2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 24 December 1916 Mededeelingen. In die nederige woning Ligt, van zichtbren glans ontbloot, Gods Gezalfde, Sions Koning, De Eengeboorne in s Vaders schoot. Die van ouds genaamd werd Raad 't Woord door wien de wereld staat. Laat ons blijde, maar met beven, Lof en prijs en hulde bien, Aan dien Zoon, van God gegeven, Arm en klein, op moeders knien. Want zijn hand bestuurt ons lot, En zijn naam is Sterke God. In den tijd werd Hij geboren, Aan zijn eigen woord getrouw, De Eerstgeboren, de Uitverkoren, Als 't beloofde Zaad der Vrouw. Aan de vaadren toegezeid, Vaderzelf, der Eeuwigheid. Eeuwig moet dat Kind regeeren, Spruit en Hoofd van Davids Huis. Alles zal Hij overheeren Door de zwakheid van zijn kruis. Schoon Hij aanstoot brengt en zwaard, Vredekonino toch op de aard. Wonderlijke. Raad, Almachtig, Eeuwenvader, Vredeheer Aan den nacht des heils gedachtig, Vallen we in aanbidding neer. Voor den Meester van 't heelal In den Bethlehemschen stal. Da Costa. Zandvoort. Het Bondsbestuur van liet Nederl. Jongelingsverbond Meefl aan Atdeeliiigeii en Leden een circulaire gericht om hun hulp in te roepen ten bate van den arbeid onder de gemobiliseerde militairen. Wat het Ned. Jongel. Verbond ten behoeve van deze jonge mannen deed en doet, kan uit deze korte samen vatting blijken. 1. Honderd reisbibliotheken (afgesloten houten kisten met ongeveer 25 boeken) circuleeren voortdurend gratis in tehuizen, hospitalen, kantonnementen en forten. 2. Drie arbeiders doen des daags persoonlijken arbeid on der kranke en gezonde militairen. 3. Des avonds brengen zij het Evangelie in Tehuizen en Cantine's en vervullen daar spreekbeurten. 4. Dagelijks worden honderden christelijke geschriften in ons leger verspreid. 5. Het verbond steunde krachtig financieel het Comité in Brabant en Limburg, ook vele plaatselijke comité s tot stichting en instandhouding van tehuizen, en den Nederl. Militairen Bond. 6. Afdeelingen van het Verbond, die zelf tehuizen hebben gesticht, werden naar behoeften en vermogen gesteund. 7. Aan alle militaire tehuizen worden geregeld exemplaren van De Jongelingsbode gezonden bovendien aan een groot aantal christelijke militairen, die de verspreiding op zich genomen hebben. 8. In samenwerking met het Nederl. Bijbel-genootschap worden militairen bezocht, ook op de verstgelegen eilan den en grenswachten, en hun in bijeenkomsten gratis Bijbels en andere geschriften uitgereikt. Indien er echter voor de voortzetting van dit werk dat geld kost, veel geld, geen ruime bijdragen inkomen, ziet het er slecht uit, want de kas is ledig. De Zandvoortsche Jongelingsvereeniging, die ook dit dringend verzoek om hulp ontving, wendde zich in haar verlegenheid tot den Kerkeraad om een extra-collecte te mogen houden in de kerk. De leden hadden onder elkan der gedaan wat zij vermochten, maar van belang kon de gehouden inzameling natuurlijk niet worden genoemd. De kerkeraad willigde het verzoek om een kerk-collecte in en bepaalde deze op den lsten Kerstdag. Moge de opbrengst van dien aard zijn, dat een flink bedrag kan worden overgemaakt voor den arbeid onder de militairen aan den Bondspenningmeester, den heer E. Sillem, Paulus Potterstraat 8 te Amsterdam. Van Mej. G. K. alhier ontving ik met dankbaarheid f2.50 voor de Diaconie en fl. voor „Het Evangelie in Spanje". Op den Oudejaarsdag is er alléén 's avonds dienst (om 7 uur). Op den Nieuwjaarsdag geen dienst. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 7 Jan. 1917. Mevr. P. M. ontvangt Woensdag 3 Januari. De beide periodiek-aftredende Notabelen, de H. H. T. Paap Jbzn. en J. L. Pfundt zijn herkozen. Bloemendaal. In de vergadering van het Kiescollege, gehouden 18 Dec. 1.1. is tot ouderling herkozen de Heer Jac. Rookmaker, en tot diaken de Heer K. Koopman. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Van 822 December 1916. OndertrouwdW. Zwemmer en A. Nap. Getrouwd: W. Paap en C. van der Veld; H. Schut en L. E. G. Schaap. Geboren Grietje, dochter van A. Visser en E. Zwemmer; Cornelis Hendrik, zoon van C. H. ten Broeke en H. H. Nijenhuis; Trijntje, dochter van D. Molenaar en A. Paap; Emma Helena, dochter van C. Keur en J. P. van der Kodde. Overleden: J. F. Simon, 74 jaar. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Petronella Maria, dochter van J. T. Rutte en A. M. Uitendaal. Johannes Jacobus, zoon van J. H. van Maris en A. M. Krijnen. Petronella, dochter van J. Wigchert en P. van der Zwan. Jacoba Constance, dochter van Jhr. E. H. E. Teding van Berkhout en S. W. C. j. Camerling Helmolt. Getrouwd: J. W. Peters van Neijenhof en J. J. Teeringh. Overleden: H. van Santen, 40 jaar. A. Lina, 59 jaar. B. Kalis, 80 jaar. MARIA-AANBIDDING OF NIET? „Van Roomscli-Katliolieke zijde" is, in het Avondblad der N. R. Ct van Maandag 4 dezer, aangaande de leer der Roomsche kerk ten opzichte van Maria's middelaarschap opgemerkt dat Maria almachtig is als middelaresse, omdat zij door hare voorspraak alles van God kan verkrijgen. Evenwel, zegt de schrijver, „toch zou het onjuist zijn uit deze leer omtrent het middelaarschap van Maria de gevolg trekking te maken dat de Roomsche Kerk aanbidding van Maria zou toelaten. Dit doet zij noch in theorie, noch in de practijk. Het midde laarschap van Maria moet nl. niet zoo worden opgevat, dat God zonder Maria geen genade kan geven, maar dat Hij door een vrij raadsbesluit heeft vastgesteld, geen genade te geven dan door de bemiddeling van Maria". Wat nu deze verzekering betreft: dat de Roomsche Kerk geen aanbidding van Maria toelaat, nóch in theorie, nóch in practijk, wij zullen van weerskanten met ons .pro"- en „contra"-betoog wel

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3