Voor eiken dag- Mededeeiingen. éene plan geen plannen meer te hebben dan Uw plan met ons Vadertot wien wij kwamen op den Oudejaarsavond en tot wien wij gaan op den Nieuwjaarsmorgen, tot U willen wij wederkeeren iederen dag van dit jaar. lederen morgen en iederen avond en gedurig weer, ieder oogenblik. Met onze zorgen en zonden met onze blijdschap, angst, verdriet. Bij arbeid en rust, strijd en nederlaag en over winning. Met onze tranen en gebeden. Heb dank dat wij op den eersten dag des jaars geen teerkost behoeven op te doen voor al de volgende dagen. Dat Gij daarentegen iederen dag voor ons zijt te vinden, iederen dag opnieuw, om ons uit Uw rijke voorraadschuren mildelijk uit te deelen alles wat ons noodig is om getroost te leven en getroost te sterven. Hetzij dat wij leven, hetzij dat wij sterven, wij Zijn des Heeren In dat geloof gaan wij moe dig voorwaarts aan de hand van den Oversten Leidsman en Voleinder des Geloofs. In den Naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes AMEN. P. M. Verzameld door C. B. 't Is een onrustig, onzeker oogenblik, dat we „heden" noemen, 't Eene moment is 't nog „toekomst" en dadelijk daarna reeds „verleden". Het leven in net „heden" is een wonen op de grens van twee landen, die steeds van grens wisselen. Het vluchtig weg snellende moment moet een rustplaats zijn men moet zijn huis bouwen op die wisse lende grens. Die levenskunst is een spanning. Dr. W. Leendertz. De levensmoeilijkheid om altijd in de juiste houding in het heden te staan inoet men beseffen. De oplossing laat zich niet voorschrijvenieder moet de levenskunst zelf leeren van God. Maar dit geldt toch wel voor allen aller eerst moet men komen waar de Psalmdichter wasdaar is Paulus ook begonnen en dan brengt God wel verder tot het andere. Eerst moet het verleden tot den mensch spreken, zijn zonde steeds vóór hem zijnhet moet hem benauwen daarvan niet af te zijn, en dan zal God 't hem mogelijk maken dat te kunnen vergeten. Dr. W. Leendertz. Het verleden is 't land der herinnering, het is afgesloten, het ligt als een feitelijkheid achter onser valt niets meer aan te tornen. Het verleden is af, hoe machtig zijn invloed ook moge zijn. Dr. W. Leendertz. De toekomst is niet enkel de groote verrassing, het is open terrein, dat bearbeid kan worden't is niet enkel het gebied van alle mogelijkheden, waarheen men hetzij nog nog met volle hoop de blikken richt, hetzij angstig naar uitkomst ziet, het is het land grenzend aan dat waar we nu in leven, het vervolg van den weg, dien we thans be treden. Dr. W. Leendertz. Er is verband tusschen heden en morgenin het heden ligt het gewichtige moment, waar zooveel voor de toekomst van afhangt, dat er voor een deel over beslist. Het is de zaaitijd, met andere woorden: het heden vraagt de daad. Dr. W. Leendertz. Kort is 't leven, ons gegeven Daarom neem het wel in acht. Want het Heden te verlengen. Of het Gistren weer te brengen, Staat niet in des menschen macht, En het Morgen is verborgen In een ondoorzichtbren nacht Bilderdijk. Horae ruunt el imputantur, d. i. „de uren snellen heen en worden toegerekend". Opschrift op een oud uurwerk. De Extra-collecte, den lsten Kerstdag voor de Kerk ge houden, heeft f 45.21 opgebracht, waaronder een bank biljet van f 10.Den gevers dank! De Zondagsschool begint weer 9 Januari. Nieuwe leer lingen worden toegelaten. De e.v. Doopsbediening is uitgesteld tot 6 Februari. Cursus en Zondagsschoolkrans zijn, wegens de aanneming van lidmaten, op Donderdag 6 Jan.., uitgesteld tot Donderdag 13 Januari. Mevrouw P. M. houdt haar ontvangdag Woensdag 5 Jan. 1916. Allen, die iets van de Kerkvoogdij te vorderen hebben voor in 1915 aan Pastorie en Kerk gedane werkzaamheden, wordt verzocht hunne rekeningen vóór den 6den Jan. e. k. bij den Heer J. Groen Wzn, Secretaris-Kerkvoogd, in te dienen. De Kerkvoogdij voornoemd, J. Hollenberg Jzn. Penningmeester. Catechisaties. Mej. Bienfait hervat haar lessen Maandag 3 Januari 1916. Ds. P. M. verwacht zijn leerlingen, wegens de a.s. aanneming van lidmaten, Dinsdag 11 Jan. en Woens dag 12 Januari. De leerlingen, die met Kerstfeest de Zondagsschool ver lieten, kunnen, voor zoover er plaats is, ter catechisatie komen. Inschrijving voor hen wordt gehouden Maandag 3 Jan. 's avonds in de Consistoriekamer. Vader of moeder moeten zelf hun jongens en meisjes komen aangeven. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 24—30 December 1915. Geboren: Evert, zoon van E. Koper en J. Koper. Nicolaas, zoon van C. Boon en J. Stroch. Overleden: W. Keesman, 13 mnd. Bloemendaal. In de 1.1. Dinsdag gehouden vergadering van het Kies college, zijn met algemeene stemmen herkozen tot ouderling de Heer H. G. van Riessen, en tot diaken de Heer H. Hogenbirk. De oproep, waarbij gevraagd werd, wie de Gemeente van dienst zou willen zijn, door één der opengevallen plaatsen in het college van collectanten in te nemen, is vermoedelijk over het hoofd gezien. Tenminste, niemand heeft zich aangemeld. En ik kan toch niet veronderstellen, dat heel Bloemendaal onder zijne gemeenteleden geen enkele zou tellen, die er voor in aanmerking komt, om deze taak op zich te nemen. Zou ik nog eens, ook uit naam van heeren Kerkvoogden, de vraag mogen herhalenwie wil in den Kerkdienst helpen voorzien, door lid te worden van het college van collectanten Bij den president-kerkvoogd, den Heer G. Wamderink Vinke en bij Ds. van Leeuwen kan men inlichtingen krijgen en zich aanmelden. Wie 1.1. Woensdag-avond verzuimd heeft de Kerstfeest viering der Zondagsschool bij te wonen, heeft werkelijk iets gemist Wat een prachtige boom, in ons mooie Kerkje. Alle kakelbontheid was bij de versiering zorgvuldig vermeden, zoodat de 300 kaarsenvlammetjes behalve op 't donker sparregroen, slechts op zilver en wit hun weerschijn flon kerden. Wat een zorgelooze blijdschap bij al die kinderen. En werkte zij niet aanstekelijk? Men moet wel van zuurheid doortrokken zijn geweest, om niet de opheffende aanraking dier kinder-blijdschap gevoeld te hebben. Wat een prettige afwisseling met het zingen der ijverig geleerde Kerstzangen door de kinderen, gaven viool- en orgelspel. En dan de spanning der raadseltjeshardop ontraadseld door de kinderen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3