Mededeelingen. Ingezonden. Zandvoort. De extra-collecte, 1.1. Zondag voor de Kerk gehouden, heeft f31.75 opgebracht. Het vervolgstuk over „Roomsch of Protestant?" moet nóg een week op plaatsing wachten. Voor „Reisbelasting" ontving ik in dank van Mevr. Wed. W.-P. te Beersen, bij Ommen, een postwissel groot f2.50. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 28 Juli—4 Augustus 1916. Getrouwd: A. Koper en M. L. van Dijk. Geboren: Sophie, dochter van H. G. L. Hermse en A. van der Mije. Maria Catharina, dochter van P. N. Zwaanenburg en J. van der Schinkel. Leonardus Johannes, zoon van C. G. Seders en H. M. van der Meij. Arend, zoon van W. Paap en C. J. Schrik. Overleden: M. P. Eskes—Klijn, 56 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Van 28 Juli—4 Augustus 1916. Ondertrouwd: H. M. Bergman en J. J. Latenstein van Voorst. Getrouwd: F. P. Bersee en M. Bakker. J. van Munster en M. Hilgeman. Geboren: Anthonius Petrus Maria Johanna, zoon van A. P. Bos en E. C. Vasen. Merijan Beatrijs, dochter van J. de Lugt en M. Romein. Johanna Anna Maria, dochter van Th. Barn- hoorn en J. A. Vermeulen. OverledenP. J. van der Maal, 63 jr. J. C. Konig, 60 jr. D. Bakker, 69 jr. W. van der Steeg, 38 jr. G. L. Enkelens, 73 jr. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, in plaats dat Dr. Ubbink eenvoudig zegt„Het spijt mij, dat ik vanwege een misverstand U van onwaarheid heb beticht, gaat hij in zijn ingezonden schrijven voort te dis cussieeren over het begrip „stenogram". Ik blijf erbij, dat het stenogrammen waren, al stond het er niet bij. En nog eens: had ik kunnen vermoeden, dat Dr. U. aldus spijkers op laag water zoeken zoude, zoo had ik van „brochures" gesproken. Het tweede punt, als zoude ik zelf hebben gezegd, dat de onderhavige geschriften het geheel mijner beschouwing in houden, is door de citaten, die Dr. U. aanhaalt, allerminst bewezen. Wel wordt daarin gesproken van vroegere de batten, enz. maar ook die vroegere debatten, enz. hielden niet het geheel van mijn stelsel in. Wie een auteur van „pantheisme" beschuldigt behoort dan ook het geheel zijner systematische uiteenzettingen te be- studeeren en aan te voeren. Aangezien Dr. U. aan dezen rechtmatigen eisch niet vol deed, is zijn aanval op mij onwetenschappelijk zwak en ook door mij, gelijk ik in mijn weerwoord in „Opbouw" schreef, niet als serieus te aanvaarden. Al sta ik dus voor hetgeen ik in genoemde brochures en de „inleiding" zeide, zij bevatten niet het geheel mijner overtuiging. U dank zeggende voor de plaatsing dezes, met Hoogachting, Uw Dw. A. H. DE HARTOG. 's-Gravenhage, 12 Juli 1916. L.S. Van uit Antwerpen ontving ik de bedroevende mede- deeling, dat het liefdewerk „Melk voor de kleinen", sinds tal van jaren door mij bestuurd, zijn zegenrijke taak niet langer zal kunnen vervullen, tenzij er zeer spoedig flinke hulp wordt verleend. Door den oorlogstoestand genoodzaakt in Holland te verblijven, heb ik aldaar reeds vanaf het begin van inijn gedwongen oponthoud met groote voldoening en dankbaar heid mogen constateeren, hoe een ieder zich beijverd heeft naar de mate van zijne krachten, het lijden der Belgische bevolking te verzachten. Waar op het oogenblik de nood onder de behoeftige klasse van Antwerpen en geheel België zoo groot is als nooit te voren, heb ik het gewaagd een oproep om steun tot het Nederlandsche publiek te richten. Mogen degenen, die begaan zijn met het lot der arme kleinen, hunne bij dragen zenden. Bij voorbaat betuig ik allen mijninnigstendank. Met de meeste hoogachting, UEd. Dienstw. M. VAN DE WERVE. Volgaarne verklaar ik mij bereid om giften voor boven staand doel in ontvangst te nemen en aan de Presidente van het Uitvoerend Comité over te maken. G. POSTHUMUS MEYJES. Liefdewerk „Melk voor de Kleinen" van België. Hoofdzetel: ANTWERPEN. Onder de hooge bescherming van H. M. de Koningin der Belgen. Comité voor Nederland, SecretariaatOude Scheveningscheweg 78b, Den Haag. Het liefdewerk „Melk voor de kleinen" werd in 1901 te Antwerpen opgericht. Het stelt zich ten doel melk en an dere noodige voedingsmiddelen te verschaffen aan de zuige lingen der minder gegoede bevolking, indien de moeder niet in staat is zelf in die behoefte te voorzien. in vredestijd mocht deze instelling zich in eene zeer ruime belangstelling van de zijde van het publiek verheu gen. Jaarlijks werden meerdere tienduizenden guldens be steed om den nood der arme bevolking te lenigen. Sinds het begin van den oorlog zijn de vaste inkomsten van het liefdewerk beduidend verminderd, eensdeels door vertrek van tal van families uit Antwerpen en elders, anderzijds doordat vele der contribueerende leden niet meer zooveel als voorheen bij kunnen dragen. De behoeften zijn daarentegen aanmerkelijk gestegen. De nood der bevolking is grooter dan ooit tengevolge van de groote werkloosheid. Bovendien drukt de prijsstijging der levensmiddelen ontzettend op de armere klassen. De kinder sterfte neemt in schrikbarende mate toe. Om in dezen grooten nood te voorzien, richten de leden van het bestuur een dringende oproep tot allen, die iets bij kunnen dragen om hen bij te staan in de vervulling van hun zwaren taak. Iedere gift. hoe gering ook, zal hartelijk welkom zijn. Eere-Comité Hare Koninklijke Hoogheid de Hertogin van Vendöme, Eere-Presidente. Zijne Eminentie Kardinaal Mercier, Eere-Voorzitter. Prinses Albert de Ligne, Presidente. Mevr. G.A.P.M.v.d. Aa, Vice-Presidente. Gravin Ph. d'Oultremont. Mevr. D. v.d. Berch van Heemstede. Gravin André Simonis. Mevr. de Géradonk. Mevr. de BuegerPaulez. Uitvoerend Comité Mevr. Adelin van de Werve, Presidente, Oude Scheveningscheweg 78b. Dr. van Bever, Dr. Ie Conté, Leden. Mr. Alfons Cols, Mr. Adelin v.d. Werve, Penningmeester-Secretaris, Oude Scheveningscheweg 78b.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 4