2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 24 October 1915. Mededeelingen. Leestafel. Zandvoort De stemming voor gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Qem. te Zandvoort, is bepaald op Maandag 1 November, 's avonds 6—8 uur in de Consistoriekamer. Donderdag, 28 October, heeft, 's morgens om 11 uur, de Huwelijksinzegening plaats van Leendert Dees met Anna van der Zee en Louwrens Nicolaas van den Bos met Neeltje Weber. Attestatie is aangevraagd naar Roosteren (Limburg) door J. Boon en M. E. Steetskamp (Echtel.) Van den Kerkeraad te Dalfsen is bericht ingekomen dat aldaar Zondag 17 Oct. is gedoopt: Yvonne Antoinette, dochter van den Hoogwelgeb.Heer A C. A. Baron van Dedem en Vrouwe A. E. H. Zubli. Voor het gezin dat zoo droevig achterbleef, ontving ik nog in dank van Mevr. 1. D. v. L.T. v. B. te H. f 10. en van N. N. te Zandvoort f2.—. De Vrouwenkrans vergadert eiken Maandagavond om 8 uur in „Ons Huis" de Meisjeskrans eiken Dinsdagavond 7'/2 uur en de /ongelingsvereeniging eiken Donderdagavond 872 uur. De bibliotheek der Jongelingsvereeniging heeft dringend uitbreiding noodig. Wie wil zijn eigen bibliotheek eens nazien om daarvan geschikte boeken af te staan voor de jongens? Ds. P. M. zal ze graag ontvangen en even graag zal hij ze, desgewenschi, laten afhalen. Ds. P. M. houdt spreekuur eiken Maandag, v.m. 10 12 en n.m. 7—9. Ook de aangifte voor huwelijksinzegening moet op een dier uren geschieden. Mej. C. Bienfait, Oodsdienstleerares, houdt in de Pastorie spreekuur: eiken Maandagavond 7—8 uur. Mevr. P. M. ontvangt 3 November. Het huisbezoek wordt a.s. Vrijdag voortgezet. Vrijdag, 29 Oct. heeft, 's avonds 772 uur, in de Herv. Kerk, een Openbare Evangelisatie Samenkomst plaats, waarin Ds. Van Paassen uit Haarlem én Ds. P. M. zullen spreken en het dubbelkwartet van de Zangvereeniging „Dient den Heer" uit Haarlem eenige nummers ten gehoore zal brengen. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 1522 October 1915. Getrouwd: M. Loos en C. Visser. H. Köhlmann en T. de Roode. GeborenHendrika Gerardina, dochter van J. S. Vink en W. Vermeulen. Dirk, zoon van C. Paap en M. Keur. Elisabeth Marie Stéphanie, dochter van J. L. C. M. Lommaert en S. T. C. Dister. Evert, zoon van E. van Duivenboden en E. Bol. Jacomina, dochter van E. Keur en D. Visser. Willemina Helena Maria, dochter van N. Heems kerk en W. H. M. van der Vegte. Bloemendaal. Ds. van Leeuwen heeft f 2.50 ontvangen „voor de Zending". Dit stond geschreven op de binnenzijde der enveloppe, waarin de zilverbon werd toegezonden. Ik hoop, dat gever of geefster dit leest. Op andere wijze kan ik niet ter zijner of harer kennis brengen, dat de welkome gift werd ont vangen. Met dank doe ik dat bij dezen. Want de Zending heeft het zeer noodig gesteund te worden. Ds. van Leeuwen houdt spreekuur Woensdagmorgen 9—117» uur voormiddags. De Dante-cursus is 11. Donderdag, 's avonds 8 uur, be gonnen. Mocht nog iemand er aan willen deelnemen, dan verwacht ik de vraag daartoe gaarne vóór den tweeden cursus-avond, d.i. Donderdag 28 October a.s. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenCornelis Jacobus, zoon van A. de Graaf en C. J. Prins. Wilhelmina Amalia Johanna, dochter van J. F. Clausing en A. J. Stadman. OndertrouwdJ. A. Schrama en A. de Vries. Getrouwd: C. Janssen en C. Th. van Schooten. H. W. van Dort en J. J. Roosdorp. Overleden: F. N. van Langeraad 19 j. A. J. J. Bracht 63 j. Samenwerking op het gebied der In wendige Zending. Verslag der ver gadering, gehouden op Dinsdag 13 April 1915 in „Parkzicht" te Amster dam. N. V. „Concordia", Amsterdam. Ds. J. Groeneweg, Directeur der Chr. Phil. Inrichtingen te Doetin- chem heeft in bovengenoemde vergadering het wenschelijke en mogelijke van samenwerking door betere organisatie op het terrein der Inwendige Zending bepleit. Het wenschelijke werd door hem zóó aangetoond a. Er bestaat te weinig contact tusschen verschillende kringen die hetzelfde doel beoogen. b. Er is een tekort aan dege lijk geschoolde krachtener wordt op dit terrein nog te veel ge liefhebberd c. Er is groote behoefte aan menschen, ontwikkeld genoeg om het geheele terrein te overzien, teneinde voorlichting en leiding bij een bepaald onderdeel van het werk te kunnen geven. d. Er ontbreekt een Informatie-bureau voor Inwendige Zending. e. Er is behoefte aan een degelijke Bibliotheek, Dringend noo dig is het wekken van het besef dat het werk der Inwendige Zending de noodzakelijke levensopenbaring der Gemeente moet wezen. Het mogelijke, d.i. het uitvoerbare van de bedoelde Samenwerking werd daarna door Referent helder uiteengezet, waarop discussie volgde, leidende tot dit resultaat dat men het algemeen wenschelijk vond tot meerdere samenwerking te komen, al werd ook gewezen op verschillende moeilijkheden, die overwonnen moesten worden. Op een vergadering. 14 Sept. 1.1. te Amsterdam gehouden, is daar na getracht een begin met de beoogde samenwerking' te maken, door erkenning der wenschelijkheid om een Centraal Bureau te stichten, dat vermoedelijk als Informatie-Bureau zal beginnen. Ook ik juich dit plan van heeler harte toe. Hoe veel goeds door de afzonderlijke vereenigingen ook is tot stand gebracht op het gebied der Inwendige Zending, door organisatie is zeker méér en béter te bereiken, vooral daar het de bedoeling is aan de bestaande vereenigingen haar betrekkelijke zelfstandigheid te laten. Ons volk trekt zich graag binnen allerlei kringetjes terug om op eigen houtje zijn gang te kunnen gaan Het wemelt onder ons van vereenigingen die feitelijk hetzelfde bedoelen. Al bestaat ergens reeds jarenlang een organisatie die met toewijding en zegen arbeidt, dat is geen verhindering om daarnaast of daartegenover een nieuwe vereeniging op te richten, die in dezelfde richting werkt als de oude. Voeling tusschen die vereenigingen ontbreekt. Men gaat zijn eigen gang. Men versnippert zoo de kracht. En de financiëen lijden er onder. Dat is typisch Hollandsch. Men zegt: dat komt omdat de vrijheids zucht ons in merg en bloed zit. Maar die vrijheidszucht is niet anders dan verkapte losbandigheid, gevolg van den Hollander ingekan- kerden afkeer van discipline. Als ik aan Zandvoort denk. zie ik ditzelfde verschijnsel van gebrek aan centralisatie. Naast de Diakonie-Besturen is een Algemeen Armbestuur, waartusschen geen verband bestaat. Er is bij ons een Wijkverpleging en een Vereeniging ter ondersteu ning van behoeftige zieken en kraamvrouwen. Eenige jaren geleden werd daarnéóst de vereeniging .Ziekenzorg" gesticht. Waarom? Waarom weer een apart kringetje? Waarom geen aansluiting? Typisch Hollandsch! Kome de voorgenomen samenwerking op het gebied van de In wendige Zending spoedig tot stand. Misschien dat dan. b.v. over honderd jaar, -- want alleen reeds het woord „discipline" jaagt een ras-echten Zandvoorter nü nog een beroerte op 't lijf, ook in Zandvoort eenige organisatie op dit terrein tot stand zal komen. P. M. Naschrift, Bovenstaande bespreking moest reeds eenige weken op plaatsing wachten, en nu de copie ter verzending gereed ligt, ontvang ik het verslag der vergadering van „Samenwerking", ge houden op Dinsdag 14 Sept. 1915. onder voorzitterschap van Df. J Th. de Visser. Aanwezig waren 92 afgevaardigden, vertegenwoor digende 60 vereenigingen Met algemeene stemmen is aangenomen a- het voorstel tot vestiging van een Centraal-Bureau voor Inwendige Zending. Dit Centraal-Bureau begint met Informatiebureau te zijn. b het voorstel tot stichting van een Bibliotheek; tot het uitgeven van een populair geschriftje aangaande de Inwendige Zending, van een correspondentieblad en van geschriften, op de wijze van den Zendings studieraad c. het voorstel tot het beleggen van kleine Studieconferentiesmede als voorbereiding van een later te houden

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3