2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 17 September 1916 Mededeelingen. Leestafel. Zandvoort. „Mej. C. Bienfait dankt hare Zandvoortsche vrienden, leerlingen en oud-leerlingen recht hartelijk voor de ge- lukwenschen haar den 6a™ toegezonden." Naaischool. De inschrijving van meisjes van 12-17 jaar zal plaats hebbenVrijdag 22 September om 5 uur in „Ons Huis". De opening is bepaald op Vrijdag 29 Sep tember om 5 uur. De Zondagsschool begint weer Zondag 24 September. De cursus ter voorbereiding heeft Donderdag 21 Sept. plaats, 's avonds 8 uur, en wordt geleid door Dr. Gunning, in de consistoriekamer. Attestatie ingekomen van Klaas van der Meulen en Pietje Paap, van Katwijk aan Zee. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 815 September 1916. OndertrouwdC. Siegers en J. Zantvoort. Getrouwd: AL Zwemmer en E. Hoogendijk. Geboren Cornelia Maria, dochter van J. van Kampen en K. Visser. Willem, zoon van S. Zwemmer en H. Koper. Jan, zoon van G. Zwemmer en G. Visser. Gerrit, zoon van G. Kraaijenoord en M. Koper. Arendje, dochter van A. Koper en W. van der Bosch. Neeltje dochter van M. Loos en C. Visser. OverledenP. Zwemmer 77 jaar. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. 8—15 September 1916. GeborenNeekus, zoon van K. Roskam en J. Nijmeijer. Josina Maria, dochter van J. M. Barnhoom en Ch. M. Boogmans. Getrouwd: L. F. Wamaars en J. Ch. Holtrapffel. Overleden: P. E. van der Werff 71 jaar. S. M. Rine 77 jaar. A. Slagt 51 jaar. A. Jong 81 jaar. W. de Boer 90 jaar. H. A. van Buren 52 jaar. Paarlen uit de geschriften van Dr. Maarten Luther. Uit het hoogduitsch vertaald. Vierde druk. Corn. Vennik, Gouda, 1915. Ingenaaid 50 cent; in linnen stempelbandje 75 cent. Dit is een kostelijk boekje, waard om op de studeer tafel te blijven liggen en telkens ter hand te worden ge nomen. De eerste druk van dit werkje verscheen in 1840. Hoe goed is het, ook in onze dagen, waarin zoovelen den Bijbel niet meer kennen, zich nog weder eens te verkwik ken aan de taal van een geloofsheld als Luther, die het Woord Gods zoo hoog eerde en er als een wijs schrift geleerde telkens weer nieuwe schatten in wist te vinden en op de hem eigene, frissche wijze uit te deelen. In dit nummer van den Zondagsbode zijn de zeven „Voor eiken dag" uit dit boekje geput en eveneens de brief door Luther in 1530 aan zijn vriend Melancthon geschreven. M. F. v. L. Het lied der toekomst. Naar de bron van 't Eeuwig Leven Dorst het hart aan 't vreemde strand, En de ziel, met heilig beven, Werpt den blik naar d'overkant: Balling, smachtend naar de dreven Van het Ware Vaderland Als zij vaak, door zorg bestreden, Neerzijgt op haar pelgrims-spoor, Peinst zij aan de heerlijkheden Die zij al te vroeg verloor. En de spiegel van 't Verleden Toovert haar de Toekomst voor. Wie zal u naar waarde prijzen, Onuitspreekbre Zaligheid Van die Hemel-Paradijzen, Die in stille majesteit Achter 't donker diep verrijzen. Dat ons van hun drempel scheidt? Daar geen tranen en geen zuchten Daar geen hope meer die liegt! Geen geneugten die ontvluchten, En geen bloesem die bedriegt; Maar een oogst van gouden vruchten, Die op alle takken wiegt. Daar geen wiss'lend gaan en keeren Van de zwarte duisternis, Waar de sterren kort regeeren, En ook dan nog ongewis, Maar de heerlijkheid des Heeren, Die de Zon der zielen is, Al de heil'gen die er wonen, Schittren als de morgenstraal, Strenglen de overwinningskronen, Menglen 't groote lofkoraal, Vierende in hun jubeltonen Elke strijd en zegepraal 1 Al hun smetten zijn verdwenen, Al hun tweespalt is voorbij Door het lichtend hulsel henen Blinkt hun ziel, voor eeuwig vrij, Nu zich hoofd en hard vereenen In volkomen harmony. De oude kwaal, beneden erflijk, Tast Gods heil'gen niet meer aan 't Leven ginds is onverderflijk, Al 't verganklijke is vergaan, Al het eeuwige is onsterflijk Uit den schijndood opgestaan Met een wijsheid begenadigd, Die den zegen heilgen moet, Nimmer hongrend, nooit verzadigd, Steeds begeerend, toch gevoed, Zijn zij stoorloos begenadigd Met het allerhoogste Goed Zalig, die den Grooten Koning Toekomt op Zijn gloriedag, Die de blijde Vaderwoning, Al haar glans aanschouwen mag, Aller heemlen prachtvertooning, Stralend van Gods liefdelach 1 Heer en Heiland! Oog der blinden! Kracht der zwakken hoor mijn bee Leer mij 't pad ten Hemel vinden, Waar de ware sabbats-vree Neerdaalt tot uw welbeminden Miserere Domine Ten Kate, naar een oud latijnsch kerklied.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3