Voor eiken dag Uit de Gemeente. Mededeelingen. Zending. Verzameld door C. B. Er zijn dingen, waarvoor wij de menschen en hun steun noodig hebben, maar er zijn nog veel meer dingen, waarin wij God alleen kunnen gebruiken. Hij is 't die iemand tot een taak geroepen hebbende, hem de innerlijke kracht en volharding geven wil, die ook te volbrengen. Ritter. Dit is mijn bede tot U, o Heer Geef mij de kracht om mijn vreugden en smarten lichtelijk te dragen. Geef mij de kracht om mijn liefde dienend vruchtbaar te maken. Geef mij de kracht nooit de arme te verloochenen noch mijn knieën te buigen voor aanmatigende macht. Geef mij de kracht mijn geest hoog te verheffen boven dagelijksche beuzelingen. En geef mij de kracht mijn kracht in liefde over te geven aan Uw wil. Fagore. Laat dit mijn afscheidswoord zijn, als ik van hier ga, dat wat ik gezien heb, onovertrefbaar is. Fagore. Men overlaadt de kinderen vaak met materieele weldaden, om een persoonlijk tekort aan tijd, fantaisie en intellect te dekken. M. J. B. Dan zal de mensch koning zijn, als hij is herrezen herrezen door Den Geest, aan wiens invloed de wereld niet meer ontgaat. Lavater. Godmenschelijk lijden en sterven is de ware ommezijde van de erfelijke zondigheid. N. N. De erkenning van de waarheid, dat het Godsbegrip moet beantwoorden aan de beperkingen van het menschelijk verstand, dat het denkbeeld, dat de mensch van God heeft, verschillend moet zijn naar gelang van de kracht van zijn verstand, naar den aard zijner aandoeningen, naar de diepte van zijn inzicht de erkenning van deze waarheid maakt het voor alle menschen mogelijk God te aanbidden, want ieder mensch, hetzij onwetend of geleerd, ontvangt dan van de Goddelijke kennis juist zooveel als hij in staat is op te nemen in hoofd en hart. Annie Besant. Zandvoort. Zondag, 29 April, 's avonds om 8 uur zal „lmmanuël" in de Kerk zingen. Dat moest reeds aanbeveling genoeg zijn, want wie kent ons Zangkoor nu niet en wie zou niet gaarne komen om die uitvoering bij te wonen, te meer daar de opbrengst strekken zal voor een liefdadig doel einde? Ook meldt het programma nog enkele solo-stukken, te geven door Mej. Lieftinck en den Heer Jolles. Van harte hopen wij, dat behalve Zandvoortsche belangstellenden ook „Aerdenhout" en „Haarlem" niet ontbreken zullen! Een volle kerk zingt prettig, een volle kerk spreekt prettig, een volle kerk belooft een flinke som geldsDe progr. strekken tegelijkertijd tot entrée en kosten 15 cent per stuk. 't Mag ook meerZij zijn Zaterdag te krijgen bij het Bestuur van „lmmanuël" en bij den Heer Saaf. Zondag avond worden zij bij den ingang van de kerk verkocht. Om nu een ieder nog meer lust te doen krijgen te komen, geven wij u een inkijk in het programma, dat er voorwaar veelbelovend uitziet. PROGRAMMA. Gemeente: Psalm 100 vs. 1. 1. Dichter bij God Ds. Moeton 2. Mijn Jezus Koor v.BrüchenFock 3. Dit is de dag Ferd. Möhring a. Traum durch die Dammerung R g b. Freundliche Vision j 5. Air (viool) joh. Mattheson Aan Babylons stroomen (naar Ps. 138) N. Kerkhoven. pauze. 7. Lente R. Schumann 8. Zondag op het Meer (v. gemengd koor) N. Kerkhoven 9. Sonate Adagio (viool) Handel 10. Viatique (zang) (Solo) C. Chaminade 11. Avondlied Fl. Fuechs 12. Zand voorts volkslied Koor N. Kerkhoven 13. Psalm 150 Bastiaans Het 2e vers door allen mede te zingen. GemeenteGezang 96. C. B. Zandvoort. Den lsten Mei gaat de zomer-dienstregeling der E.S.M. in. Deze duurt tot 15 Sept. De verandering in den loop der trams maakt het den Aerdenhouters dan mogelijk tijdig in de kerk te zijn. Er gaat 9.55 een tram uit Haarlem, die dus 5 min. over 10 uit Aerdenhout verstrekt en kwart over 10 in Zandvoort aankomt. Uit Zandvoort vertrekt dan een tram 12.05. Maar in Juni, Juli, Aug. en Sept. gaat er ook een om 11.50. De aanvang der godsdienstoefening blijft gesteld op 101/ï uur en de duur op 5 kwartier. Ds. P. M. houdt Maandag 30 April weder zijne spreekuren. Zie onder „Uit de Gemeente" voor de aanstaande uitvoering van „lmmanuël". Zondag 6 Mei zal er gelegenheid zijn tot Doopen. Bloemendaal. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. OndertrouwdP. Verbruggen en C. M. Meijland. GetrouwdF. A. W. Snoeck en 1. Perkins. J. W. Bijvoet en W. P. M. C. Bijvoet. D. van Maanen en P. W. Touw. Overleden: W. Vettens 65 j. A. M. van der Burgh 68 j. Het Hospitaalkerkschip „DE HOOP". i. „Zoolang ons land de zegeningen van den vrede deelachtig is, hopen wij te blijven zorgen, dat het Hospitaalkerkschip „de Hoop" haar vlag gedurende de zomermaanden op de Noordzee, onder Gods onmisbaren zegen, zal blijven voeren en haar naam in eere houden". Met deze woorden eindigde het jaarverslag over 1915. Gode zij dank, ons land werd bij den vrede bewaard en „de Hoop" mocht ook in den afgeloopen zomer op die Noordzee, die de laatste jaren het tooneel was van strijd vernieling en dood, haar vredeswerk, het aanbrengen van genezing en troost voortzetten. Op Zaterdag, den 3den Juni werd, terwijl het scheepje aan een der steigers van de Kon. West-Ind. Mail te Amsterdam gemeerd lag. een korte godsdienstoefening aan boord gehouden, door Ds. L J. S. Crousaz, predikant te Maassluis geleid, die gedurende de eerste weken „de Hoop- zou vergezellen. Evenals het vorige jaar, had de Heer A. Monnik zich bereid verklaard gedurende het gansche seizoen zijn gewaardeerde diensten als geneesheer te verleenen, terwijl ook de beide opvolgers van Ds. Crousaz gevonden waren. Dezen waren Ds. C. Kroon, uit Strijen en Ds. L. J. Lammerink, uit Hoogvliet. De vaart was, dit wisten allen, niet zonder gevaaraan Gods bewaring werd meer dan ooit behoefte gevoeld. Kapitein Harding, die in December 1916 herdenken mocht dat hij 127a jaar „de Hoop" heeft bestuurd, was weder op zijn post. Met vol ver trouwen werd het schip aan de zorg van kapitein en bemanning overgegeven.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 4