2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 30Januari 1916 Uit de Gemeente. Ingezonden. hebben in en liefde tot eenig werk, zonder het te kennen. Het optreden van den Heer Korff bedoelt die kennis bij te brengen of te vermeerderen. Bij het uitgaan zal gelegen heid zijn voor zijn arbeid een afzonderlijke gave te geven. De extra-collecte, verleden Zondagavond gehouden, ten bate van „het Evangelie in Spanje" heeft opgebracht f35.— De bibliotheek der N. C. G. O. V. is geopend Dinsdags avonds 8—9 uur. Verzocht wordt de boeken, die nog in omloop zijn, terug te geven. De e.v. Doopsbediening is, omdat Ds. P. M. den 6den Februari niet zélf preekt, nog één week uitgesteld en dus bepaald op 6 Februari. Mevrouw Posthumus Meyjes houdt haren ontvangmiddag Woensdag 9 Februari. Lees vooral het „Ingezonden Stuk" in dit No. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 2128 Januari 1916. OndertrouwdP. J. Lefferts en M. H. Mink. GetrouwdW. Molenaar en L. van der Putten. GeborenCatharina, dochter van A. Vossen en A. Visser. Gerard, zoon van K. Terol en W. van der Werff. Anna, dochter van J. van Sluisdam en M. van der Mije. Jacoba Petronella, dochter van J. Koning en E. G. Driehnizen. Bloemendaal. Attestaties. Ingekomen Antonie van Batenburg en Antje van de Kraats, van Schalkwijk. Alida Antonia Boekhout, van 's Gravenhage. Ada Quintina Maria van der Borch tot Verwolde, van 's Gravenhage. Gevraagd door: Josina Jacoba Wessel, naar Haarlem. Angelina Vinkes, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Ondertrouwd: D. van Zanten en E. Gepkens. Overleden: A. F. L. M. Krugers 22 j. M. C. Alders 84 j. C. G. Hagen 26 j. Zandvoort. Het Evangelie in Spanje. Verleden Zondag trad de heer E. L. Smit voor een be langstellend en aandachtig gehoor, twee maal op, des ochtends met een zendingsrede naar aanleiding van I Cor. 1 :22—24: „overmits de Joden een teeken begeeren en de Grieken wijsheid zoekendoch wij prediken Christus den gekruisigde, den Joden wel een ergernis en den Grieken een dwaasheidmaar hun die geroepen zijn, beiden Joden en Grieken, Christus, de kracht Gods en de wijsheid Godsdes avonds met een serie fraaie lichtbeelden over Spanje en de evangelisatie aldaar. In zijn leerrede toonde hij aan dat er in Spanje gelijk trouwens ook onder ons twee soorten menschen zijn, Joden, dat is roomschen met een joodsche levensrichting, die een teeken begeeren, welk teeken zij in de roomsche kerk vinden, en Grieken, dat is roomschen die met de kerk en allen godsdienst hebben gebroken, en slechts naar aardsche wijsheid vragen. Beide partijen staan vijandig tegen het protestantisme over, dat Christus den gekruisigde als de kracht Gods en de wijs heid Gods verkondigt. Met verscheidene voorbeelden werd de vijandschap der roomsche kerk tegenover de protestanten aangetoond en tegelijk de geloofsmoed der martelaren van de zestiende maar ook van de negentiende eeuw een Matamoros, een Antonio Carrasco in het volle licht gesteld, terwijl op aangrijpende wijze van de vele moei lijkheden en verdrukkingen werd gewaagd, waaronder de protestanten van de zijde van de overheid, de geestelijkheid en hun medeburgers te lijden hebben. Des avonds ge noten velen van de schoone lichtbeelden het Escorial met de beelden van Karei V en Filips IISevilla, Cordoba en Granada met de fraaie monumenten van Moorsche bouw kunst schilderijen van Velasquez en Murillovolkstypen en eindelijk de portretten van Matamoros, de beide Carrasco's en anderen, terwijl ten laatste op het doek deze woorden te lezen waren: „Spanje voor Christus. Wie helpt mee?" Als eerste hulp kan de collecte genoemd worden, die f35.bedroeg; verder gaven zich dienzelfden avond enkele contribuanten a f 1.50 op, terwijl ook prikkaarten werden uitgedeeld, waarvan ik later de opbrengst hoop te ont vangen. Den volgenden dag werd ik nog verblijd door het bezoek van een zuster der gemeente, die mij de blijde tijding bracht, dat zij moeite zou doen een afdeeling van den Spanje-Cent te Zandvoort te vestigen. Moge deze spoedig tot stand komen en bloeien. Zeer hoop ik, dat nog meer leden der Vereeniging „Het Evangelie in Spanje" a fl.50 of meer per jaar zich bij mij zullen opgeven. Dezulken krijgen tweemaal 's jaars het boekje „Het Evangelie in Spanje," terwijl leden van den Spanje-Cent, a 1 of meer centen per week, viermaal 's jaars het blaadje „Licht en Duister in Spanje" ontvangen. Dezen kunnen zich ook bij mij opgeven of bij Mej. J. Zwemmer te Zandvoort. Prik kaarten zijn bij mij te bekomen. Voor iedere volgeprikte of bijna volgeprikte kaart geef ik een fraai boek ten ge schenke. Spoedig hoop ik in een „Feuilleton" nog meer over de evangelisatie in Spanje te verhalen. M. F. van Lennep. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Eere-voorzitter. Zandvoort, 26 Januari 1916. Ten einde raad, richten wij ons met een verzoek tot U. Wij weten niet meer waar wij met onze muziek heen moeten. Onze kast zit prop vol, en een gedeelte van de kast der Jongl. Ver. hebben wij ook al in gebruik. Zoo is het heel moeilijk voor ons, de partijen netjes bij elkaar te houden. Zou U zoo goed willen zijn ons eens te helpen, door een vraag in de Zondagsbode te zetten, of er ook iemand is die een oude kast over heeft voor de Chr. Zang. Ver. al is die nog zoo leelijk of beschadigd Onder onze leden is een timmerman, een schilder en een smid die alle gebreken kunnen herstellen. Vertrouwend op uw welwillendheid noem ik mij C. KOP. Secr. Chr. Zangv. Immanuël. Waarde Secretaris, Van harte ondersteun ik uw verzoek, dat ik woordelijk afdrukte in den Zondagsbode, juist omdat ik vast geloof dat dan het gewenschte resultaat niet kan uitblijven, zóó sympathiek vind ik uw zeldzaam-bescheiden verlangen. Een meubel, als waarmede gij tevreden zijt, moét deze of gene wel overhebben. En wie zou het, na het lezen van uw buitengewoon aardig ingekleede vraag, niet graag aan U afstaan Ik reken op méér dan één aanbod, en ik denk dat de kwaliteit daarvan niet tegenvallen zal ook. Met vr. groeten Immanuël's Eere-Voorzitter G. POSTHUMUS MEYJES.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3