2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 9 Januari 1916 Collectanten. Het college van collectanten onzer Gemeente is langzamerhand geslonken tot 2 leden. Wenschelijk zou het zijn als het weer op volle sterkte werd gebracht. Daarom doen H.H. kerkvoogden een oproep om de 4 open plaatsen te vervullen. Wie onze kerk in deze eere-betrekking willen dienen, gelieven zich daartoe aan te melden bij den President- Kerkvoogd, den Heer D. Driehuizen, Hoogeweg, die gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Wegens plaatsruimte moet het 4de artikel van de serie „Roomsch ot Protestantsch nog een week overstaan. Aangevraagd zijn de attestaties van G. Bos en Catharina Lindenburg naar ljsselmonde, terwijl is ingekomen die van Alfred Breitenstein uit Boppard a/d Rhein. De Zondagsschool begint a.s. Zondag, 9 Januari. Immanuël. De Zangvereeniging „Immanuël" hoopt haar 20-jarig bestaan te herdenken in een feestelijke vergadering op Woensdag 19 Jan, e.k. 's avonds 7'/° uur in „Ons Huis". Entrée-kaarten voor oud-leden zijn, a f 0.50 verkrijgbaar den 15den Januari, 's avonds 71/110 uur in „Ons Huis". Het programma der feestviering wordt in het e.v. nummer van den Zondagsbode opgenomen. Tot Voorzitter der vereeniging is gekozen de heer W. Gertenbach. Ds. en Mevr. P M. zeggen hierbij hartelijk dank voor de op 1 Januari ontvangen gelukwenschen. Solidariteit? Het verzoek, door het hoofd-en afdeelings- bestuur van den Alg. Ned. Bond van arbeiders in het bakkersbedrijf, gericht tot de patroons individueel en de patroons-organisaties om op de Kerstdagen en Nieuwjaars dag niet te bakken (.dit verzoek is opgenomen in No. 34 en 35 van den Zondagsbode) is in Zandvoort door niet meer dan drie, zegge 3, patroons ingewilligd. Dezen hebben van de vrije dagen met hun gezin kunnen profiteeren, terwijl hun personeel de feestdagen gezellig in den huise- lijken kring heeft kunnen doorbrengen. De andere patroons bleken oostindisch-doof, een kwaal, waartegen ook de beste instrumenten voor hardhoorenden niets vermogen. Napleiten geeft niets. Maar de klacht moet mij toch van het hart: wat is er hier in Zandvoort toch een gebrek aan solidariteits-besefanders gezegd: wat is er een winst bejag, naijver, concurrenten-haat De bakkerijen van Zandvoort zijn, vergeleken bij die van groote steden waar vrijwel algemeen aan het verzoek is voldaan, bakkerij-tjes, tjes, -tjes. Waarom was het dan hiér weer onmogelijk De bakkers die niét bakten hadden ook wel mopperende klanten. Van die Kaïn-typen, die vragen „Ben ik mijns broeders hoeder?" (hetwelk in dit verband, overgezet zijnde, zeggen wil„denk je dat ik mijn versche broodje of boterham wil missen om mijn broeder-bakkersgezel een vrijen dag te bezorgen wemelt het op Zandvoort. Adres b.v. aan al die zelfzuchtigen die ook de Zondagsrust der bakkers tegenhouden. Maar die menschlievende mopperaars schikten zich ten slotte in het onvermijdelijke of, en dat is de onderkruiperij van de bakkers die wél bakten, gingen naar de open winkels en konden daar terecht. Zulke leelijkerds! Maar wie was grooter leelijkerd, die zijn winkel openstelde of die daarvan misbruik maakte? Intusschen, de gezellen die vrij hadden, danken hun patroons èn de klanten die, door tijdig provisie op te doen, zoo flink meewerkten om hun zulke aangename feestdagen te verschaffen. Correspondentie. Die de vraag inzond over de ziel der geloovigen na den dood, of zij terstond zalig is of niet, wordt verwezen naar den Zondagsbode Jaargang III, No. 36 waarin Ds. v. Lennep deze vraag heeft beantwoord. Mocht Inzender dat No. niet meer bezitten, dan bestaat bij Ds. P. M. gelegenheid, op zijn spreekuur daarvan inzage te nemen. Mej. C. Bienfait, Godsdienstleerares te Zandvoort, betuigt haar dank voor de uit deze gemeente bij de jaarswisseling ontvangen blijken van belangstelling. Militaire Mobilisatie-vereeniging voor Tilburg en omstreken. t Is bijna 10 maanden geleden dat de Militaire Mobilisatie- vereeniging voor Tilburg en Omstreken, ter behartiging van de geestelijke belangen der Militairen in het Algemeen en die der Ned. Herv. Kerk in het bijzonder, is opgericht. Op bescheiden wijze is het werk aangevangen en tot op dit oogenblik gezegend voortgezet. Het doei der vereeniging is, zooals men weet, om wekelijks 2 of 3 orthodoxe Her vormde Predikanten uit te noodigen om des Zondags en in de week het Evangelie te verkondigen aan de Militairen. Een tweede tak van arbeid werd gevonden in de uitgave van een weekblaadje, waarin door soldaten zelf opwekkende artikeltjes geschreven werden tot opbouwing van het gees telijk leven, en dat tevens bedoelde de onderlinge band tusschen de Hervormde Militairen te versterken. Het spreekt van zelf dat de Vereeniging eerst steun zocht bij de soldaten zelf, die het onmiddellijk voordeel van ge noemden arbeid ondervonden. Door een geregelde organisatie is het mogen gelukken, dat maandelijks plus minus f 125.door hen wordt bij eengebracht dat is ongeveer de helft van het bedrag dat per maand voor den arbeid noodig is. In het begin van het vorige jaar is een oproep gedaan aan allen die belangstellen in het geestelijk welzijn der soldaten, benevens aan vele gemeenten en Chr. Jong. Ver. een circulaire om steun gericht, en gelukkig niet tevergeefs. Men had gehoopt het hierbij te kunnen laten, doch de lange duur der mobilisatie heeft voor de keus geplaatst of den arbeid, door God rijkelijk gezegend, te staken, of andermaal een beroep te doen op de offervaardigheid van gemeenten en belangstellenden. Waar men echter ziet, wat „onze jongens" zelf bijeen brengen voor deze zaak, valt het niet moeilijk die keuze te bepalen en wordt u dringend gevraagd, of ge iets wilt afzonderen voor dit werk, en dit op zenden aan onder- geteekende. Mocht men nog meenen dat de arbeid dezer Vereeniging overbodig is, dan verwijzen we dezulken naar de predikanten die daar gesproken hebben, en den toestand meer van nabij kennen. Van Regeeringswege heeft zij tot nog toe geen subsidie gehad en het antwoord van den Minister van Oorlog aan den heer Duymar van Twist omtrent den geestelijken toestand der militairen geeft daar evenmin uit zicht op. En toch gaat zij voort! Omdat zij weet dat het hier geldt een taak die God haar op de schouders legt. En waar het zoo noodig is, dat de Nederlandsche soldaat gedragen wordt door de liefde van zijn volk, vertrouwen we dat ook gij uwen steun zult willen verleenen. De Chr. Jong. Vereeniging te Zandvoort bracht een bedrag van f2.85 bijeen door een collecte onder de leden. Vinde dit goede voorbeeld navolging! P. M. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 1 - 7 Januari 1916. Geboren Alida Maria, dochter van A. Koper en J. Bloemen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3