 4 Juli bij de godsdienstoefening doen hooren van de orgel- galerij. De tekst der a capella te zingen liederen'wordt in den e.v. Zondagsbode afgedrukt. Generale Repetities (niet toegankelijk voor het publiek) worden gehouden in de kerk op Woensdag 30 Juni en Vrijdag 2 Juli, telkens 's avonds om 8'/° uur. Correspondentie. In antwoord op veler vraag dat het traktement van de tegenwoordige titularesse door de in schrijvingen op de circulaire der Kerkvoogden toch zeker aanstonds wordt verhoogd, en dat het dus niet de bedoeling is éérst een fonds te stichten om daarvan later de rente uit te keeren, deel ik mede dat het natuurlijk de bedoeling is de traktements-verbetering onmiddellijk te doen ingaan, zoodra de Kerkvoogden over de noodige gegevens beschikken ten opzichte van de opbrengst hunner circulaire. Men zende de ingevulde inteekenbiljetten dus zoo spoedig mogelijk terug. Het gezellige avondje voor tijdelijk alhier vertoevende, in eenige betrekking zijnde, meisjes, wordt door Zuster Dina en Mej. Koning iederen Woensdagavond om 8 uur gehouden in „Ons Huis", Dorpsplein. Ds. P. M. houdt iederen Woensdag, v.m. 10— 12enn.m. 7—9 spreekuur. Mevrouw P. M. ontvangt eiken Woensdagmiddag. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 18—25 Juni 1915 Getrouwd: E. van Duivenboden en E. Bol. GeborenJohanna, dochter van H. A. Tiemeijer en J. Tilleman. Hendrik, zoon van H. van der Mije en M. van Duijn. Provinciaal Noord-Hollandsch Zendingsfeest. Het negentiende Proviciaal Noord-Hollandsch Zendings feest wordt gehouden op Woensdag 7 Juli a.s., op het buitengoed „Huis te Bennebroek," van mevrouw G. Willink van Bennebroek, te Bennebroek bij Haarlem. De sprekers en hun onderwerpen zijn: ds. J. C. Schuller, pred. der Ned. Herv. Gem. te's Graven- liage, Openingsrede; ds. J. C. V. van Bemmel, pred. der. Herv. Gem. te Beverwijk, „Vreezen!?"; de heer Hilbrandt Boschma, evangelist te Ruurlo, „Steenen voor de wielen van den evangelie-wagen"; ds. J. Pil. Eggink, pred. der Herv. Gem. te Velseii. „Nuchter en waakzaam"; ds. G. Mansvelt, pred. der Ned. Herv. Gem te Amsterdam, „Standvastig, onbewegelijk, altijd overvloedig"; ds. G. Posthumus Meyjes, pred. der Herv. Gein. te Zand voort, „Het zout der aarde"; ds. M. J. Punsëlie, pred. der Ned. Herv. Gem. te Leiden, „Voortgaan?" ds. G. B. Westenburg, pred. der Herv. Gein. te Zunderdorp, „Het daget in het oosten"; ds. G. Wisse, pred. der Ger. Kerk te Bodegraven „Toewijding" ds.A. S. Talma, pred. der Herv. Gem. te Bennebroek, Slotrede. Bloemendaal Door de Wijkzuster te Bloemendaal zijn in de maand Mei 23 patiënten geholpen. De Wijkzuster bracht 401 be zoeken; waarvan 336 bepaaldelijk tot het verleenen van huip. Eén patient werd vervoerd naar het Diaconesse nhuis te Haarlem. Twee patiënten, die na geruimen tijd van ziek- zijn overleden, werden afgelegd. Zoo gaat óók deze arbeid onzer Wijkzuster zijn stillen, geregelden gang. We zouden haar voortreffelijk werk te Bloemendaal niet meer kunnen missen. Hoeveel gezinnen en personen, die èn profijt èn zegen ervan ondervonden! Waarschijnlijk overbodig is nog te vermelden, dat het adres der Wijkzuster isVerlengde Koepellaan 2. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Zoon van W. Mulder en J. Boomsma. OndertrouwdW. van Bork en G. Blankevoort. Getrouwd: W J. Hessels en C. J. Beijerbergen van Henegouwen. Overleden: L. J. van Nieukerk, 36 j. J. Wesseling, 70 j. C. Althoff, 65 j. E. van Diemen, 44 j. J. Brandts, 52 j. Zandvoort. Een extra-doopsbediening. Nood breekt wet. Als regel geldt in onze gemeente dat de doopsbediening alleen des Zondags in een morgenbeurt plaats heeft. En bepaald was dat er, na de op 6 Juni gegeven gelegenheid tot doopen, niet weer zou gedoopt worden vóór September. Want gedurende het seizoen kunnen de ouders toch niet. Desniettegenstaande zijn er Vrijdag 18 Juni toch nog twee kinderen gedoopt, 's middags om 3 uur in een dienst, door den kerkeraad vliegensvlug uit geschreven. Wat was het geval Twee Belgische uitgewekene moeders, in Zandvoort en Aerdenhout woonachtig, verzochten mij dringend om haar kleinen, in Haarlem geboren, te doopen. En er was veel haast bij want de passen, door de Duitsche overheid te Antwerpen aan de beide schoonmoeders, die in ons land vertoefden, uitgereikt, noodzaakten dezen weldra weer terug te gaan en zij wilden er toch zoo gaarne bij tegenwoordig zijn. Ik was blijde aan den wensch der ouders te kunnen voldoen en doopte derhalve, in tegen woordigheid van den kerkeraad en een aantal belang stellende gemeenteledenKarei Victor, zoon van Victor Theodor Bracht en Dorothee Emilie Buiige en Eduard Richard Victor, zoon van Felix Rhodius en Sophie Laura Bunge. Het verzoek om, overeenkomstig de gewoonte in hun Vaderland, de ruimte waar gedoopt wordt met planten en witte bloemen te mogen versieren, had ik van heeler harte toegestaan. De Heer Boon, bloemist alhier, kweet zich van de opdracht met bijzonder veel smaak. Ik wilde wel dat de Kerk er bij iederen doop zóó schoon getooid uitzag Ik bewaar aan deze extra doopsbediening een zeer vriendelijke herinnering en rangschik haar onder de vele gelegenheden die ook ons in Zandvoort geboden zijn om iets te kunnen doen voor de hier verblijfhoudende Belgen. En God, in Wiens driemaal heiligen Naam die jongskens zijn gedoopt, zegene en behoede hen en doe hen opgroeien tot vreugde van hun Ouders en tot een sieraad van hunnen Vader die in de hemelen is 1 P. M. Verslag van de Wijkverpleging over de maand Mei. In deze maand werden 15 patiënten verpleegd, die te zamen 321 keer hulp ontvingen. Van hen behoorden er 11 tot de Ned. Herv., 1 tot de Doopsgez. en 3 tot de R. C. Kerk 1 overleden patiënte werd afgelegd, terwijl 1 patiëntje naar Haarlem werd vervoerd,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3