Voor eiken dag- Mededeelingen. Zending- Verzameld door C. B. De zwakke zijde bij menig menscli is zijn gevoel van kracht. T. Kuiper. De arbeid is aan den mensch in de eerste plaats gegeven niet omdat de wereld, maar omdat de arbeider zèlf dien arbeid noodig heeft. Drummond. God schonk aan de vrouw dat zeker iets, noem het be valligheid, noem het lieflijkheid, zoek een nog juister naam, zoo ge wilt. Zij begrijpt de dingen bij intuïtiezij voor komt botsingen, treedt verzoenend op, ruimt de moeilijk heden uit den weg, giet een druppel olie in het raderwerk. Zou een van haar zich beklagen over haar lot? Er is geen heerlijker op aarde. De Gasparin. Het is van meer gewicht te weten met wien wij zullen eten en drinken dan of wij het zullen doen. Epikurus. Voor den dief zijn alle menschen dieven. Zoo kleurt het geweten 't oogglas, waardoor de ziel ziet. Wie niet aan deugd gelooft, heeft er zelf geen. Lessing. Als gij een papegaai hebt, die u toeroept: „Brave man!'' draai hem dan dadelijk den nek om. Maar krijscht hij u toe„Ellendigehoud hem dan in waarde en dank God, jat er tenminste eén schepsel is, dat u de waarheid durft zeggen, waar uw eigen hart en uw medemenschen u trachten je misleiden. Spurgeon. Ingebeelde plichten zijn onze ergste tirannen. Müller. Zandvoort. Ingekomen met attestatie uit IJsselmonde: Gerrit Bos en Catharina Maria Lindenburg. Voor de Wijkverpleging werd met dankbaarheid ontvangen voor verleende hulp van de wijkzuster: van Jhr. R. f35. van de familie K. f20.en van Mej. v. Z. f5. De godsdienstleerares is verhinderd a s. Maandag spreek uur te houden. Weèr is een letter van het alfabet terecht. Nu kreeg Mevrouw P. M. van letter L. f 10.— voor haar Kraam- vrouwen-Vereeniging. Kwam nu A. maar voor den dag Dan zou straks ook B. gezegd moeten worden en ander maal zou de in geldverlegenheid verkeerende Kraainvrouwen- Vereeniging uit den nood zijn gered. Voor meisjes, tijdelijk alhier in betrekking, bestaat gelegen heid om eiken Woensdagavond, 8 uur, in „Ons HuB", een gezellig avondje bij te wonen, onder leiding van de Wijk zuster en Mej, Koning. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 30 Juli6 Aug. 1915 GeborenPieter, zoon van S. Bosman en D. Draijer. Overleden: E. Molenaar-Koning 80 jr. Bloemendaal. Den 1 en Augustus 1915 werden de volgende Kinderen gedoopt: Petronella, dochter van J. Oskam en M. Hoogendoorn. Cornelia Petronella, dochter van C. van der Werff en P. H. Addink. Frederika Johanna en Adriana Johanna, dochters van D. J. Cassée en J. Winkel. Maria Jacoba Barbara, dochter van F. L. van der Bijl en M. C. B. Goede. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: dochter van J. van Ruiten en H. van Kessel. dochter van L. Bakker en W. Zonneveld. Getrouwd: J. van Stolk en O. E. Vas Visser. Overleden: H. E. Ie Comte 82 j. Wat zegt gij TEGEN de Zending? Zeg het niet! iv 4. Zeg nietzendelingen moesten zuiniger zijn en evenals de inlanders leven; zij konden het best met f300.— 'sjaars doen. Zijt gij er van op de hoogte of dat kan? Gij doet het zelf zeker ook en wilt het dan den zendeling wel leeren? Zulke opmerkingen hoort men vaak van diegenen, die zich zelf geen enkel genot ont zeggen en dan meenen dat de zendeling van lucht en water leven kanzeiven geven zij echter geen cent voor de zendingHet vol gende bezwaar komt uit dezelfde bron. 5. Zeg niet: het kost te veel. Er was eens een Engelschman of Amerikaan, Taylor genaamd, die een statistiek van de zending zou gaan opmaken. Hij telde op hoeveel heidenen er in een zeker aantal jaren door den arbeid der zending bekeerd waren, daarna hoeveel die zendingsarbeid gekost had een eenvoudige deelingen gij hebt precies hoeveel gulden elke ziel dus gekost heeft. Het resultaat van 's mans berekening was: de zending is te duur en dwaas is hij, die daarin zijn geld steekt. Dat geld is weggegooid. Waarschijnlijk kunnen wij Taylor zelf feliciteerenhij zal er wel niet veel geld aan weggegooid hebben Treffende berekening! Vooral treffend, wanneer wij daarnaast plaatsen het woord van den Heiland„wat baat het een mensch, zoo hij de geheele wereld gewint en lijdt schade zijner ziel? Of wat zal een mensch geven tot lossing van zijn ziél (Matth. 16 26). Vooral treffend, wanneer wij daarbij die andere berekening gaar. maken, hoeveel het redden van onze ziel den Heiland gekost heeft. Hoeveel is onze ziel den Heer waard geweest? O mijn Heiland, laat mij nooit vergeten Uw genade en mijne schuld. Hoe gij mij, in nacht des doods gezeten, Droegt met eindeloos geduld Laat uw geest mij telkens weder malen Hoe gij 't schaap, in een woestijn aan ,t dwalen, Trouwe herder, hebt gezocht, En hoe duur wij zijn gekocht Hoe duur wij zijn gekocht „Als Hij dan nog een Zoon had, die Hem lief was, zoo heeft Hij ook dien ten laatste tot hen gezonden." (Markus 12 6). „En in zwaren strijd zijnde, bad Hij te ernstiger. En zijn zweet werd gelijk groote droppelen bloeds, die op de aarde afliepen (Luk. 22 44). „Mijn God, mijn God, waarom hebt Gij Mij verlaten (Matth. 2746). ..Wetende, dat gij niet door vergankelijke dingen, zilver of goud, verlost zijt uit eene ijdele wandeling, die u van de vaderen over geleverd is, maar door het dierbaar bloed van Christus, als van een onbestraffelijk en onbevlekt Lam." (1 Petr. 1 1b, 19). „Gij zijt duur gekocht. Zoo verheerlijkt dan God in uw lichaam en in uw geest, welke Godes zijn." (I Cor. 6 20). (Wordt vervolgd.) M. F. v. L. Uit de Oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. XL1V. De Cholera. Heden, 16 Julij 1849 openbaarde zich hier de Cholera voor het eerst. De vreesselijke ziekte woedde hier hevig; door haar werden in 8 weken tijds 149 menschen ten grave gesleept. Gedurende die weken werd er tweemaal of eens in de week een bidstond gehouden des avonds. Zoo was ons pas ingewijd Bedehuis spoedig een klaaghuis ,,de sleur van den Psalm ging verloren door de aandoening en weeklagte", zooals dit door een ander, omtrent een andere smart, van zoodanige godsdienstoefening gezegd is. 30 September 1849 is een plegtige dankstond gehouden, wegens het wijken der cholera, in een avondgodsdienst oefening. Voor het eerst werd de nieuwe Kerk met lamp licht verlicht, hetwelk uitmuntend beviel aan allen. C. Swaluë.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 4