2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 23 April 1916 Mededeeiingen. Uit de Gemeente. Indien Christus niet opgewekt is, zoo is uw geloof te vergeefs. Indien Christus niet opgewekt is, zoo zijt gij nog in uwe zonden. Indien Christus niet opgewekt is, zoo zijn dan ook ver loren die in Christus ontslapen zijn. Maar nu, Christus is opgewekt uit de dooden! Zandvoort De extra-collecte, 1.1. Zondag voor de diakonie gehouden, heeft opgebracht f38.81. Er waren in de zakjes 3 rijksdaalders, 9 guldens, 23 kwartjes, 96 dubbeltjes, 50 stuiverstukken en 446 centen. Ingekomen is het bericht dat te Haarlem is aangenomen en bevestigd Cornelia Josina van Wingerden, geboren 9 Mei 1890, woonplaats Huize „Westerhoeve'', Bentveld. Woensdag 26 April heeft om half 12 de huwelijksinze gening plaats van Homme Oudtnan en Jeannette E. Brauns, door dr. A. H. de Hartog van Haarlem. Donderdag 27 April heeft om 12 uur de huwelijksinze gening plaats van Louis van der Mije en Johanna Suzanna Kampman. De Zangvereeniging „Immanuël" hoopt op 10 of 17 Mei, hetgeen nader zal worden bekend gemaakt, een boottocht te houden. Door het kleine aantal leden kon deze festiviteit verleden jaar niet plaats hebben. Nü telt de Vereeniging een groot aantal leden, die met vreugde den traditioneeien uitgang tegemoelzien. Het Onderwerp voor de Zondagsschool op a.s. Zondag is: Mattheus 28 vs. 1 10. Markus 16 vs. 1 8. Lukas 24 vs. 111. Johannes 20 vs. 1 18. De e.v. Doop is bepaald op Zondag 7 Jviei. In de maanden Juni, Juli en Augustus is er geen Doopsbediening. A.s. Maandag, 2den Paaschdag geen spreekuren. Met het nummer van Zondag 7 Mei begint de 5e Jaargang van den Zondagsbode. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 14-21 April 1916. GetrouwdQ. van Duijn en H. Paap. J. van Kampen en K. Visser. W. Paap en C. J. Schrik. C. Paap en M. Paap. P. van Keulen en S. J. Vermeren. Geboren: Leonora, dochter van A. C. Steenstra en j. M. Knegjens. Gerardus, zoon van L. Koper en T. Kerkman. D. ikaGesina, dochter van W. Keur en D.G. te Kolsté. Overleden: M. Zwemmer, 14 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. 7—14 April 1! 16. Geboren: Egberdina Everdina, dochter van W.J. van Gaaien en J. C. van Breemen. Julius Amandus Alphonsus, zoon van J. L. van der Veldt en M. S. Natrop. OndertrouwdJ. H. Kimman en E. A. M. de Jong. OverledenT. Blees, 28 jaar. Zandvoort. Aanneming en Bevestiging vai Lidmaten. De Consistoriekamer zag er Donderdagavond, 13 April, feestelijk uit. Op de tafel, waaraan de Kerkeraad was ge zeten, tegenover de nieuwe leden, prijkten twee bloemvazen, de eene gevuld met takken smetteloos-witte seringen en de andere met room-kleurige rozen, een geschenk der catechi santen aan hun Leeraar en Leerares. Om 7 uur ving de plechtigheid aan met het zingen van Gezang 52 vs. 2, door Mevrouw P. M. op het orgel begeleid. Na een welkomst woord en gebed begon het onderzoek naar de verkregen kennis. Mejuffrouw Bienfait ging, bij het ondervragen van haar meisjes-leerlingen, van de 12 geloofsartikelen uit. Het was een kruisvuur van vragen en antwoorden en telkens mengde zich in den klank der sopraan stemmen het bas- geluid van de jongens, tot wie Ds. P. M., niet zelden ge heel onverwachts, zijn vragen richtte. Maar ze waren er goed bijze waren er geheel in. Bij het noemen hunner namen stonden ze aanstonds klaar om vlug en juist te antwoorden. De hoofdzaken der geloofsleer werden be handeld, terwijl natuurlijk bij enkele punten langer werd stilgestaan dan bij sommige andere. Ook was er gelegen heid om van kennis der Bijbelsche geschiedenis te doen blijken en het dient gezegd dat, niet één uitgezonderd, allen uitstekend geleerd bleken te hebben. Om 9 uur werd gepauzeerd. Versnaperingen werden rondgedeeld en daarna was de leiding van het onderzoek, hoofdzakelijk de leer van Doop en Avondmaal betreffende, alléén in handen van Ds. P. M. Ook dit tweede deel liep even vlot van stapel als het eerste, zoodat de Kerkeraad zijn bijzóndere tevreden heid te kennen gaf en zich geheel voldaan toonde over het gehoorde, toen de predikant verklaarde het hierbij te zullen laten. Nu volgde het hoofd voor hoofd bevestigend beantwoorden der Belijdenis-vragen, door Ds. P. M. met een ernstige en hartelijke toespraak besloten. Toen stond Ouderling Snijer op en onder diepe stilte werd door alle aanwezigen zijn met jeugdig vuur gesproken woord aan gehoord. Hij richtte zich met een woord van dank tot den predikant en de godsdienstleerares en vermaande de nieuwe leden om toch vooral het gebed niet te verzuimen, dat ook in verzoeking en strijd kracht verleent en troost schenkt. Ook dankte hij Mevrouw P. M., die deed wat zij konde om alles zoo wel te doen gelukken. Toen de vibreerende stem van den 80-jarige zweeg, trad een der meisjes- aannemelingen naar voren om, namens haar mede-catechi santen, mannelijke èn vrouwelijke, den predikant een blijk van dankbaarheid voor het genoten onderwijs te geven. Tweevoudig was het geschenk: een teekening van een zonne-scherm, dat voor het raam der studeerkamer zou worden aangebracht, èn een boek. Zeer verblijd met beide zeer begeerde voorwerpen, dankte Ds. P. M. Hij verstond uit de gedane keuze der geschenken wat zijn leerlingen hem toewenschten en waardeerde ook het daarbij gevoegde complimentje. Het zonne-scherm beschouwde hij als een teeken dat zij hem een zonnigen tijd gunden, terwijl de toevoeging aan den titel van Foerster's „Levenswandel": een boek voor jónge menschen, hem een vingerwijzing was dat ze hem gelukkig nog niet voor een ouden dominé versleten 1 Nóg kon men niet scheiden. Mej. C. Bienfait, die vereerd was met een ligstoel voor het strand en een zeer fraaien inktkoker met bijbehoorende presse-papier, dankte voor deze geschenken, wier taal zij begreep. Was 't eene niet een wenk om een weinig te rusten en het andere om den arbeid voort te zetten? Zij zou gelukkig zijn als ook haar leerlingen van dézen cursus getuigen zouden zijn van haar gevolg geven aan beide wenken. „Kom bij mij, als ge mij van den zomer in uw stoel op het strand ziet zitten; laten we elkaar niet verliezen, maar gedurig weer ontmoeten. De gelegde band moet blijven en hechter worden. Wat ik voor U doen kan, zal ik in liefde blijven doen. Ook aan U arbeiden, tot versterking van ons onderling geloof!" Omstreeks half 11 werd de avond, die een echt-goède avond was, met het zingen van Gezang 96 besloten. Zondag, 16 April, werkten ook de gouden zonnestralen, die de voorafgaande dagen maar niet konden heendringen door de sombere grijze wolken, mede om de stemming in ons Bedehuis tot een blijde te maken. Zooals hier ge-

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3