Mededeelingen. Zending- Zeg mij uw christologie, en ik zal u zeggen hoe uwe theologie op vrijwel alle punten van de lijn er uitziet. Prof. Valeton. De groote blijdschap komt in het hart met de ervaring, dat ons geestelijk rijk-worden niet is het product van onze inspanning, maar gave van Gods liefde in Hem, die om onzentwil is arm geworden. Prof. P. D. Chantepie de la Saussaye. Waar men Jezus de deur ontsluit, waar Hij inkeert en blijft, daar is niet dan een huis Gods, daar is de poorte des hemels 1 Zoo Hij dan ook op dit Kerstfeest aan de deur staat en klopt, zoo zijn dienaar voor Hem aanklopt, doet Hem open 1 Nicolaas Beets. Zandvoort Het e.v. nummer van den Zondagsbode verschijnt op den Oudejaarsdag. Den lsten kerstdag wordt de maandelijksche extra-collecte voor de kerk gehouden. Tot Notabelen zijn gekozen en hebben hunne benoeming aangenomen: de H.H. j. Koning Ezn. en J. van Sluisdam. Tot kerkvoogd is herkozen de Heer J. Hollenberg Jzn. De opbrengst der collecte, die tijdens den Engelschen dienst wordt gehouden, is bestemd ter bestrijding der ge maakte onkosten, die niet gering zijn, daar alléén reeds het drukken der hymns met de melodieën, natuurlijk op geruischloos papier, f35— bedraagt. Bij het uitgaan van dien avond-dienst zal aan de kerk deuren een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Armen en Kerk. Niet bakken op de a. s. Kerstdagen en Nieuwjaarsdag. „Door het hoofd- en afdeelingsbestuur vandenAlg. Ned. Bond van arbeiders in het bakkers- enz. bedrijf is tot de patroons-organisaties en tot de patroons individueel, het verzoek gericht, om op de a.s. feestdagen niet te laten bakken. De vakvereeniging wijst er op, dat het in verschillende plaatsen des lands, o a. te Leeuwarden, Enschede, Heeren veen en Utrecht, reeds vast staat, dat op de feestdagen niet gebakken wordt, een maatregel, die zeker dit jaar ook te Amsterdam mogelijk is. Door aan het verzoek te voldoen, zal het mogelijk zijn, dat ook de arbeiders in het bakkersbedrijf, die toch al op niet veel Zondagsrust kunnen bogen, ten minste op de a.s. feestdagen vrijaf hebben." Bovenstaande regelen zijn ontleend aan de Bakkers- Bonds-Courant van Maandag 13 Dec. 1915. Van harte juich ik dezen oproep, om den bakkersgezellen op de a.s. feestdagen vrijaf te geven, toe. Laten alle Zandvoorters meêwerken En dus Vrijdagavond, 24 December, hun brood voor lsten Kerstdag en Vrijdagavond 31 December voor Nieuw jaarsdag ontvangen! Zelden zijn wij in zulk een schoone gelegenheid om hen, die voor ons dageiijksch brood werken, een paar vrije dagen te bezorgen. Aan deze betooning van naasten-liefde mag zich niemand onttrekken. Met welk een uiterst-geringe opoffering onzerzijds kun nen wij nu velen een dienst bewijzen 1 P. M. De e. v. Doopsbediening is Zondag 9 Januari 1916. Als „Kerstgave" ontving ik van Mej. G. K. f 2.50 voor de Diakonie en f 1.voor de Zending in Spanje. Heel veel dank Mej. v. d. Enden bracht mij, als half-jaarl. opbrengst van het Bewaarschool-negertje, het bedrag van f6.02 voor „Het Evangelie in Spanje". Dat is f 114 méér dan verleden jaar. Ik gaf het geld aan Ds. van Lennep. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 17—24 December 1915. Getrouwd: A. Paap en J van der Mije. P. E. Schaap en L. van den Bos. Geboren: Aaltje, dochter van Jb. Kerkman enJ. Schaap. Garel, zoon van Th. de Muijnck en E. Bavelaar. Maria Jacoba, dochter van L. Paap en A. B. Smit. Elisabeth Maria, dochter van D. j. van Steel en C. Scholte. Overleden A. KerkmanSchaap, 76 jr. Bloemendaal. De catechisaties hebben vacantie. Zoowel die van Ds. van Leeuwen als van den Heer Koopman zullen D.v. weer aanvangen Dinsdag 11 Januari 1916. Ds. van Leeuwen zal Woensdag 29 Dec. en 5 Jan. geen spreekuur houden. Tot onderwijzer aan de Chr. School voor M. U. L. O. te Bloemendaal, is benoemd de Heer J. van der Werff, waarnd. hoofd der Chr. School te Putten. Mej. J. Laats, is naar lndië vertrokken, na ontvangen benoeming als onder wijzeres aldaar. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenLevenl. zoon van G. de Jager en B. A. van der Wal. Myrra, dochter van P. H. Hekkema en J. M. A. Henny. Johanna Elisabeth, dochter van B. F. van Rijn en H. E. Petersen. OndertrouwdA. F. Knoop en A. Vermeer. Getrouwd A. J. Langhout en L. E. Krah. Overleden: J. Reeuwijk, 5 w. A. W. van de Wall Perné, 65 j. L. Rus, 15 j. J. van der Tak, 33 j. H. Meijer, 31 j. Gelegenheid tof hef plaatsen van Nieuwjaarsgroeten a25 cf. Opgaven uiterlijk tof Woensdagavond, 29 dezer. Onder Joodsche vluchtelingen in Zweden. I Pastor Gordon schrijft in het Zweedsche zendingstijdschrift voor Israel het volgende Een ontzettend aantal Russische onderdanen die uit Duitschland uitgewezen, hun weg door Zweden moesten nemen, trok dagelijks bij duizenden door Stockholm. Aan den avond van den 5en Angustus begaf ik mij naar het Centraalstation. Nooit had ik een dergelijk gedrang gezien als daar in de wachtkamer en op de perrons heerschte. Een groot deel dier duizenden bestond uit Russische en Poolsche Joden. Wat tegenstellingen aanschouwde ik daarMannen en vrouwen van eiken leeftijd en van iederen stand mannen in de meest moderne kleeding en in het Turksche bovenkleed vrouwen uit de voornaamste bad- en herstellingsplaatsen en arbeidsters uit fabrieken en dorpen, allen liepen door elkander met gelaatstrekken vol zorg en vertwij feling. Het was niet gemakkelijk om met enkele personen een gesprek aan te knoopen. „Ach, mocht de Messias toch maar gauw komen!" zuchtte een sude Jood met langen baard, in kaftan gehuld. Ik bood hem een ge- ochrift aan waarin hij de heerlijke vervulling van den wensch zijns harten vinden kon. Vier Joden verzamelden zich toen rondom mij en namen met dankbaarheid geschriften van mij aan.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 4