2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 14 April 1918 Uit de Gemeente. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd J. Willemsen en C. A. van Nieuwenhuizen. D. Paap en A. de Roode. J. C. Luiten en A. M. J. de Rooij. C. van de Geer en M. Hellingman. F. G. Koppelman en J. S. W. Zwager. Getrouwd Jb. Koper en D. Kemp. H, E. K. Ezerman en C. M. J. Ulbrich. Geboren Hendrik, zoon van P. Bol en J. Hagedoorn. Willem Christiaan, zoon van j. W. Tang en M. C. J. de Keijzer. David Gerard, zoon van G. de Vries en R. Salemon. Gaston Germain Louis Marie, zoon van J. D. A. M. Ver hagen en M. J. E. J. Dheere. Geertruida Maria, dochter van M. Hollenberg en K. Koning. Louis George, zoon van G. A. Adriaens en M. F. L. Lodewijckx. Anna Geertruida, dochter van W. Weber en A. A. Dalman. Overleden C. de Wid, 38 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Barbara Brigitha, dochter van F. Willemse en C. M. Stroomer. Jan, zoon van F. Willemse en C. M. Stroomer. Wilhelmus Nicolaas, zoon van J. van den Bos en L. van den Berg. Heijmen, zoon van H. Beekman en M. van den Berg. Ondertrouwd J. Kleyn van Willigen en M. A. C. van de Water. J. G. ter Bruggen en A. Hofer. Overleden H. F. Roosdorp 70 j. F. Buijs 44 j. G. E. Huenders 83 j. J. C. A. Zwart 21 j. J. Kop 85 j. P. A. Dentz, 46 jr. W. H. Roest, 70 jr. E. Wolff, 63 jr. Th. Smit, 28 jr. W. A. Rijke, 43 jr. J. P. Barends, 45 jr. Bloemendaal. Aanpakken. Er kwamen in de afgeloopen week drie giften in. Zoo groeit gelukkig de som, die voor „Aanpakken" wordt bijeengebracht. Wie nog niets gaf, of nog geen circulaire ontving, of nog misschien heelemaal niet weet waar 't eigenlijk om gaat, kan gaarne bij mij terecht om zijn gave te offeren, en circulaire of inlichting te ontvangen. Het Orgel. Mijn roep om hulp heeft tenminste bij één inwoner van Bloemendaal gehoor gevonden. Ik werd verrast met een gift van f30 Hartelijk dank voor deze hulp! Zal nu deze week de verdere hulp komen? BI. J. A. v. L. Zandvoort. Verslag der Christelijke Naaischool. De cursus, loopende van 1 Oct. 1917 tot 28 Maart 1918, is weer geëindigd. 't Was met een gevoel van dank, dat het Bestuur der Naaischool dien laatsten middag met de 46 meisjes door bracht. Immers in October zag het er niet naar uit dat, met het oog op de brandstoffen en de duurte van alle be- noodigdheden, de school den geheelen winter zou kunnen gehouden warden. Maar de toen gekoesterde vrees werd beschaamd en dank zij ook het overleg en de krachtige medewerking van onze hoofd-onderwijzeres, mej. Bekker, is alles naar wensch gegaan en hebben de meisjes week in week uit de lessen kunnen ontvangen en heel wat af gewerkt, zooals uit de volgende opgave blijkt. 29 meisjes-broeken, 15 meisjes-hemden, 13 jongens-blouses, 17 jongens-broeken, 17 jongens-hemden, 9 werk-schortjes, 29 meisjes-schorten, 12 zakken, 2 wollen rokken, 13 keper rokken, 10 paar kousen, 18 bonten verstellappen, 18 le jaars naailappen, 12 2e jaars naailappen, 20 maas- en breilappen. Terwijl de meisjes van het 3e en 4e leerjaar alleen een kleedingstuk hebben versteld en verschillende kleeding- stukken hebben nagemeten en geknipt. En het gewerkte mag gezien wordenEere aan Mej. BekkerAlles ziet er even netjes en degelijk uit. Al deze kleedingstukken worden in de gemeente uitge deeld. Die vóór half December 1.1. klaar waren zijn reeds met het Kerstfeest gegeven, de nu overige zijn bestemd voor het e.v. Kerstfeest der Zondagsschool. Half Februari heeft Mej. Smit, le hulponderwijzeres, ons verlaten wegens vertrek naar elders; met leede oogen zagen wij haar gaan, want ook Mej. Bekker vond het prettig samenwerken met haar. In haar plaats werd Mej. M. Zwemmer benoemd, terwijl een der oudste en beste leerlingen deze weer vervangt, die tot nog toe 2e hulponderwijzeres was. Zóó hopen wij bij leven en welzijn in October alles te kunnen hervatten De middag werd doorgebracht met het zingen van eenige liederen en het gebruiken van een versnapering, waarna eenige meisjes een aandenken aan de onderwijzeressen overhandigden en met dankgebed werd geëindigd. Het „Negertje" bracht op f8.95 72, we'k bedrag is over gemaakt aan Mej. Post ten bate der Utr. Zend. Ver. Namens het Bestuur H. O. P. M.—H. Wijkverpleging - Maandverslag Maart. In deze maand werden 12 patiënten van 1—3 maal daags geholpen. Zij ontvingen te zamen 373 keer hulp. Van deze patiënten behoorden er 10 tot de N.-H., 1 tot de Doops gezinde en 1 tot de R.-C. Kerk. Vervoerd werden 3 patiënten: I naar Haarlem 1 naar Meerenberg en 1 naar Voorschoten. In 3 plotseling voorkomende gevallen werd hulp verleend een overleden patient werd afgelegd en in 't geheel werden 13 kinderen gewogen. Zr. Dina. Jaarfeest van „Immanuël". L.l. Woensdagavond heeft onze Zangvereeniging haar 23sten verjaardag op feestelijke wijze gevierd. De groote zaal van „Ons Huis" was geheel gevuld met leden en genoodig- den. Het programma telde 16 nummers. Maar in werkelijk heid zijn er nog veel meer gegeven. Na no. 9 zijn mijne vrouw en ik naar huis gegaan. Het was toen reeds kwartier na middernacht. Naar het programma te oordeelen, heeft het Bestuur 't gebruik van den Oosterschen gastheer gevolgd en 't béste het éérst gegeven, vóór de pauze. Van dat „beste" vermeld ik hier twee lief gezongen duetten, getiteld „Angelus" en „Zondagmorgen". Gerritje Witkop's sopraan- stem harmonieert uitnemend met de alt van Jansje Dorsman. Ook de „Matrozen-meisjes" vormden een alleraardigst groepje en ze zongen als nachtegalen. M. C. Draijer sprak over het doel der Zangvereeniging, in art. 1 van het Regle ment duidelijk omschreven alsbij te dragen tol de eer van God en de stichting der gemeente.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1918 | | pagina 3